yacenty

Kredyt MR na kombajn - jak to jest

Polecane posty

yacenty    3864

Hej,

jak wygląda kwestia kredytów z lini MR na zakup kombajnu.

Czy bank do spółki z agencją mają jakieś przeliczniki ilość hektarów na konkretnej wielkości (moc silnika, wielkość hedera, ilość wytrząsaczy) czy patrzą tylko na zdolność kredytową gospodarstwa?

Czy na 30ha własnych i 50ha usług można dostać taki kredyt na 4klawiszowego NH?

Ile teraz wynosi oprocentowanie? dalej 2%? jaki jest maksymalny czas? 15,10,8lat?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gani43    0

Bardzo ciekawy temat. Tez bym sie z checia dowiedział od kogos jak to jest rozwiazywane :D

 

chcial*. sorry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ja słyszałem że do dopłat na kombajn jest brane pod uwagę tylko moc silnika, a heder to nie wiem czy ma coś wspólnego bo do jednego modelu jest więcej niz 1heder: minimalne wykorzystanie roczne

moc silnika szer,hed bazowe -20% -25% -30% -35% wydajność ha/h

100 3,4 54,6 43,7 41 38,2 35,5 0,65

110 3,5 58 46,4 43,5 40,6 37,7 0,69

120 4,0 64,7 51,7 48,5 45,3 42 0,77

135 4,2 71,4 57,1 53,6 50 46,4 0,85

170 4,5 88,2 70,6 66,2 61,7 57,3 1,05

205 5,0 105 84 78,8 73,4 68,3 1,20

i tak dalej

model 205km ma okres eksploatacji 24lata, a mniejsze 25lat, potencjał eksploatacyny to 3000godzin, zostało ułątwione osiągniecie tych poziomów a także średnie wyniki plonu z uśrednionej powierzchni, tolerancja -20% jest dalszym krokiem w celu ułatwienia osiagniecia danego pułapu, jeśli ma sieczkarnie to 25% od podstawowego poziomu, jeśli są tereny pofałowane to -30% a podgórskie to -35%, dane IBMER z Rolniczego Przeglądu Technicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

nie chcę wprowadzać zamętu ale wydaje mi się tylko nie jestem pewny której lini kredytowej to się tyczy czy MR czy innych preferencyjnych że niby one są i że niby dostępne tylko że jak co do czego to banki stawiają takie wymagania że głowa boli(bardzo duże zabezpieczenie/zastaw) i najzwyklej w świecia ludzie odchądzą z kwitkiem , czyli niby jest tylko że bardzo trudno spełnić wymagania banku nie agencjo ( bank mało na tym zarabia i dla tego są takie problemy bo agencja z góry nakłada koszt takiego kredytu czyli ile bank może zarobić) Tylko że obawaim się że mój post jest w stylu coś gdzieś dzwoni tylko nie wiadomo w jakim kościele , a może to chodziło o kredyty inwestycyjne??


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

warunki i zasady udzielania kredytów w ramach tej linii dokładnie precyzują, które rodzaje działalności mogą zostać wsparte (kody PKD na pierwszej stronie dokumentu http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/278/3_Symbol_nMR_ngj.pdf) bezpośrednio wynika z tego, iż świadczenie usług dyskwalifikuje zasadność udzielenia kredytu w ramach tej linii, ponadto nie jest określone czy uzasadnienie wielkości zakupowanej maszyny jest wymagane (czyli zapewne nie jest) stąd wystarczy uzasadnienie ekonomiczne (biznesplan stanowiący załącznik do wskazanego powyżej dokumentu), oprocentowanie linii kredytów preferencyjnych wynosi 0,25 z maksymalnej możliwej do stosowania przez banki stopy czyli 1,5 stopy redyskontowej weksli (dostępna na stronie NBP) czyli łącznie 0,375% tejże stopy przy czym nie mniej niż 2% (zatem obecnie stopa nominalna wynosi 2%); maksymalny okres kredytowania to 15 lat a maksymalny okres karencji to 2 lata, podsumowując to jeśli na daną inwestycję można dodatkowo pozyskać ulgę w podatku rolnym to kredyt preferencyjny może okazać się najlepszym źródłem finansowania - lepszym nawet niż 60% wsparcie w ramach działania Modernizacja gospodarstw rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

orientujecie sie co jest ważniejsze dla banku w przypadku kredytu MR? czy wielkość gospodarstwa czy bardziej liczba ESU?

Pytam, bo zastanawiam się czy jest sens pokazywać w banku hodowlę czy lepiej załatwić sobie dzierżawy ziemi?

Jakby nie patrzeć 1 maciora z punktu widzenia ESU jest warta tyle samo co 1ha pszenicy czy jęczmienia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

z jednej strony wielkość gospodarstwa po to aby mieć w razie czego z czego ściągnąć kasę, a z drugiej strony esu bo wiedzą jak gospodarstwo stoi z produkcją ;) a ma to znaczenie? nie wystarczy co zastawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj