Gość

Który Bizon jest najlepszy?

Polecane posty

piotrek157    0

Bizon Rekord lub BS

 

Nie pisz posta z włączonym Caps Lockiem!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Wg mnie najlepiej z "bizonków" to spisuje sie Z056 z kabiną-naprawde porządna maszyna.Rekord też jest niczego sobie.Wydajnieszy,trochę bardziej komfortowy od SUPRA(mi.hydraulicznie wysuwana rura),ale ma problemy z chłodzeniem. :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek871    0

Witam jestem nowicjuszem na Agrofoto ale chciałbym sie wypowiedzieć na temat bizonów. Padało wiele opinii na ich temat chwalono Z056 i Z058 z czym sie w zupełności zgadzam. Fakt maja one wiele niedociągnięć i zapewniją mizerny komfort kombajniście ale ich atut to cena i dostępnośc części (moj ojciec miał 3 Z056 wiec cos o tym wiem). Kiedyś miał ojciec również BS Z110. to dopiero była gehenna maszyna z wyglądu fajna ale reszta do bani i drogie częsci. Co do dynamika sasiad ma to ustrojstwo. Szkoda ze nie ciagneli dalej producji tej maszyny bo naprawde ciekawa. a wyprodukowano podonbo 98 sztuk.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek22    0

Witam wszystkich. Ja pracowałem dwa sezony na Z040 z 1972 roku , muszę przyznać że spisywał się dobrze i dalej się spisuje bo kupił go znajomy. Póżniej kupiliśmy z tatą Z056 z kabiną 1984 rok , kombajn jak sama nazwa super . Problemów z częściami żadnych, chociaż i awarji było mało .Pracowałem na tej maszynie 10 sezonów. Trzy lata temu przejołem gospodarstwo od rodziców a póżniej postanowiłem zmienić maszynę. Szukałem Rekorda niebieskiego ale wpadły mi w ręce prospekty wszystkich Bizonów jakich produkował FMŻ. Spodobał mi się Dynamic Z165, więc zacząłem szukać takiej maszyny. Pewnego razu znałazłem do sprzedania Z165 i Z058 w wersji eksportowej sciągniętego z Dani od jednego właściciela. Dzwoniąc o te maszyny wypytałem o wydajność i porównanie tych dwóch maszyn . Gość odpowiedział że mimo wszystko Dynamic jest lepszy bo ma lepiej rozwiązane napędy i nie zapycha się tak jak Rekord a kosił póżnyk wieczorem i wchodziła rosa. Więc po wyczerpującej rozmowie z właścicielem obu maszyn postanowiłem o zakupie Dynamica Z165. Szukałem maszyny przez pół roku. Pewnego razu szukając trafiłem na Dynamica Z115 i postanowiłem o zakupie takowej maszyny. Więc teraz od dwóch lat jestem właścicielem Dynamica Z115. Jest to maszyna naprawdę dobra jako jedyna wychodziła z dwoma wielkościami zespołu żniwnego 4,2 i 5,1. Ma wydłóżony podajnik pochyły, bęben omłotowy odrzutnik słomy i dodatkowy bęben separujący a pod tymi wszystkimi ,,bębnami "są klepiska , bardzo duże sita , zbiornik zboża 3 tony , duża chłodnica i bęben samoczyszczący - nie ma opcji grzania się ,zbiornik paliwa 300 l ,silnik 150KM, rura hydraulicznie rozkładana, no i piękna panoramiczna kabinka . Różnica między Z115 a Z165- brak bębna separującego . Jak narazie nie mam problemów z częściami ponieważ pewne części pochodzą od Rekorda np. skrzynia biegów wraz z mostem itp.Jestem z Dynamica bardzo zadowolony z jego wydajności prawie 2ha/h. Uważam że to najładniejsza maszyna z Bizonów.Na resztę się nie wypowiedam bo nie miałem z nimi do czynienia. Moja klasyfikacja-1.BS5110, Z110 2.Dynamic Z115 3.Dynamic Z165 4.Rekord 5058, Z058 5.Super 5056, Z056 6.Z050 7.Z040 . To by było na tyle . Pozdrawiam wszystkich bizoniaków . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A z którego roku jest ten Twój dynamic? Mi się on bardzo podoba, zapodaj jakieś foty.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek22    0

Mój Bizon Dynamic jest z roku 1998 , ostatnie wyszły w 1999. Wyposażone były w klimatyzację , cantralne smarowanie , komputer, czujniki strat i awartyjności . Zaletą w Bizonach było to że komputer nie służył do sterowania maszyny jedynie informacyjnie , więc i bez tego też można pracować . Mi ta maszyna też się bardzo podoba więc dlatego tyle na nią polowałem . Zdjęcia trochę póżniej jak zrobię i czas pozwoli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

posiadam bizona zo56 i jestem z niego zadowolony zdazaja sie w nim usterki ktore mozna naprawic i u mnie bedzie na 1 miejscu :D


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

@mirek22 masz tego Dynamica z kabina Bosal czy płocka kwadratowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter1222    156

Dla mnie to BS najlepszy ale rekord też spoko kombajn a jeszcze te wersje z kimą to już lux


Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek22    0

@BSZ110 - Dynamic jest z kabiną nowego typu (chyba Bosal półokrągła , panoramiczna czy jak kto woli ) . Według mnie każdy Bizon jest dobry jak się o niego dba w myśl przyłowia ,, jak dbasz - tak masz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Dynamic wychodził z dwoma kabinami - Bosal i polską - kwadratową <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Moim zdaniem najlepszy model biozona to BS 110 2/3. Ale dużo też zależy od stanu technicznego i od własciciela. Po mojej wsi śmigają 3 BS a raczej dwa śmigają ze społdzielni nie wiem jaka to wersja ale biała kabina napewno nie 3, drugi to wer. 3 i pechowiec to chyba wer. pierwsza bo czarna kabina ale ten kombajn to już raczej lekko zajechany jest. Znajomy go kupił gdzieś ze środka polski za 100tys ale jak na tą kase to co sezon coś nawala. Tego roku padła mu jakaś pompa i nie było wogóle chydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGigant    0

Jak dla mnie to BIZON GIGANT Z060, sama nazwa wskazuje ze z Bizonów był numer jeden :) Szkoda że wersja eksportowa nie szła na kraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@krolikNH

 

A bosal to nie polskie ? Firma znajduje się w Bielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka    1

najlepszy chyba jest z056 u mnie w okolicy jest z 5szt i jeszcze nie widziałem żeby któryś się zepsuł,a rekordy padają jak muchy!!!!!! sąsiad miał rekorda to go sprzedał na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Sorry kolego za szczerość ale nie pisz takich opinii bo od razu widać, że gówno wiesz o kombajnach.

Jak może być taka wielka różnica w awaryjności, skoro oba te kombajny to praktycznie to samo, różnią się układem jezdnym, silnikiem, pojemnością zbiornika ziarna i jeszcze tylko kilkoma duperelami, zasadnicze elementy (heder, młócarnia) obu tych kombajnów są identyczne.

Masz kombajn? Supera? Ciekawe jak długo by wytrzymał w nim przedni most jakbyś pojeździł nim trochę u mnie na górkach..

Na pierwszym zjeździe z górki całe życie stanęłoby Ci przed oczami dzięki tym genialnym mechanicznym hamulcom...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w mojej okolicy rekordy wyprzedali wszyscy,bo były problemy z grzaniem się silnika,(nie wiem czemu tak się działo) a codo reszty bizonów to widzę że Z0-50 ładnie śmigają, stare dziadki ale jadą.

 

U mnie rekord pomarańczowy też sie grzeje ae dopiero kupiony i nie sprzedaje ... nie mozna po gonic ciagle 2 trzeba kosić a na 3 odrazu się grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek3110    0

Jak dla mnie to tylko z056, wszędzie sobie poradzi, może nijest idealny ale bardzo uniwersalny, wszędzie wlezie;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanek    0

siemka nie wiedziałem gdzie to napisać więc pisze tu Moje podstawowe pytanie czy Bizon Z0-56 ma ramę ??? i ile kombajn Vistula ma koni?? bo u nas jest taki cfaniak co sie nazywa PAM PAM i nam chce wcisnąc kit ze bizon nie ma ramy tylko jest poskładany do kupy i poskręcany śrubkami 6 i 8 a co do vistuli to mówi nam ze ma ponad 200 km hahahahah Więc jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomko96    0

BS-5110 Ponieważ :

-jest łatwy w obsłudze

-nie psuje się często ( przynajmniej nasz )

-duży zbiornik

-spora osiągalna prędkość

-kryta kabina

-dobra sterowność


Pracuje na :
-Ursus 1614 , Ursus 912 , Ursus c-360 , Bizon BS-5110
Pozdrawiam gorąco :)
PS.Wszystkie fotki są moje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

siemka nie wiedziałem gdzie to napisać więc pisze tu Moje podstawowe pytanie czy Bizon Z0-56 ma ramę ??? i ile kombajn Vistula ma koni?? bo u nas jest taki cfaniak co sie nazywa PAM PAM i nam chce wcisnąc kit ze bizon nie ma ramy tylko jest poskładany do kupy i poskręcany śrubkami 6 i 8 a co do vistuli to mówi nam ze ma ponad 200 km hahahahah Więc jak to jest??

 

silnik vistuli ma około 100km a Z056 musi miec rame bo sama blacha by niewytrzymała

 

Z056, a nie ZO56

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj