Gość

Który Bizon jest najlepszy?

Polecane posty

fantavision    1

Wydaje mi się, że najlepsze były Bizony Rekordy Z058 z 2004. Wydajność około 2 ha/godz. Łatwy dostęp do części itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja mam Bizona Z056 i ogólnie jestem zadowolony... Dzisiaj pierwszy raz kosiłem nim rzepak bo tak to zawsze robił to nasz kombajnista... :P Niedługo powinienem wrzucić troche fotek do galerii tego kombajnika... Pozdro...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

moim zdaniem BS 1100 jest krótki zwinny i ma dość duży heder

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam, 56 ale bez wątpliwości najlepszy jest BS-110 coż skonczono produkcje i w zwiazku z tym modernizacje.Szkoda chociaz jak by i tak był dalej produkowany o jego zakupie mógł bym tylko pomarzyć.(takim bydlakiem to żaden wstyd spotkać się z JD czy CLASSEM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

Według mnie to ZO56 bo ma fajny dźwięk silnika, jest niezły z wyglądu oraz.....no jedyny model bizona, jaki jeździ po mej wsi to ZO56 trzy sztuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

jak dla mnie to z056, mało pali, wcale nie dymi , malo awaryjny, tanie częsci, zgrabny i ładny i pięknie ryczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

uważam że najlepsze są BS"y słyszałem dużo pochlebnych opinii na temat tego kombajnu.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

po BS-ie jest mało słomy i się kiepsko prasuje. W tamtym roku znajomy młócił BS-em i nie był zadowolony bo było brudne zboże. Po rekordzie jest lepiej a hedery mają takie same (5,2m) oba kombajny mają tego samego właściciela :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11
uważam że najlepsze są BS"y słyszałem dużo pochlebnych opinii na temat tego kombajnu.

 

 

sa wydajne ale gdy zrobi sie mokro to nie da sie kosic bo sa za ciezkie i sie topia i sie zapychaja raz odtykalismy kombajn 2 dni taki byl upchany dobry jest do kukuryzy tylko znowu jak ktos sie spozni z koszeniem i zastanie go snieg to zapychaja sie sita mielismy bs przez chyba 6 lat

baardzo wydajny latwy w obsludze troche awaryjne sa no i nas kola odlatywaly :) i znjommu co mial tez odlatywaly tylko ze nam tylnie a jemu przednie:/ albo BS albo Rekord niebieski


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

sam miałem rekorda i wiem że cudo to nie jest ale lepszy od supra dobre są rekordy z 2004r a giganty to tylko napędy mają dobre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
jak dla mnie to z056, mało pali, wcale nie dymi , malo awaryjny, tanie częsci, zgrabny i ładny i pięknie ryczy :)

 

To, że mało pali, tanie części, zgrabny i ładny i pięknie ryczy to jak najbardziej się z Tobą zgodzę... 100% prawdy... :) Ale to, że nie dymi i jest mało awaryjny to przede wszystkim zależy od tego kto operuje kombajnem, czy szanowany jest przez właściciela, czy przygotowywany do pracy jak należy i przede wszystkim jaką miał przeszłość... Bo jak silnik ma słaby to wiadomo, że będzie dymił [podczas ciągłej pracy], jak nie ma części wymienianych na nowe tylko młotek, przecinak i spawarka to jedyny sprzęt do naprawy kombajnu to potem będą inne części wysiadać, bo poprzednie nie będą naprawione jak należy... Ale widzę, że Twój Bizonik jest zadbany i ma zdrowy silniczek... A to podstawa... Pozdro dla posiadaczy Bizona Z 056... :) Czemu osłony silnika nie zdjęłeś tylko pojechała odkręcona na kombajnie??? :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Bo kontrolowaliśmy mu wtryskiwacze, cisnienie bylo dobre, nie przykrecilismy bo żeśmy jeszcze szszczyli, tam gdzie jest szczelina pomiedzy silnikiem a komorą omłotu (nazwijmy to tak) osadza sie kupa "syfu" co jakiś czas sie go usuwa z tamtąd, nie chcieliśmy tego robic na podwórku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja też wyjeżdżam na pole jak go czyszcze [sita i klawisze jak są pozapychane]... W sumie to całe żniwa stał na polu, tyle że blisko domu... A generalny remont silnika dawno był u was robiony???


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Mój ma 1765 mtg i silnik był robiony 6 lat temu... Bo nasz kombajn kiedyś chodził w PGRze i właściciel, który go kupił z PGRu zrobił mu kapitalny remont silnika, wymieniony cały dół kombajnu [wialnia, podsiewacze i wytrząsacze chyba] dokupiona była nowa sieczkarnia... I po roku użytkowania przez poprzedniego własciciela my go kupiliśmy i póki co nie ma na co narzekać... :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Moj Bizonik tez byl przyprowadzony jako nowka :) silnik mial remont w 2005 roku przy stanie licznika 7500mtg :) podczas remontu wymieniony zostal licznik ktory dzisiaj pokazuje 350mtg :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

A my kupiliśmy kombajn, bo ponad 3 tys. płaciliśmy za koszenie co roku, a trafiła sie okazja kupić tanio kombajn to kupiliśmy... Mieliśmy na wiosnę Bizona do kupienia z 1988r., nie pracował w sieczkarni, silnik żyletka, mieliśmy jechac już kupić, ale facet się rozmyślił i potem zrezygnowaliśmy z kupna... Ja już chciałbym mieć uprawnienia, ale jeszcze 2 lata musze poczekać...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
Moj Bizonik tez byl przyprowadzony jako nowka :)silnik mial remont w 2005 roku przy stanie licznika 7500mtg :) podczas remontu wymieniony zostal licznik ktory dzisiaj pokazuje 350mtg :)

 

Ta 7 przy stanie licznika to prawdziwy przebieg czy wynikła z zepsucia się licznika??? :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

U mnie to Bizon to byl pierwszy na wsi, potem przybylo pare nówek superów, w 2002 przybył jeden z ostatnich rekordów, tez nowy, a takto kombajny we wsi to ludzie pokupytwali najczesciej rekordy i supery uzywane, jest tez BS, są rownierz stare Classy sprowadzane, o którysz szkoda gadać niektore egzemplaze to ruina, są rowniez MFy , ale wiekszosc maszyn to ryczące Bizony, ach ten dzwiek kilku biznów w promieniu 2km jest świetny, bo te Nimce to taki paskudny rumot dają ze szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj