Polecane posty

nickfrey    0

Ja wczoraj skręciłem żyto w baloty. Raczej było jeszcze za mokre ale pogoda nas pogoniła :lol: po jakim czasie otwieracie żytokiszonkę ? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Jakoś szybko u was się kłosi. U mnie jeszcze nic??? Wydaje mi się, że jeszcze co najmniej z tydzień do koszenia żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Ja dziś ściąłem żyto no i jak nie będzie padać to jutro zbeluje się w końcu, bo czas siać QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U meni już pada... nici z jutrzejszej usługi..


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

Witam panowie :)

 

W niedzielę 9 maja kosiłem żyto na kiszonkę bo już zaczynało się kłosić. Plan był taki aby to żyto zbelować prasą rolującą i owinąć folią. Niestety pogoda jest jaka jest, w ponedziałek padało, we wtorek po południu przegrabiłem to żyto przegrabiarką do siana i w środę po południu miało być prasowane. Niestety od środy do dzisiaj codziennie pada ; Jeszcz trochę i zacznie to żyto gnić B) [ Co robić ? Jeszcze czekać czy talerzówka albo glebogryzarka później orka i kukurydza ? Co radzicie ?


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No według mnie to już słoma z niego.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

Dzisiaj byłem na polu i to żyto wygląda jakby dopiero co było skoszone B) Znowu deszcz padał :) Pytanie jest takie jeśli teraz pogoda się poprawi i uda się to w końcu zbelować to czy tak długi czas pomiędzy koszeniem a zbiorem nie wpłynie negatywnie na jakość kiszonki ? ( pierwszy raz kisze żyto w bele i dopiero się uczę :) )


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro wygląda jak po skoszeniu to nie powinno. Tylko kiedy ty tam w pole wiedziesz???


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

No wreszcie się udało zakisić. Wczoraj skosiłem a dzisiaj przed południem zwijałem. Było już porządnie wykłoszone ale cóż zrobić jak wcześniej pogoda nie pozwalała...Z hektara było 21 bel. Najważniejsze że już owinięte bo wieczorem ostro polało znowu. Teraz czekam na kilka dni lepszej pogody i trzeba się wziąć za łąki. ;)

Pozdrawiam


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byk    0

Ile hektarów żyta na kiszonkę siejecie ???

 

I czy robicie je w bele czy w pryzmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja w tym roku zamierzam posiac zyto z rzepikiem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie lepiej z wyko ozimą??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byk    0

Ja sialem samo żyto bez wyki i rzepiku

 

Kiszonkę z żyta robicie w bele czy w pryzmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja zamierzam w belki kręcić bo mam sprzęt i już zawsze taniej.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie chce zakladac nowego tematu wiec pisz tutaj bo po czesci jest z tym zwiazane :)

 

od jakiegos czasu po glowie chodzi mi pomysl z prasowaniem zyta na kiszonke

poczytalem troche posty i chyba bardziej jestem przekonany na bele bo wygodniejsze a na tym mi szczegolnie zalezy.

 

moj jedyny ciagnik to c360 i stad moje pytanie:

 

czy 60 ta rade w zycie z prasa john deer 540

 

od razu mowie ze poki co nowy ciagnik nie wchodzi w gre... podzielcie sie opiniami co do mojego pomyslu z gory dzieki i pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Spokojnie pasówką bedziesz krecił kulki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

my pasówka zwijaliśmy 120 i u912 a później większym MF ale ta 60siatka może mieć ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

a co z ta folia podczas owijania?

macie jakies rady jak tego uniknac?

 

myslicie ze 60 zwinie na tyle mocno aby wygniotla powietrze z zyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

Mam pare pytań odnośnie kiszonki z żyta:

 

1.Ile macie przyczep 4tonowych z 1 juterka żyta????

2.Czy opłaca się siac żyto na kiszonke do 6byków?????

3.czy po życie będzie duży plon kukurydzy na kiszonke????(bo chce zasiac żyto a potem po życie na wiosne zasiac kuku)

4.Ile macie przyczem 4tonowych z 1 juterka kukurydzy????

5.Ile was przysło zrobienie pryzmy z żyta lub kukurydzy z 1ha????

 

Każdy może napisac swoje odpowiedzi.....Dziękuje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

"Juterek" to 1ha czy ile? Bo nie bardzo rozumiem.

Ja osobiście nie zwożę kiszonek przyczepami tylko rozrzutnikami z zakładkami przystosowanymi do takich prac. Ile mam takich rozrzutników z ha? Teraz nie bardzo pamiętam bo już od paru lat nie robię tej kiszonki w pryzmę a prasuję w baloty i owijam.

Czy opłaca się siać dla 6 byków? Hm, lepsza jest kiszonka z kukurydzy dla opasów, ale z żyta też może być, opłacić się opłaci jeśli będzie prawidłowo zakiszona pryzma.

Z sianiem po życie kukurydzy to rożnie bywa, nie chodzi tutaj o sam fakt,iż rosło wcześniej na polu żyto tylko o późniejszy termin siewu kukurydzy związany ze zbiorem żyta, uprawieniem pola, siewem kukurydzy.... Ogólnie rzecz ujmując to zależy od danego roku i warunków pogodowych które w nim występują. Jednego roku będzie lepsza ta kukurydza zasiana w wcześniejszym siewie a drugiego ta zasiana w późniejszym.

Z 1ha kukurydzy jak mam 15 rozrzutników 4-tonowych z dosyć dużymi zakładami to jest to już dobry plon z którego jestem zadowolony.

Ile was przysło zrobienie pryzmy z żyta lub kukurydzy z 1ha????

Nie bardzo rozumiem o co w tym pytaniu chodzi, ale jeśli masz na myśli koszt zrobienia kiszonki to jest on całkiem spory, zależny od tego czy dysponujesz wszystkimi maszynami potrzebnymi do zrobienia kiszonki, czy może najmujesz maszyny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

"Juterek" to 1ha czy ile? Bo nie bardzo rozumiem.

 

Juterko to 0,25 ha. 4 juterka to hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

ja robie kiszonke z mieszanki owsa i peluszki jest bardziej wartosciowa niz z samego zyta chetnie ja jedza a byczki ladnie rosna B)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj