piotra

belarus 1025 czy zetor forterra 105 konny czy forterra 88 konny

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

primo - nie pisz z dużej litery!!

 

 

Ja słyszałem Ze jak pronary belarusy wogóle wszystkie mtzty zacznie się reperować zmieniac uszczelki to juz nie ma co składać... zanim 1 rzecz dobrze nie nareperujesz to 2 się zepsuje i to jest całą prawda o belarusach.. skrzynie mimo synchronizacji są kiepskie wyją zgrzyczą.. nieźle trzeba się naforsowac zeby wrzucić bieg... Jeżeli przebiegi tych zetorów są małe to brać większego jezeli mniejszy ma mniejszy ( dużo mniejszy przebieg brać małego) tak chyba postanowię

jakbym czytał o C360 :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

dobra 60-tka nie jest zła :D . Ja jak dostane MR to raczej bedę brać belarusa, no chyba że jakiś super zadbany zetor się trafi


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja słyszałem Ze jak pronary belarusy wogóle wszystkie mtzty zacznie się reperować zmieniac uszczelki to juz nie ma co składać... zanim 1 rzecz dobrze nie nareperujesz to 2 się zepsuje i to jest całą prawda o belarusach.. skrzynie mimo synchronizacji są kiepskie wyją zgrzyczą.. nieźle trzeba się naforsowac zeby wrzucić bieg... Jeżeli przebiegi tych zetorów są małe to brać większego jezeli mniejszy ma mniejszy ( dużo mniejszy przebieg brać małego) tak chyba postanowię

No to kolego zle slyszales bo to jakies bajki uslyszane zza plotu od sasiada, moge powiedziec ze te nowsze zetory to juz jednak nie ta sama jakosc co kiedys, moj sasiad ma zetora fortere i nie nadaży go szykować ma 2500 mtg i tylko opony nie zmieniane, wiec jak kolego kupisz uzywanego zetora to on moze sie okazać ze jest w takim stanie jak ten sasiada, wiec nie ma reguły i zetor sie popsuje, ja bym brał belarusa.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Zawsze nowy to nowy  i to jest żelazna zasada może nie jest idealna konstrukcja ale stara i sprawdzona zawsze możesz go samemu naprawić bo nie ma dużo elektroniki i komputer mu nie padnie bo go nie ma :D  Jeśli mi nie wierzycie porozmawiajcie z @caseIH   zacytuje jego post jak chciałem kupić belarusa to najpierw z nim pogadałem w końcu już kilka miał może nie długo zrobię zdjęcia i wstawię na AF 

 

"Co do ciągników to mialem jeden od 92 roku potem 2006 nastepnie 2008 wiec to ze napisze ze są ok nie jest bezpodstawne bo nie kupil bym 3 razy zlego ciagnika. Powiem tak, silniki maja za***iste (lepszych nie znam a mialem zetory ursusy mf lampo itd) bardzo mocne i nie do zajebania, praktycznie kazda prace mozna robic przy 1600 obr/min. Pali mozesz mi nie wierzyć ale przez 6.5 godziny w transporcie i zaladunku bel spalil 22 litry. Wiedzialem ze malo pala ale ten wynik mnie zaskoczyl. Chciaz raz spalil po 10 litrow na godzine ale tego dnia zaoralem 15 ha takze z gazem w podlodze i plug 5 skib wiec tez uwazam ze bardzo malo. W tym z turem (zobacz galeria tam sa oba) jest kolo 2000 tys h moze wiecej to pompa wodna sie rozszczelnila uszcelka kosztowala 12 zł a cvala pompa 90 wiec kupilem cala pompe i cacy ale too byla moja wina bo chlodnica plewami zalazla i kapke temp zalapal a nie zauwazylem a w gleboszy chodzil do ktorego ze 120km potzreba. Hydraulika wg mnie bardzo super rozwiązna. + za oddzielny olej do hydrauliki + za wyjscia z przodukabiny dzieki czemu mozan pracowac turem tylna hydraulika i podnosnikiem jednoiczesnie + za to ze jeszce niegdy nie zdazylo mi sie zeby czego nie podnosl a z przodem w gorze nie raz jezdzil. Troche rozdzielacz sie pocil ale wystarczylo doktrecic dekel a jak nie to komplet uszczelek kosztuje ok 20zł wtedy na bank bedzie sucho. Duzo biegów ma z tym ze rewersu brakuje jak ktos nie umie to zle wchodza po za tym jak sie nabierze wyczucia to bez sprzegla sie zmienia. Nie kupuj tej nowszej skrzyni na boshu czy jak tam bo to szajs. Jeśli juz to ta zwykla. Jak do tura to bierz z przodem krzyrzakowym sporo zwrotniejszy od stozka. Filmików mialek kilka na af ale ktos je pousuwal chyba za duze byly czy cos. Wg mnie ciagnik jak za te cene to lepszego nie ma i nawet nie proboj go porowbnywac to fotonow itp. W okolicy kilku gosci po 100 ha obrabia mtz-em. Jak dla mnie wszystko jest w nim cacy choc wiadomo gdyby skrzynia byla z rewersem i jakies polbiegi bylo by lepiej. W kabinie calkiem niezle duzo miejsca i w miare cicho ( choć niee wiem czemu w jednym troche glosniej :/ Ogolnie ciagnik dobry, wiadomo JD czy jakis fajniejszy daje lepszy komfort ale jak kosztuje 3 czy 4 razy tyle a na polu takl samo rosne a przy czym koszty utrzymania i cena czasi do tamtyk sa kilkanascie razy wyzsze to w polskich warunkach Mtz jak najbardzioej jest OK. Jest kilka rzeczy które koniecznie ttzeba wiedziec przy uzytkowaniu zeby bylo wdszystko ok wiec jeśli juz go masz czy zamierzasz kup[ic to pisz smialo chetnie pomoge. Pozdro"

 

"Tak naprawde te silniki to dawna technologia amerykanskiego catepilara. To tak na marginesie Ja swojego w Wilnie bralem i bylo tamich mnustwo takze wybiez sie tam i dostaniesz jaki chcesz" nie wierzycie zapytajcie jego ja na swojego nie narzekam  a robotę robi 

 

a tu jest gama belarusów 

 

 

w Polsce jest mało modeli dostępnych ale może sie to zmieni  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

Nie Belarus tyko jak już to lepszy jest PRONAR 1025A :D

Pronar nie ma nigdzie wyciekow mimo ze ma 3,400 MTG, bajki ze wszedzie leje sie olej to jest wynik tego ze tak dbają :) Zetor jak zetor używka- czyli nie wiesz kto jak wymienial filtry, oleje i jak jeździł, trzyma sie wartosci ale musi być w dobrych rękach :)

Ja obstaje za PRONAREM ponieważ jest nowy B)

 

 

Takie jest moje Zdanie :)

no ja pracuje tam gdzie mamy 18 Pronarów 1025A i nikt nie powie mi że niema przeciekow na hydraulice a mają mniej i więcej mtg i dba sie o olej itp a nie pracują ciężko tylko w transporcie i opryskach Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

jak bylem po agromasz, to gadalem z kolesiem co robi na serwisie pronar belarus itp, i powiedzial tak:

"Ktoś wpadł na cudowny pomysl, aby rozkrecic belarusa, przewiezc go do Polski zmontowac, zalozyc nowa maske i kabine, i sprzedac jako pronar, mowil tez ze te kur** sie nie grzeja chocby niewiadomo co robily, w 2 miesiace poszly im 7 nowe belarusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

Hehe kolego chyba coś ci się pomieszało ? Belerus ma większy uciąg od proximy ale na pewno nie od forterry !! Forterra po pierwsze jest większa i cięższa oraz zetor ma blokadę na 4 kołka !! I nie wiem jak jest z oponami ale chyba też ma przewagę zetor !!

Wiec to co napisałeś to jedna wielka ściema !!

no kolego tylko że bealrus 1025 waży 5 ton a forterra 4500 jest różnica


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj