Skocz do zawartości
kamil14

Który Bizon jest najlepszy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oFsik    30

A jak jest z jakością bizonów po kolorach? Wiem że te bordowe były lepiej wykonane a między czerwonymi a pomarańczowymi była jakaś różnica?

Gago    0

Dynamic jest według mnie najlepszy (wyszło 96 sztuk) i BS a zaraz po nich jest Z056 Super ;)

adrian2    0

Dynamic bo najnowszy,joystick w kabinie,a ze starszych to Rekord dzięki turbo te pare koni daje mu przewage nad Bizonem Super.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gago    0

Ale za to w Superze silnik był wytrzymalszy niż w Rekordzie bo w rekordach cały czas jakieś awarie były z tymi silnikami przez to turbo.

Tomek7G    1

mój wujek jest mechanikiem, i opowiadał, że nierzadko ludzie kazali mu wymontowywać silnik z reksia, i wsadzić zwykły...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ktoś nie dbał o silnik to turbo padało. ;) Regularna wymiana oleju i filtrów oraz studzenie turbiny i problemów nie było, przynajmniej w naszym Rekordzie

milanreal1    290

Nie tylko SW-400 boleśnie odczuwało turbinę. No wiadomo jak turbina to i spalanie wyższe i żywotność silnika była niższa.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żywotność nie była mniejsza, jeżeli dostosowywano się do zaleceń użytkowania silników turbodoładowanych.

Tomek7G    1

tym, co kazali wymieniać silniki przeszkadzało kopcenie, i spalanie

kkk2006    0

wedlug mnie najlepszy jest rekord dostepnosc czesci wiekszy zbiornik od Z056 tylko problemy z przegrzewaniem ale to da sie zrobic no i dzwiek SW400 TURBO ;)

K1ROVEZ    0

Moim zdaniem lepszy jest 'Dynamit'.

Rekord też powinien mieć 150 KM, wtedy jakoś by to szło, a Turbo 3B jak ma 4,2m heder to jest chyba najlepsza 'kombinacja', choć ja bym tam w nim jednak wolał mechaniczny napęd jazdy...

SAUTER    4

14 lat z ojcem kosiliśmy rekordem i żadnego problemu z grzaniem nie było problemu (jeżeli chodzi o wode).A jeżeli chodzi o grzanie się oleju silnikowego to rzeczywiście tam się gotowało.Skrzynia biegów w rekordzie lepsza niż w zo56 , zawsze sąsiad się pytał czy mi się nie zakleszcza ))

Tomek7G    1

zakleszczanie to inna sprawa, ale na górskich terenach wytrzymałość skrzyni Z056 jest porażająca

BSZ110    154

Zdania o rekordzie tzn o grzaniu się, są bardzo podzielone ale zaś ja nie widziałem Rekorda nie grzejącego się... wielka porażka z tym moim zdaniem

rafal13113    99

zdania o grzani się rekorda są podzielone tylko z jednego względu bo stare rekordy miały inny układ chłodzenia który się grzał a nowsze inny który pracuje bez większych zarzutów,

Arek    115

Przyczyną przegrzewania się starych rekordów jest kamień nagromadzony w chłodnicy. Jeśli chodnica jest drożna, wystarczy codziennie przedmuchać ją z kurzu i nie ma problemów z przegrzewaniem nawet w największe upały.

K1ROVEZ    0

Ja mam nową, układ przed jej założeniem był cały przeczyszczony i po wymianie pomogło tylko trochę, a nie mam szarpacza, więc nie do końca masz rację (dodam, że to 'mała' chłodnica, żeby była jasność co do tego)...

Jak jest pod górę i takie trochę lepsze żyto to niestety się grzeje, trzeba jechać powoli, a jakby był szarpacz to w ogóle bym chyba musiał pełzać jedynką bez 'przyśpieszacza'...

Manio1523A    0

My mamy Rekorda z 2002 roku i nie narzekamy. Od tamtego czasu nie było żądnego problemy z chłodzeniem. W pierwszym roku temperatura silnika wynosiła 80 stopni, a teraz nie przekracza 100 stopni. Chłodnica jest przedmuchiwana co dzień i jest ok. A co do silnika to też nie ma problemów. Przed każdym sezonem zostają wymienione filtry i olej i wszystko chodzi bez zarzutu.

Arek    115

@K1ROVEZ

Ja mam starego rekorda z małą chłodnicą i nawet w pracy z sieczkarnią nie ma problemów z przegrzewaniem, warunkiem jest tylko czysta chłodnica.

BSZ110    154

No to wytłumaczcie mi jedno... miałem giganta Z083 z silnikiem Mielca. Olej pod 120, !!!woda cały czas powyżej 100!!! Wszystko było czyste, nawet na polu sie czyściło i szczerze... hu** dało. I co mogło byc przyczyną???? Zaznacze, że jak go braliśmy miał 4 lata i wszystkie kanały były czyste a nie zapchane

rafal13113    99

olej to w zależności jaki lałeś czy wyższ półka czy jakiś superol który był wymieniany raz na 10 lat a jak jest gówniany olej to i silnik może się grzać bo smarowanie jest znikome

kubaldo    1

jak dla mnie najlepsze są Z056 ,REKORD, no i GIGANT (szkoda że tak mało ich wyprodukowali )

Edytowano przez krolikNH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oFsik
      Witam, na ile wyceniacie Bizona 1988r. z nową sieczkarnią(nie używaną, dopiero co założoną :rolleyes:), bez kabiny, pozdro
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Posiadam rekorda z 1988roku z sieczkarnia.
      Jak wiadomo kazdy rekord sie grzeje.
      Wiec wpadlem na pomysl by dolozyc stary juz nieuzywany grzejnik jako dodatkowa chlodnica i by zwiekszyc ilosc cieczy w ukladzie.
      Przed zamontowaniem zalelem caly grzejnik chemia do mycia a pozniej pozadnie wyplukalem by niebylo sywu.
      Grzejnik zamontowalem nad zbiornikem paliwa za filtrami powietrza. Grzejnik nie jest ani nizej ani wyzej niz chlodnica. Przewod zasilajacy podlaczony jest przy obudowie termowtatu.( jest tam miejsce na podlaczenie) a powrot podlaczony jest pod dolne wyjscie chlodnicy wspawalem kruciec w rure.
      Jak podlaczyc znalazlem w katalogu jak podlaczyc nagrzewnice.
      Problem jest taki ze po podlaczeniu grzejnika zaczol mi wypluwc wode przez kore. Tzn jak jest zimny i woda ma satn. To jak go odpale i pochodzi chwile i dam obroty na ful to nie wyrzuca. Ale jak wyjade w pole to tak okolo po godzinie pracy widac jak wyrzuca wode. Po calym dniu jak zjade do domu zgasze go i po 30 sekundach sprawdze wode to jest stan. Po okolo 2 godzinach postoju musze mu dolac niecale 5 litrow wody.
      Bez termostatu dolewalem okolo 1.5l ale bez termostatu grzejnik byl letni, z termostatem niecale 5l i grzejnik caly goracy
      Uszczelka pod glowica byla zmieniana 2 sezony temu, poma wody rowniez dwa sezony temu.
      Przed podlaczeniem grzejnika nie bylo tego problemu.
      Moze macie jakis pomysl co to moze byc?
      Pozdrawiam
    • Przez arkady12
      Witam Panowie mam do zrobienia skrzynie biegów, a dokładnie łożysko biegu wstecznego ( na pewno ) i teraz pytanie jakie znacie sposoby na dostanie się tam, po za wyjechaniem osi do przodu ( nie mam już miejsca żeby tak zrobi ) pomysły są takie : podnieść Bz do góry podstawić coś, zdjąć koła, zdjąć oś opuścić ją na czymś i wyjechać w lewo ( np paleciakiem ) albo podnieść Bz do góry podstawić coś tak żęby koła były w powietrzu odkręcić skrzynie ( powinna się opuścić do tyłu ) ten pomysł najbardziej by mi pasował ale czy jest bezpieczny robił już ktoś tak ???