Lebioda

KPO. Rolnictwo 4.0 jakie maszyny mozna kupic?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sw_kamil    166
11 godzin temu, kagitaar napisał:

Ludzie, ten nowy nabor to ani nie nazywa się rolnictwo 4.0 ani nie jest z KPO tak jak rolnictwo 4.0. 

To zupełnie inny temat, podobny ale inny. Ja go odczytuje jako nową modernizację, bo ta jako tako ma byc ale na maszyny do zbioru. A tu mamy praktycznie całą resztę z tym że musi to być sprzęt pro "eko". 

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/wiceminister-rolnictwa-bedzie-1-mld-zl-na-dotacje-na-rolnictwo-4-0-kiedy-nabor-2506806

młody17    13

Co tak Panowie i Panie u Was w temacie?

Ostatnio dzwoniłem do prowadzącego, powiedział, że obecnie nie ma pieniędzy na mój wniosek, ale są przecieki, że mają dostać wszyscy. Twierdzi, że do miesiąca będzie wiadomo. 

migacz    320

Ja tam wysłałem chyba ostatnie poprawki bo takie pierdoły były i myślę że coraz bliżej jest podpisania umowy. Tak według osoby prowadzącej wniosek wynikało

zajac1    59

A na co składałes?

11 godzin temu, młody17 napisał:

Co tak Panowie i Panie u Was w temacie?

Ostatnio dzwoniłem do prowadzącego, powiedział, że obecnie nie ma pieniędzy na mój wniosek, ale są przecieki, że mają dostać wszyscy. Twierdzi, że do miesiąca będzie wiadomo. 

Dostałem podobne info prócz tego o dołożeniu kasy 😆

Kristaps    9
21 minut temu, migacz napisał:

Ja tam wysłałem chyba ostatnie poprawki bo takie pierdoły były i myślę że coraz bliżej jest podpisania umowy. Tak według osoby prowadzącej wniosek wynikało

Na co masz złożony wniosek? jak można wiedzieć 

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

migacz    320

Nawigację chc nav. Nic poza tym. Dealer oświadczenia i opisy mi wystawił w miarę ok. Wszystko na razie idzie w dobrym kierunku. A te pierdoły to odnośnie dojazdu na montaż bo nie wydzielili osobnej kwoty i na czym będzie zainstalowany program do obsługi. Generalnie wg sprzedawcy wzięli się ostro za mnie bo jestem pierwszy który miał poprawki z wystawionych przez niego ofert(dodam że obecnie to już 3 poprawka).

• Like 1
  • Thanks 1

Zapraszam do kontaktu osoby, które chciałby mieć zapewnioną obsługę wniosku.

W woj. lubelskim sporo wniosków pozostało jeszcze bez odpowiedzi. Gdyby był ktoś jeszcze zainteresowany współpracą dot. poprawek w ww. naborze lub obsługę wniosku w innych przyszłych naborach zapraszam do kontaktu.

Usługi wykonuję dwuetapowo:

I etap - złożenie wniosku, wszelkie korekty, prowadzenie wniosku do momentu podpisania umowy z arimr

II etap - rozliczenie wniosku

Pracuję głównie na terenie województwa lubelskiego, natomiast przy obecnych naborach nie stanowi dla mnie problemu wykonanie wniosku zdalnie.

vat    300

Czyli jednak da się kupić samą nawigację... Jaki konkretnie model wybrałeś  cena?

migacz    320

Chc nav dołącza program do obsługi 2 kierunkowej i przez to przechodzi. Coś koło 32 ale już nie pamiętam co i jak.

• Like 1

karol091193    882

Jak brałem ofertę do programu to coś lekki ponad stówkę netto 🤫

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

miwigos    3556
34 minuty temu, karol091193 napisał:

Jak brałem ofertę do programu to coś lekki ponad stówkę netto 🤫

Niemożliwe , to co ona ma

Mateusz1q    1861
1 minutę temu, miwigos napisał:

Niemożliwe , to co ona ma

A ile wg ciebie kosztuje navi obsługująca kontrolę sekcji i zmienne dawkowanie?

vat    300

Najważniejszą rzecz - nalypke jelenia

miwigos    3556
9 minut temu, Mateusz1q napisał:

A ile wg ciebie kosztuje navi obsługująca kontrolę sekcji i zmienne dawkowanie?

Rok temu 70 tysi netto

mao245    0
7 godzin temu, migacz napisał:

Chc nav dołącza program do obsługi 2 kierunkowej i przez to przechodzi. Coś koło 32 ale już nie pamiętam co i jak.

czy nawigacja o którą składasz będzie współpracować z jakąś maszyną i się z nią komunikować? Np. Zmienna dawka itp. Czy to będzie sama nawigacja chcnav w prostym ciągniku i tylko system zarządzania gospodarstwem do tego? 

kacperro    8
11 godzin temu, vat napisał:

Tylko pewnie johny cena x2?

Byś się zdziwił 😁

migacz    320
13 godzin temu, mao245 napisał:

czy nawigacja o którą składasz będzie współpracować z jakąś maszyną i się z nią komunikować? Np. Zmienna dawka itp. Czy to będzie sama nawigacja chcnav w prostym ciągniku i tylko system zarządzania gospodarstwem do tego? 

Sama navi do John Deere z ich systemem. W opisie podane że może współpracować z komputerem od opryskiwacza i jeszcze od siewnika poplonów. Ale to tylko wzmianka i nie dociekali czy i jak to będzie podłączone. Ciągnę to dalej i powinno się udać.

pawelol111    1343

Pytanie: wymagany jest program do zarządzania gospodarstwem. Nabyć go można z dofinansowania lub trzeba go mieć wcześniej. Pytanie od którego momentu? Przed składaniem wniosku? Przed poprawkami czy przed podpisaniem umowy?

Slavo    57

Opryskiwacz - 1 lutego pierwsza poprawka, tydzień temu druga poprawka ( pierwsze uzupełnienie). Pani prowadząca powiedziała że jak będzie potrzeba to przyśle drugie uzupełnienie. Pani drążyła temat łączności dwukierunkowej 365FarmNet z Touch800 Zobaczymy co z tego wyjdzie. Program do zarządzania musi być od dnia zawarcia umowy na 3 lata.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

• Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj