Gość

Który Bizon jest najlepszy?

Polecane posty

lysyrolnik    17
Ta 7 przy stanie licznika to prawdziwy przebieg czy wynikła z zepsucia się licznika??? :)

 

 

Przebieg jak najbardziej prawdziwy :):) niestety nie posiadam starego licznika pojechal w odzysk :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Tera w tym filmie co mam w podbisie nie ma muzyyki, lepiej kombajn slychac, na malym gazie.. rehh, rehh, rehh :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
Przebieg jak najbardziej prawdziwy :):) niestety nie posiadam starego licznika pojechal w odzysk :)

 

A który rok Twojego kombajnu???

 

 

Tera w tym filmie co mam w podbisie nie ma muzyyki, lepiej kombajn slychac, na malym gazie.. rehh, rehh, rehh :) :)

 

Ładny dźwięk... Chyba zrobie sobie taki dzwonek do telefonu z odgłosem silnika Bizona...hehe :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ma rekorda ZO58 Super hydrostatic z 1990r- wersje eksportowo(duńsko) i rocznie im robiłem około 130 ha i jak narazie nie nazekam zmieniłem tylko klepisko no i kosei jesze pare drobiazgow , a natomias ZO56 moim zdaniem często zawadzaja nieraz widac jak traktorami je z pola sciągaja, wersjie robione na eksport sa mocniej zrobione sam o tym się przekonalem, na orginalnej kosie robiłem 3 lata a teraz jak kupie tą od zwyklego to co rok mieniam, po prostu inne wykonanie :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

W okolicy mam i Z050 i Z056 i Z058 czerwony. Każdy się psuje a najbardziej to chyba ten rekord.. Właściciel mówi, że nie ma dnia żeby nie nawaliło łozysko czy cośtam. No ale tak to jest jak się kupuje rekorda za 25 tys. (84rocznik) O tym pierwszym nie będe juz wcale lepiej mowic, caly czas pada, a Super w tym sezonie u sąsiada byl sciagany z pola tylko 2x. Za pierwszym razem zawor na glowicy poszedl, a za drugim wyciek oleju miał..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
rekord, nawet niema porownania z suprem

 

 

a co on ma innego oprucz tego że ma hydr. rure i silnik a kabina to mały pikuś


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

1. hamulce, ktorych super prawie wogole niema

2. dobra skrzynia, w suprach trzeba ja robic co 1-2 lata

3 wiekszy zbiornik

4 20% wieksza moc

5 dluzsze wytrzasacze

6 i pare innych drobnych rzeczy ktore umilaja zycie


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
1. hamulce, ktorych super prawie wogole niema

2. dobra skrzynia, w suprach trzeba ja robic co 1-2 lata

3 wiekszy zbiornik

4 20% wieksza moc

5 dluzsze wytrzasacze

6 i pare innych drobnych rzeczy ktore umilaja zycie

 

W Bizonie Super jeżeli ktoś użytkuje kombajn z głową to skrzynia wytrzyma dłużej niż 2 lata... Szczególnie trzeba uważać przy przejazdach przez bruzdy, miedze i inne nierówne tereny spotykane na polu, bo to dla skrzyni najwieksze obciążenie... Znam takiego pana, który ma Rekorda z 90r. i narzeka sobie właśnie na skrzynię biegów, naprawiał ją już 2 razy...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Sam miałem 3 Bizony od nowości i coś mogę powiedzieć. ZO56 na 70 lata to był dobry kombajn (popatrzeć na nasze Vistule czy Claasy). Jak był dbany i się trafiło na dobrego to chodził. Wszystko zaczeło się chrzanić po uruchomieniu masowej produkcji(słychać to w opiniach byłych kierownikow PGR, zauważyli straszną obniżkę jakości koło roku 1983). Super miał tą rurę ręcznie otwieraną i trzeba się było z nią nieźle namęczyć równiez słaby silnik dawał o sobie znać. w 1989 roku rozsypało się nam łożysko na młócarni i zrobiliśmy mu kapitalny remont(był cały rozebrany i składany od nowa) dwa sezony jeszcze nim młociliśmy i podziękowaliśmy mu już z nim coś tak nie było. Ojciec kupił nowy i myślał że sobie spokojnie pomłoci(rok 1992 końcówka FMZ) a tu klapa po godzinie w polu było z 5 usterek i tak przez trzy lata-2 lata gwarancji na kombajn i rok na wymienione cześci(śmialiśmy się że serwisanci będą u nas mieli pokój w żniwa). Ale jakoś potem chodził , dawała się jedynie we znaki mała chłodnica (i jedna z wad fabrycznych tej sztuki). Gdy kupiliśmy nową wersję w 2000 to była baja komfort dużo lepszy , wydajniejszy i nie trzeba go było skręcać. Chodził ładnie dopiero w piątym roku zaczął mieć chimery-pękł mi wałek ziarnowy pod sitami, nigdzie go nie szło dostać aż wreszcie w jednej Agromie powiedziano nam że wogóle nie sprowadzają cześci do nowych rekordów ponieważ OPłock robi takie cześci jakie ma łożyska na składzie i nic nie pasuje do katalogów. Polecam jednak te nowsze rekordy są dobre i chodzą a wałki to się zawsze dotoczy(złota rączka w okolicy mile wskazana). BS są wydajne tylko że nie nawidzą rosy, perzy i mokrego rzepaku(o młoceniu zbóż na suszarnię można raczej zapomnieć, lub sie męczyć), Dynamików wyszło mału i to chyba w 3 wersjach dosyć się od siebie różniących.Dobrze że zastosowano w 2003 w rekopdach heder 3.9 bo ten 4,2 był za duży dla tego kombajnu(a na 1 głupio się młociło i było to męczące).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Dla mnie najlepszym i najbardziej udanym Bizonem jest ZO56. Bizonik jest z 1985roku i do tej pory wymieniłem w nim cepy i trzy wałki od targańca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
1. hamulce, ktorych super prawie wogole niema

Ja tam w swoim wcale nie mam hamulców nożnych i mi są niepotrzebne. Hamulców w bizonie nie da się zrobić żeby pochodziły co najmniej 3 sezony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Według mnie Bizon Sampo 2020. Mam takiego jest zwrotny i ma wąski cheder . Przynajmniej nie trzeba go na wózku wozić.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Zadziwię was w mojej okolicy wożą na wózkach. i według przepisów powinno sie wozić na drogach publicznych. Ale po polnych można.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek44    4

u mnie to tylko bizon bs wozi i claas domninator 106 . A tak to się pchają po głównych drogach nawet w mieście jadą bez wózka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

a p co tam komu wozic na wózku bo jak sie jedzie szosa z pola na pola to sie nie oplaca odpinac i zapinac bo za duzo czasu to zabiera :)


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Zadziwię was w mojej okolicy wożą na wózkach. i według przepisów powinno sie wozić na drogach publicznych. Ale po polnych można.

A u nas na odwrót jeszcze nigdy się nie spotkałem żeby ktoś we wsi ciągnął cheder na wózku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj