Gość

Który Bizon jest najlepszy?

Polecane posty

Cree    0

Ja podobnie jak większość obstawiałbym Supre 56 u mnie w osadzie :D jest ich 16 (na około 60-ciu gospodarzy) i jeden reckord, który sie psuje-(grzeje...) i większość z nich jest w naprawdę dobrym stanie, na razie to nikt nie porywa się na Classa, (wielkość gospodarstw ok.20-50ha), a na takich areałach Supra wystarcza w zupełności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Dla mnie Bizon Bs z110 z ostatnich wersj. Może kiedyś takiego sobie kupie.(innego kombajnu nie chcę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

Wituś masz racje BS Z110 to dobre kombajny moim zdaniem są wydajne ale i taż czasami zdażają sie awarje ostatnio w tym sezonie urwał się tylny wózek przy naszym BS-ie ostro doparł do miedzy , która była troszke wysoka noi trach

a tak to tylko małe usterki czasami się zdażą na polu ale to sie da naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Spokojnie panowie przestudiujmy fakty. A więc tak:

 

BIZON SUPER Z 056: BIZON REKORD Z 058:

 

- wydajność 0,7 ha /h (+) - identyczny silnik jak przy Suprze tylko ze z turbiną (!!!) (-)

- małe spalanie paliwa (+) - przy większej wydajności - paliwożerny silnik (-)

- przy normalnym użytkowaniu brak grzania sie silnika (+) - szybkie przegrzewanie się kombajnu (-)

- troszke za mały zbiornik na ziarno (-) - zbiornik na ziarno spox (+)

- zbiornik na paliwo spokojnie wystarczy na dzień (+) - zbiornik paliwa nie starcza na 1 dzień (-)

- Silnik SW 400 moc 73 kW

- mały, zwinny

 

Proszę wybrać który lepszy wg mnie Super bije na głowę Rekorda. Rekord jest po prostu nie dorobiony :angry: (stare typy, nowe w miare są dobre)

Z innych bizonów najlepszy to Bizon DYNAMIC. BS, gigant to sie chowają przy nim!!! ;)

 

Dziękuję. Pozdrawiam użytkowników AF. ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Sory że tak wyszło ;) pierwsze są cechy supra poźniej rekorda


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Zdecydowanie króluje Super. Jest mały (idealny na polskie gospodarstwa). MA kilka swoich niedoróbek ale nie wymagajmy za dużo od PRLowskiej techniki :D.

Jeszce zastanawiał bym się nad Gigantem. Mówię o wersji Z-083. Niestety nie miałem okazji zobaczyć go na żywo i dużo też ich niema.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Dla mnie najlepszymi Bizonami są SUPER, REKORD i DYNAMIC :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Super na 100%

Rekord na 80%

DYNAMIC na 75%

Jeszce bym do tego rankingu dodał Giganta ale niestety nikt na AF chyba go nie posiada B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie najlepszy jest Bizon Rekord...... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

przeciesz bizon record ma lepsze prospekty niż zo 56

rekordzik jest lepszy pod każdym wzgędem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Ja polecam Bizona Z056 hydrostatik, ma większy zbiornik na ziarno,hydraulicznie otwieraną rure a przede wszystkim ma mniejsze spalanie niż Record.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Widze @RolnikMateusz1, że nie znasz symboli Bizonów... Nie ZO40, a Z040 ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie Bizon Sampo 2020. Mam takiego jest zwrotny i ma wąski cheder . Przynajmniej nie trzeba go na wózku wozić.

ja też mam SAMPO 2020 i w ciągu 10 lat 2 razy był ściągany z pola. osobiście go nie polecam. co do Z56 to są to bizony nie do zdarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

jak dla mnie to super niezastapiony pracuja na polach od ponad 30 lat , mam takiego zo 56 z hydraulicznie rozkladana rura od wysypu zboza . fajny sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Jak dla mnie to ZO56 mam takiego już prawie 9lat i bez większych awarii technika trochę mała bo wszystko trzeba robić ręcznie rura, sieczkarnia rozkładanie ale jak na kombajn który ma 23lat to jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0
sa wydajne ale gdy zrobi sie mokro to nie da sie kosic bo sa za ciezkie i sie topia i sie zapychaja raz odtykalismy kombajn 2 dni taki byl upchany dobry jest do kukuryzy tylko znowu jak ktos sie spozni z koszeniem i zastanie go snieg to zapychaja sie sita mielismy bs przez chyba 6 lat

baardzo wydajny latwy w obsludze troche awaryjne sa no i nas kola odlatywaly ;) i znjommu co mial tez odlatywaly tylko ze nam tylnie a jemu przednie:/ albo BS albo Rekord niebieski

Z tym zapychaniem w kukurydzy gdy jest śniego masz prawde:D o boze ile sie nameczyliśmy zeby go wyczyscic nie koście BS w śnieg:D:D:D hehehe (moze to dziwnie brzmi no ale tak jest):) ogólnie dobry kombajnik ten bs ładne czyste zboże dosyć wydajny troche gubi ziarka ale ogólnie super sprawa:) mozna mu wszystko wybaczyc za ten hydrostat:) kto wymyslił hydrostat powinien dostać NOBLA !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj