Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mont    16

to ja wam powiem tak , 5 sierpnia po pszenzycie zasialem zyto jare, pszenzyto jare , owies, wyka i 7 pazdziernika dyskowa a 12 welger z nozami i szok 25 bel150 z ha zasialem 3 , klasa ziemi 3b/4a , z lak nie mialem takiej wydajnosci w tym roku

Edytowano przez mont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam odnowię trochę. Stosował ktoś z was gnojówkę pogłównie na żytko zamiast np. saletry bo tego materiału mi nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja na żyto na ziarno rozlałem i jest dobrze. Zwłaszcza że deszcze zapowiadają to jak masz pole suche to lej szybko przed deszczem. Zadziała elegancko tylko z dawką nie przesadź. Myśle że z 40 tys nie więcej,zależy jakie to masz mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Gnojówką saletrę zastąpisz w niewielkim stopniu max 40tyś/ha daj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati134567    0

koledzy .. mam pytanie w jakim czasie skosic zyto na kiszonke ale balotowanie i jakie musi byc zyto zeby wyszła dobra kiszonka ?? mokre czy suche bo pierwszy raz bedziemy to testowac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

kiszonka z żyta dla opasów jak najbardziej ale jako dodatek "na smaka"kosimy zawsze jak wąsy wychodzą czyli króciutko przed pełnym wykłoszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Panowie kosił już ktoś żytko? U mnie się kłosi to znaczy że już czas tylko pogoda trochę niepewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Żyto wykosiłem 1 maja -niektóre kłosy były już na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

kosiłem w pryzmę z 1,5 ha dało prawie 22 przyczepy 4,5 tony(burty 50 cm +nadstawki 1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

mój system to

siew żyta z wyką ozimą na poczatku wrzesnia, wiosna w baloty a po tym sieję kukurydzę współrzędnie z soją i z tego kiszonka o podwyższonej ilości białka strawnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Panowie pomozcie bo po deszczach całe żyto mi sie połozyło i jest wykłoszone czy dało by rade jeszcze je zakisic Z GÓRY DZIEKI.........

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Ja kiedyś zawsze czekałem do początku kłoszenia i kiszonka była OK. Jak już leży to chyba i tak nie masz wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

" sieję kukurydzę współrzędnie z soją i z tego kiszonka o podwyższonej ilości białka strawnego"

 

Ile soji wsiewasz?, czym to siejesz , kiedy kosisz?

 

ile miales belek w tym roku z ha?

 

1,05ha 29 bali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572

Mam pytanie zasiałem 2.5 żyta na kiszonkę i przy zbiorze lepiej będzie je przesuszyć czy kosić z pnia i w pryzmę ? bo czytałem tutaj że niektórzy suszą niektórzy jadą z pnia ale jak lepiej ?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

wszystko zależy jakim sprzętem dysponujesz.......jak masz dobrą zgrabiarkę(karuzela)  i pola bez kamieni spróbuj podsuszyć i zebrać będzie mniej śmierdziała w pryźmie,ale jak posiadasz zwykłą gwiazdówkę to zapomnij o dobrym zgrabieniu tego na wały-naciągniesz tylko ziemi aż żyto będzie czarne, a potem bydło niechętnie takie coś pobiera.Sam praktykuje już od kilku lat koszenie orkanem z pnia, co prawda idzie to niezbyt szybko ale w dzień(8h) ponad 2 hektary kłade spokojnie.Pamiętaj,że naważniejsze aby żyto nie było zbyt długo wykłoszone bo nakosisz sobie słomy.U mnie żytko kosi się jak tylko co wąsy się pokażą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572

no właśnie chciałbym kosić orkanem z pnia bo jeśli chodzi o przesuszanie to po pierwsze mam zgrabiarkę zwykłą gwiazdową 7-ke a po drugie przyczepę mam bez noży także taki zbiór raczej odpada...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arencjo    4

Czy lepiej jest posiać żyto na kiszonkę w sierpniu po żniwach i zebrać w październiku, czy posiać na zimę i zebrać na wiosnę przed kukurydzą? Zastanawiam się czy w moim rejonie (mazury) nie spóźnię się z kukurydzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

jak posiejesz w sierpniu to na jesień niewiele urośnie już lepiej posiać coś jarego-jęczmień owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj