Gość

Który Bizon jest najlepszy?

Polecane posty

milanreal1    319

moim zdaniem najlepszy bizon to model Z056.piękny kombajn.najlepiej w kolorze czerwonym.i ten przepiękny ryk.to muzyka dla moich uszu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIECIA555    0
Napisano (edytowany)

ja osobiście nie mam bizona bo do prawka brakuje mi 6 lat ale mój kolega ma BIZON-a REKORD-a

I jeździ nim 20 lat najwieksza awaria-urwana oś - ja proponuje BIZON REKORD ;)

 

Skorzystaj ze słownika ortograficznego. Posta piszemy w oknie "białym"!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek94    0
Napisano (edytowany)

Według mnie najlepszy jest Bizon Z0-58 :D nie jest tak kwadratowy jak Z0-56. Ten ryk silnika!! Coś pięknego ;)

 

Z056 i Z058, a nie ZO56 i ZO58!!!

Edytowano przez krolikNH

ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfarm    0
Napisano (edytowany)

Ja mam giganta i nie chce innego kupilem BSa ale po tym slomy nie mozna bylo prasowac i sie go wyzbylem ;)

 

Posta piszemy w oknie "białym"!!!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12245    0
Napisano (edytowany)

Myślę że dobrymi kombajnami fabryki maszyn żniwnych są Bizony Z110 ;)

 

Posta piszemy tylko w oknie "białym"!!! Tyle razy o tym wspominam i nadal jak grochem o ścianę. Wystarczy spojrzeć na posty wyżej!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

mój sąsiad co u mnie kosi ma bizona ZO56 super w wersji eksportowej szerokie opony i zbiornik na ziarno 3 t psznżyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze były ZO56 Super bo rekordy miały słabe silniki szybko im siadały a tak wogóle to BS jest najlepszy jednym słowem super maszyna kto go ma to jest szczęściażem:-) Szkoda że ja go nie mam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfarm    0

ja mam z056 z060 giganta i z058 rekorda niebieskiego i chwale je bardzo ale mialem BSa Z110 i nie polecam tej maszyny kupiłem new hollanda CX8070 calkiem inny sprzet cyka jak zegareczek bez awaryjny jak do tej pory :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franz    0

No z bizonów to moim zdaniem Bizon Rekord Z058 niebieski. Prosty w obsłudze, duży komfort pracy i można powiedzieć że prawie niezawodny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nigdy nie kosilem Bizonem ale moj znajomy ktory mial juz kilka sztuk przez ostatnich 20 lat mowił ze najlepszy jakiego miał to niebieski Rekord,praktycznie zadnych awarii a kosil co roku prawie 200ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Bizonów nie da się po prostu porównać - dlaczego??

"wszystko, co sprawne - jest dobre, ale tylko do kiedy działa..."

 

Kombajn trzeba mieć, ażeby móc ocenić jak się sprawuje - nie można opierać porównania na słowach sąsiada

 

Kosząc Z056 powiemy, że to dobra maszyna.

Gdy przesiądziemy się na BS, lub Dynamica stwierdzimy, że lepszy niż Z056 - większa wydajność, lepszy komfort...

a niech się w takim BS spier***i elektronika warta 10 tyś to ręce opadną, i większość stwierdzi, że Rekord lepszy, bo elektroniki nie ma...

 

Mój Tata twierdzi, że Rekord to dobra maszyna - wydajniejszy, bardziej komfortowy, (od naszego Z056) ale jak się dowiedział, że półośka do niego kosztuje 5000zł...

to powiedział że woli naszego, bo tańszy

 

Każdy sprzęt jest inny, każde pole jest inne, każdy traktuje swój sprzęt inaczej, jednego stać na bs drugiego nie, i musi się zadowolić tym, co ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak na razie to Z040 i Super Z050 i Z056, bo najdłużej pracują i są sprawdzone. Te nowe to jeszcze nie wiadomo czy przetrwają tyle co Z040 i Super Z050 i Z056. Według mnie to Super jest najlepszy i w FMŻ było na niego najwięcej zamówień i najwięcej ich wyprodukowano, bo w Z040 były małe niedociągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz27    0

Mi osobiście podobają się Z056 i te niebieskie rekordy

 

Nieuzasadniony post - leci %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

Tomek7Ga co ty takiego elektronicznego wynalazłeś w bs ???? :):):) czujnik strat jak dobrze ustawisz to i tak nie potrzebny ,że obrotów nię będzie pokazywał przenosników i co zo56 nie pokazuje i tez kosi kilka przekażników i elektro zawory ,prosty jak budowa cepa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Myślałem po prostu, że nowszy=więcej elektroniki

Nie znam się na BS-ach, dałem go tak tylko dla przykładu, możliwe, że się pomyliłem...Sorki

 

A czy Z056 ma elektrozawory??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z056 nie ma elektrozaworów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Dziękuję za odpowiedź.

 

Jeśli elektronika była złym argumentem powiem tyle, że do Z056 części dostałem w niedzielę o 23:50 (na żniwach oczywiście), a do BS większość na zamówienie-może z racji tego, że nie są popularne w moim regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Uświadomiłem sobie po prostu, że pierwszy post napisałem troszkę(a nawet bardzo) stereotypowo.

Na czym to polega?

 

Nowszy=(dużo)więcej elektroniki - troszkę przesadziłem.

 

Ten stereotyp ma jednak odzwierciedlenie w rzeczywistości - a jakie??

 

Ano porównajcie sobie Vistulę, i NH??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Opinia, który bizon jest najlepszy zależna jest od majętności właściciela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj