Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W jakiej fazie najlepiej kosić żyto na sianokiszonkę w bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512
Napisano (edytowany)

w fazie strzelania w źdźbło chyba będzie najlepiej

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115
Napisano (edytowany)

Ja słyszałem, że kosi się gdy kłos już jest w środku rośliny ( nie umiem tego nazwać fachowo :D ).

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kłos w środku to już w fazie krzewienia masz.

Najlepiej kosić na początku fazy kłoszenia (ale nie w pełni fazy kłoszenia, bo to różnica).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No głównie mi o to chodzi, że kosi się, gdy żyto jest na samym początku kłoszenia. Nie bądź taki drobiazgowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

co lepsze zyto w kopcu koszone z pnia czy ususzone w belach mam 2 ha żyta i chciałbym aby była dobra kiszonka bo zapowiada sie duzo masy z tego czegos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

2 dni by musiało poleżeć i do balotów najlepsza kiszonka.Też to bedę robił 4 rok z kolei i jestem z tego zadowolony,za wilgotne tego nie dawaj bo nie zdążysz tego z kormic i ci się to zepsuje chyba że idzie u cb tak jak u mnie jedna belka na dzien no to inna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

no jesli chodzi o sianokiszonke to 3/4 balota dziennie mi schodziło z zytem jeszcze nie praktykowałem to niewiem ile pójdzie 4 lata temu robiłem kiszonke z żyta w kopcu koszone orkanem z pnia i krowy jadły lecz gdy przyszło ciepło i dobrze sie ukisiła kiszonka zaczęło sie grzać i polowe wywalaliśmy do gnoju dlatego nie chce aby kiszonka z 2 ha miałaby mi sie zmarnowac . Czy ktoś używa zakiszaczy do kiszonek na żyto ? bo mam zamiar spróbować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Równiesz stosowałem bo w życie jest dużo wody i jak będzie duży upał i go otworzysz to bedzie się grzać a tak ona jest ładnie zakiszona ale jak ty zkarmiesz w ciągu 2 dni belke to się nie zepsuje.Radze dać zakiszocz bo wtedy jest na około ładnie zakiszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Wg mnie najlepiej i najtaniej z pnia w pryzmę dobrze to ugnieść i jest ok-u mnie nawewt teraz daje z pryzmy i odpadu mam mniej niż z kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Czy lepiej jest żyto orkanem i w pryzmę

Czy lepiej jest całe skosić rotacyjną i w pryzmę

Pierwszy raz to mam i nie wiem jak bedzie lepiej

Jeden mi mówił że jak orkanem to się bedzie grzać bo ma dużo kwasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Osobiście obydwa sposoby testowałem zarówno z żyta jak i gorczycy, w baloty jest napewno drożej to pewne, orkanem jest taniej trzeba dobrze ugnieść pryzmę i jeśli nie ma się silosu to dać starą folię z dziurami tak właśnie z dziurami tak aby woda i wilgoć miała gdzie uciec wtedy nie będzie się pleśni.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Folią na pewno przedroży a u nas robia tak że podsuszają i w pryzmę

Tylko że się ciężko nabiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

u mnie zyto juz można by ciąc ale pogoda nie pozwala .... 4 tygodnie bez deszczu a teraz od 3 dni pada codzien i pewnie do srody nie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ja wczoraj ściałem na sianokiszonke 1 ha bo juz kłosy wychodzą jutro jade orkanem inne pole zobaczymy co bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

u nas też kicha z pogodą.. pada 3 dni i świeci i znów pada i znów świeci.. pole nie zdąży obeschnąć i znów leje.. ale może jutro skosimy i w bele. do soboty musi być po robocie bo znów ma lać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ja wczoraj scielem dzis na rzedach jutro najpozniej pojutrze bedzie w belach .... deszczyk ma byc u nas dopiero w sobote ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Witam. Potrzebuję pilnie rady. Chciałem żyto zakisić i nie wiem czy lepiej orkanem je posiekać czy zwinąc w bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja wyżej już na ten temat pisałem i śmiało mogę Ci polecić cięcie orkanem na pewno jest taniej i nie musisz się bać że zamarznie jak za mało podsuszysz bo woda ma z pryzmy gdzie odejść a z opakowanej beli już nie. Ja tak robię i nie zmienił bym tego na bele.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj