MANIEK21071995

Cągnik rolniczy z turem i mikrusem czy koparko ładowarka????

Polecane posty

Jeśli zamieściłem temat  w złym dziale proszę o przeniesienie 

 

Witam otóż chciałbym poznać wasze zdanie jak wszyscy wiemy koparko ładowarki to wzmocnione ciągniki rolnicze z osprzętem zrobionym na stałe aco byście powiedzieli na ciągnik rolniczy z turem i z koparka zawieszana

 http://motoallegro.pl/belarus-mtz-1025-1025-3-z-turem-tur-ladowacz-i1186764704.html

http://plonex.pl/oferta3_17.html

http://plonex.pl/oferta2.html

co wy o tym myslicie

belarus z linku +mikrus 17 to wydatek 176,000zł na full opcji koparka a porównując z JCB 3CX CONTRACTOR które kosztuje 286,000zł to ogromna różnica co wy myslicie o tym pomyśle ciągnik można użyć na wiele sposobów również w transporcie zobaczcie także inne modele mikrusów nie musi tak duży czy warto ?? moim zdaniem tak zawsze jest ciągnik wielofunkcyjny łyżkaładowarkowa w ciągniku rolniczym zależy od ladowacza szybka wymiana ramka euro więc bez rozkręcania

http://www.pronar.pl.../___lc_5__.html

ładowacz ma duży udźwig można zrobić łyżke na zamówienie u dobrego spawacza i z dobrego materiału o pojemności 1.5 m3 i ładowacz spokojnie da radę

http://hydramet.pl/n...&cid=61&iid=171

turem załaduje nawet patelnię bo wysoko podnosi ciągnąc przyczepę zawsze można sie samemu załadowac co wy na to ??  :D

 

 

 

 

 

http://www.plonex.pl/17t_zdj2.html  

http://www.brochard.prochu.avx.pl/galeria/galeria11/images/orginal/test32T-12.JPG

 

http://www.brochard.prochu.avx.pl/galeria/galeria1/images/Rozrztnik%2026T%20320-80BG%20(26).jpg

 

 

http://www.brochard.prochu.avx.pl/galeria/galeria1/images/Rozrztnik%2026T%20320-80BG%20(30).jpg

 

http://www.brochard.prochu.avx.pl/galeria/galeria1/images/Rozrztnik%2026T%20320-80BG%20(41).jpg

 

http://www.brochard.prochu.avx.pl/galeria/galeria1/images/Rozrztnik%2026T%20320-80BG%20(21).jpg

 

 

 

i mamy potężny zestaw transportowy rozrzutnik ma ładowność 32 ton idealny zamiast naczepy i niema ryzyka przewrócenia zestawu jeśli do ciągnika dodamy ładowacz czołowy TUR to możemy sie sami załadować rozrzutnik brocharda 32t jest największym na świecie w papierach ma 32 tony ale wchodzi nawet do 45 (informacje z zaprzyjaźnionej firmy ) http://www.brochard.prochu.avx.pl/ przeliczając jego pojemność przez gęstość to można naładować od 34t piachu liczyłem że 1m3 piachu waży 1.55t DO 40ton a to chyba dużo pamiętając o fakcie ,ze nie płaci sie winet i nie obowiązują nas święta dzięki rozrzutnikowi można równo rozłożyć materiał bez konieczności dużego równania

wszyscy wiemy ,że kiprowanie patelni na nierównym terenie

wiąże za sobą możliwość przewrócenia zestawu  

ciągnik ma także lepsze zdolności terenowe od ciągnika siodłowego czy wywrotki w zimę ciągnikiem można odśnieżać pług wirnikowy czy zwykły i jest dodatkowy zarobek dla firmy Wracając do mikrusa może i będzie miał ciężko dorównać koparko ładowarce ale ma znacznie wyższą funkcjonalność przy ładowaniu patelni kop-ład przegrywa na każdy sposób gdyż łyżki w ciągniku są większe  

A tu jest filmik pokazujący prostotę i bezpieczeństwo ładowaczy czołowych

http://www.youtube.c...feature=related

Co wy o tym myślicie

Pomysł na ten temat zaczerpnołem od wujka który ma uzetora 16245 moc 160km i napęd 4x4 i tura 18 z hydrametu oraz mikrusa 17 mikrus jest to któryś z początków produkcji ma go dopiero 4 miesiące ale za godzine usługi takim zestawem bierze 100 zł i na klientów nie narzeka pozdrawiam Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Pomysł ciekawy ale żeby ciągnąć te brochard'a to trzeba mieć ciągnik z 250KM a raczej do Mikrusa sie nie nada bo będzie nie ekonomiczny.

a i popraw linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Słuchaj to równie dobrze może byc mniejszy rozrzutnik np 10 tonowy lub 16 

 

http://www.brochard.prochu.avx.pl/

 

 

i masz fajny zestaw i na wsi dodatkową możliwość zarobku   i to jest najważniejsze  bo za duzej kasy jak wiemy na wsi nie da sie zarobić a tutaj 100 zł za godzinę -  paliwo to i tak za***iście 

 

A chodziło mi o tego dużego brocharda z ciągnikiem o mocy ponad 300 koni np FEND936 VARIO i do tego tur i możesz sie sam załadować np jak gdzieś piach kopiesz np w lesie  z górki zbierasz  to nie palisz jeszcze paliwa  na dojazd ładowarką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem rozumiem. To samo z przyczepami Fliegla ASW też można różne rzeczy przewozić tylko jest przednia ściana ruchoma. Sam mam kilka pomysłów ale są różne przeszkody. U mnie jest kilka firm transportowych co wożą ciągnikami z przyczepami, albo mają skorupy albo normalne 3-stronne Metal-techa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 równie dobrze można wziąć kupić wózek do naczepy i ciągać naczepę a ciągnik mniej spali niż ciągnik siodłowy i to za nim przemawia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to kompletnie sensu B)

 

Nie od parady koparko ładowarki mają 4 cyl silniki. Tylna łyżka ma bardzo małe zapotrzebowanie mocy, więc jeśli ty chciałbyś kopać takim mikrusem zaczepionym na ciągniku o mocy 250 KM to byś musiał 200 za godzinę brać by się wyrobić z paliwem.Niestety ale co jest do wszystkiego, to jest do niczego i tego się nie da przeskoczyć.

 

Koparko-ładowarka, jest od podstaw zaprojektowana do tej roboty, a to oznacza lepszą konstrukcje, mocniejszą skrzynie, blokady dyferencjałów, mocną ramę itp.

 

Taki mikrus to jest dobry do własnego użytku (drogę podrównać, rów pogłębić itp) na usługi się to nie nadaje bo się rozleci. W dodatku cena większego mikrusa to 30 tys, do tego tur 15 tys. A za 45 tys można kupić takie coś:

http://moto.allegro.pl/sprzedam-koparko-ladowarke-mf-50-hx-i1198449046.html

Prawda jest taka, że w tym MF'ie przednia łyżka podnosi 3 tony, znajdź mi tura który tyle podniesie. W dodatku tylne ramie z teleskopem jest porównywalne z Mikrusem 12, który kosztuje 33 tys netto.

 

Jeśli masz już mały traktor z solidnym turem to warto pomyśleć nad tylnym ramieniem, ale jak już coś, to szukać ramienia od koparko ładowarki przerobionego na tylni tuz. Takie ramie jest znacznie solidniejsze od mikrusa.

Natomiast jeśli nie masz jeszcze nic i chciałbyś kompletować sprzęt z myślą o usługach - to nie ma to żadnego sensu.

Zobacz sobie na jaką wysokość podnoszą mikrusy z widłami, a jaką wysokość ma dany rozrzutnik. Jeśli szukasz sprzętu do ładowania to warto pomyśleć nad hds'em i zamontowaniu go na przednim zaczepie.

 

 równie dobrze można wziąć kupić wózek do naczepy i ciągać naczepę a ciągnik mniej spali niż ciągnik siodłowy i to za nim przemawia 

Przelicz sobie spalanie na kilometry i wyjdzie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie na kampani buraczanej jeżdził Fastrac ok coś 130KM to jak się pytałem kierowcy to palił 2-4 litry/100km mniej niż Ciężarówki, tylko myślę że te 130 KM to miało bardzo ciężko i dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 @JohnTheBulletTeacher  chodziło mi o mikrusa do ciągnika o mocy 100km lub trochę większej nie o 250 bo to byłby bezsens  masz tutaj tura o udźwigu  3t

 

http://www.agrolmet.pl/index2.php?id=quicke&do=zobacz_prod&id_prod=184

 

 

ale po co Ci 3 tony jak i tak tego nie wykorzystasz jak paleta kostki waży 1.5t 

 

Głównie chodziło mi o alternatywę dla rolników jak wiadomo na wsi każda możliwość dodakowego dochodu jest dobra więc jak ktoś ma ciągnik z turem toi warto pomyśleć o koparce zawieszanej  przeznaczyć dotacje i jest pseudo-koparko-ładowarka  hds były zbędny bo nie chodziło mi o ładowanie mikrusem rozrzutników tlyko jak np musisz komuś wykorytowac pod kostkę i  wywieźć ziemię to jak masz ciągnik z turem i z tyłu mikrusa to można go podnieść dogóry i zaczepić przyczepęi wtedy na budowie odczepiasz przyczepę zbierasz mikrusem  lub przodem i ładujesz przodem na przyczepę i dlatego mój wujek ma dużo zamówień bo jak ktoś ma nająć koparko-ładowarke i do tego wywrotkę to go dużo więcej wychodzi niż najęcie mojego wujka .A z tymi dużymi brochardami 32 tonowymi to chodziłomi o zestaw np jcb fastrac lub fendt 936 vario czy inny ciągnik o podobnejmocy i szybkiej skrzyni w granicach 80 km/h i do tego brocharda 32t i na taki zestaw weźmiesz więcej niż na patelnie i na + masz 4 osie i możliwość zakupu ze skrętnymi co daje szybki  skręt niemożliwy w naczepie 3 osiowej i ciężar rozkłada sie na większe i szersze koła i jest ich więcej przec co nie niszczysz drogi i nie jesteś narażony na przewrócenie zestawu kiprując bo przesuwasz łądunek a nie podnosisz krypę dodatkowo możesz  wykorzystać rozrzutnik zamiast przyczep duże nadstawi do kiszonki i  mnie kupować przyczepy i rozrzutnik na wsi to bezsens bo można kupić dobry wielofunkcyjny rozrzutnik na posuwie hydraulicznym i zapłacic za niego więcej niż kupić chugowy rozrzutnik i jeszcze przyczep a wracając do mikrusa to jego konstrukcja wcale nie jest taka słaba ona tlyko na taką wygląda zobaczysz w realu zmienisz zdanie   B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ile ten Quicke kosztuje B) Zresztą nie musisz sprawdzać, i tak znajdzie się używana koparko-ładowarka, która ma 2 razy więcej udźwigu i kosztuje podobnie B) Pracowałem trochę na koparkach JCB 3cx i 4cx. Do ładowania to owszem nie trzeba większego udźwigu jak 2 tony, ale do równania ziemi trzeba znacznie więcej i takie 3 tony to jest minimum. Jeśli masz mniej to taki sprzęt staje się nieopłacalny, ponieważ pali tyle samo paliwa, a roboty wykonuje 2 razy mniej. Widziałem wszystkie modele mikrusów, bo sam szukam takiej koparki na ciągnik, ale doszedłem do wniosku, że taniej i solidniej wychodzi kupić tylne ramię z teleskopem od koparki i doczepienie tego do ciągnika. Między innymi dlatego, że mocowanie na 3 punktowy tuz jest za słabe do takiej roboty. Wszystko też zależy od terenu w którym pracuje i od gleby jaką się wybiera. Ja szukam solidnej koparki która poradzi sobie w lesie z wyrywaniem korzeni i z kopaniem rowów w zakamieniałych glebach. Przy takiej robocie mikrus wytrzymał by tydzień.

 

Trochę się orientuje w tym temacie, bo sam szukam jakiegoś rozwiązania i już kilka przerobionych koparek widziałem.

 

Do takiej roboty jak opisujesz, czyli drobne równanie ziemi, bądź podbieranie ziemi to zestaw jak najbardziej ok, jednak do cięższej, bądź dłuższej roboty taki mikrus się nie nadaje, więc jeśli myślisz głównie o usługach pomyśl o używanej koparko-ładowarce. Taka koparka spali mniej i zrobi 2 razy więcej niż zestaw ciągnik+tur+mikrus, co oznacza więcej kasy dla ciebie. Natomiast jeśli traktujesz to jako roota dodatkowa, to jak najbardziej zgodzę się z tym, że zestaw obsługiwany przez jedną osobę jest rentowny.

 

Co do 130 konnego fastracka i 40 tonowej przyczepy to się nie wypowiem, bo to trochę słabo dobrana para.

 

Nie da się koparko-ładowarki zastąpić ciągnikiem z turem i mikrusem, tak samo Fastrack nie zastąpi ciągnika siodłowego, to wszystko są półśrodki, które mają sens tylko w nielicznych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 nie chodziło mi o 130 konnego fastracka do tego bydlaka tylko model około 400km  a co do koparko ładowarki to  sąsiad ma firmę budowlaną i czasami jak ma dużo roboty pomagam mu  w robocie to najlepiej mi się robiło zeppelinem zm19  i CAT 444   cat jest nowy   ja jak będe w przyszłości coś kupował to chyba jednak skusze sie na koparke więcej roboty nią zrobię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Bodajże to był 2135 model, więc miał 148KM wg konedaty. Ale wg mnie to i tak za mało. Optimum to 200KM nie wjeżdzając w teren myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 optymalnie to coś koło 300KM  I w górę bo mniej to będzie miał cieżko większa górka i stoi  B) wogóle teraz dużo firm świadczy usługi np ciągnik rolniczy z turem + przyczepa  albo ciągnik + naczepa i  to sie opłaca bo wychodzi taniej niż ciągnik siodłowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jeśli w pole to wiadomo że więcej potrzeba. Choć tu kilku forumowiczów co widziałem to ma zestaw dolly + naczepa. Ja myślę o tym i chce fastraca kupić model 3220 albo nowszy 3230 któremu w razie czego można podnieś moc przez zmianę oprogramowania w kompie. Tylko że będzie tylko po drogach jeździł z naczepą a w teren to z przyczepami albo marzy mi się rębak do drewna i przyczepa więc w takim układzie by chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 aha rozumiem no mówie przeciez fendt 936 vario ma  moc do 360 km

 

http://www.korbanek.pl/spolka/pl/aktualnosci/prasa_o_nas/czarny_ciagnik_fendt_936.html 

 

 

Jak coś to kup ten nowszy zawsze jest możliwość dodania paru koników . A zastanawiam sie czy jcb tej naczepki nie pociągnołby także po polu. Napisz jeszcze jaka naczepe ile metrów chcesz kupic bo można 35 a można i 50 m3 większy nie wymieniałem bo to by była głupota chyba ,że tylko objętościowe to ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Pewnie dałby rade jak daja rade ciągnąć 2 przyczepy (18DMC) pełne zboża po polu to z naczepką też choć pewnie zależy jakie pole itd. No u mnie to z objetościową by latał 90m3 dokładnie z ruchomą podłogą ale wagowo tak będzie niecałe 40 ton wozek i naczepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

220KM brutto a wg din to 230 KM ma model 3230. Tata mnie trochę dołuje bo chce kupić kolejną ciężarówkę do drewna zamiast takiego stwora do wożenia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Woże do siebie bo mamy tartak. w koło komina latamy do 100km w jedną stronę. No zakup droższy no i tak trzeba jakąś przyczepę kupić i wsadzić HDSa na nią, tylko tata się zniechęca bo w okolicy ma jedna firma taką kombinacje tylko mają Belarusa 120KM i przyczepę z HDSem i jakoś nie bardzo to. Tylko kilka widziałem szczegółów dlaczego się zbytnio nie spisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Spalanie pewnie mniejsze by wyszło bo dużo by stał i się ładował co przy małym silniku jest ekonomiczniejsze niż przy dużych w samochodach ciężarowych. I te biegi pod obciążeniem kusza co właśnie w tym Belarusie wyżej co pisałem to niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 No to bierz fastracka myślę,że nie będziesz żałował  jak coś kupisz to mam nadzieje ,ze się pochwalisz i ,że będą foty na AF  :D i powodzonka w biznesie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Raczej będzie to jednak ciężarówka. Już mamy jedną upatrzoną kwestia tylko jaką ma długą ramę itd i czy da się zabudowę na nim zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj