MichalP

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalP    60

Witam. JAK w temacie chce naprawi swoje wały przegubowo teleskopowe i mam takie pytanie znacie może jakieś sklepy gdzie można kupić podzespoły bądź producentów podzespołów? Pytam bo patrzyłem na ceny przegubów na allegro i na to wychodzi ze taniej kupi się nowy wałek:/

 

Za pomoc dziękuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

GRENE - http://www.sklep-gre...cPath/1242_2805

 

A często taniej wychodzi kupić nowy wałek, warto też jak kupuje się nową maszynę to domagać się wałka gratis (często są w standardzie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

A ja swoje stare wały od WOM naprawiłem pasowały krzyżaki od przedniego napędu z MTZ82 za 20 zł i nowe łożyska wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

Porównaj jakość starego walu z nowym i wtedy -taniej kupić nowy -ci wyparuje z głowy i naprawisz stary, który przeżyje jeszcze nie jeden nowy polski a tym bardziej włoski, nawet lfmr za 480 zl zszedł na psy [czytaj tandetę] i wole stary niż nowy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wiesz - ja dostałem 3 wałki z maszynami które niedawno kupiłem więc raczej będę ich używał niż remontował stare B)

 

PS: stare wałki poczekają na gorsze czasy B)

PS2: stary wałek i tak naprawiasz nowymi częściami które są kiepskiej jakości B)

PS3: włoski wałek robił u nas na zmianę z rozsiewaczem i opryskiwaczem przez całe 9-10 lat, fakt wyrobił się ale to nie znaczy że włoskie jest złe.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Ja kupiłem wał turecki, nie drogi - a chodzi od dłuższego czasu rewelacyjnie B)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Porównaj jakość starego walu z nowym i wtedy -taniej kupić nowy -ci wyparuje z głowy i naprawisz stary, który przeżyje jeszcze nie jeden nowy polski a tym bardziej włoski, nawet lfmr za 480 zl zszedł na psy [czytaj tandetę] i wole stary niż nowy

No to chyba okazjonalnie tylko wałka używasz że tak piszesz, na mój gust to żaden wałek dłużej jak 1-2 tyś mtg nie wytrzyma, należy regularnie smarować, ale nie każdy o tym pamięta woda kurz itd i zapiekają się łożyska zaczynają obracać się w krzyżakach i już po wałku nawet te stare nie były wcale takie mocne, chyba że z c 330 i ustawione tak żeby były na prosto, wiekszy ciągnik to jest śmierć dla wałka i musi mieć zabezpieczenie zrywalne, oczywiście jeśli jest to wałek 540Nm bo jak słabszy to sam jest zabezpieczeniem zrywanym, a rozerwany krzyżak potrafi wysoko w górę lecieć he he, wszystko można dokupić na miejscowym bazarze i jest to to samo co na allegro z 10-20% taniej, przegub kosztuje około 90zł, przegub zrywalny 150zł, jak jest cała rurka frezowa to można same krzyżaki wymienić, wałek w częściach czy w całości kosztuje tak samo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

Oczywiście ze okazjonalnie, teraz mam tylko 4 walki na stanie, czasami używam beczkowozu tylko z 1000 beczek na rok, czasami kosze trawę nie więcej niż 150 ha, pryskam tylko 50 ha, obornika tez wywożę nie więcej niż 50 rozrzutników [dawniej ponad 100] ziemniaków kopie tylko paręnaście ha tyle samo przyczep samozbierających. Wiem ze to niewiele wiec przepraszam ze się wtrącam do dyskusji fachowców, a 30 to dawno sprzedałem B) :) B) :):):):)

Tak poważnie to mam wałek z 1992 r lfmr i on jest nie do zdarcia oprócz częściowo zniszczonych osłon to 1 raz krzyżak naprawiany-pniak po drzewie i parę razy zatrzask wymieniany, niejeden tysiąc mtg przerobił. A w tamtym roku kupiłem wałek tez lfmr [teraz sipma] po roku zatrzask się zacina [trzeba go młotkiem stuknąć] osłony pokrzywione, dlatego naprawiłem stary befado i na nim kosiłem, aż się kompletnie rozleciał ale dałem go do tokarza i ma naprawić, pożyczyłem od kolegi raz włoski,on tylko pryska parę ha na rok to wygląda tak jak by ze szrotu go wyciągnął


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj