Gość

Który Bizon jest najlepszy?

Polecane posty

ahme999    116

czy do zwyklaka z056 da sie zamontować przystawkę do QQ? jeśli tak to ile kosztuje?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

A co ten post wnosi do tematu? Są odpowiednie, gdzie mogłeś umieścić te filmiki... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Zależy do czego ten Bizon ma być najlepszy jeśeli na areał do 70hektarów to Z056 jest najlepszy a jeżeli ktoś ma więcej pola to zdecydowanie BS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Podobno model Dynamic był bardzo udany wychodził w wersji z dwoma rodzajami silników Z115 i Z165 ale nie wiem który był lepszy, bardzo mało się ich sprzedało. Ja mam Bizon Super a wujo Bizon Z058 Rekord od nowości, powiem że gdyby był wyższy poziom wykonania Rekorda szczególnie hydrauliki i mocniejszy silnik z wydajniejszym chłodzeniem(to jest też wada Supra) to byłby to bardzo udany model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No właśnie w Rekordach jest jedna wade że silnik jest praktycznie cały pod blachą i ma słabe chłodzenia i silnik Ci w nim długo nie pochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesek    0

najlepszy i naj mniej awaryjny bizon jaki w okolicy chodzi to ZO40 mam też ZO56 ale szkoda gadać chyba z żyletek go robili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

No właśnie w Rekordach jest jedna wade że silnik jest praktycznie cały pod blachą i ma słabe chłodzenia i silnik Ci w nim długo nie pochodzi

 

Hm.. jak pod blachą?? przecież ma klapy na silniku i można je pootwierać więc nie rozumiem a chłodzenie można bez problemu przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lizzak2007    9

moim zdaniem najleprz jest dynamik wygląd super kabina pełen komfort

drugie miejsce bs ale nie wszyscy go lubią bo agresywnie traktuje słome którą ciężko się prasuje

3 miejsce to rekord

a 4 miejsce to oczywiście z056 super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

wszystkie są dobre bo nasze polskie :) ale według mnie z0-56 jest najlepszy i niezawodny chociaż czasem bywa inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Moim zdaniem to ZO56 ponieważ jest najmniej awaryjny. Po bs-ie to cięzko prasuję sie słomę zwłaszcza prasa rolującą bo rozwalaja się bale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia1892    1

o rekordzie za wiele nie umiem powiedzieć ale bizon Z056 to dobra maszyna a co do chłodzenie to znajomy zamontował dodatkowy wiatrak z gumowymi śmigłami to klapę łatwo otwozryć ale młucarnia musi być i tak wyłączona ten wiatrak ma napęd od podajnika kłosowego bardzo dobrze oczyszcza kratkę od kurzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Tylko w Z-056 te koszmarne hamulce

Jak jest dobry mechanik to i hamulce będą sprawne. A tak to polecam Z056. W niektórych rekordach dochodzi do przegrzewania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Jesli chodzi o hamulce a ZO56 to nie wierzcie ze dobry mechanik naprawi je i bedzie wszystko ok. Poprostu jest tam złe rozwiązanie i mozna wszystko od nowa zrobić moze jeden sezon i hamulców nie ma więc po co się męczyć jak i tak nic z tego ja takim kombajnem ciołem 11 sezonów i zaginałem ile się tylko dało w dzień i nocy Co do awaryjności to kazdy ma jak dba ale nie ukrywam ze przed sezonem to trzeba się mocno postarać. Wadą tego kombajnu jest np. to ze rura wysypu nie jest sterowana hydraulicznie , osłona chłodnicy nie oczyszcza się sama a jak wiatr dobry wieje to momęt i cała zabita a wtedy silnik potrafi się podgrzać brak hamulcy to tez wada no i to ze trzeba na stojąco pracować. Obecnie mam Bizona ZO58/7 HYDROSTATIC i jestem bardzo bardzo zadowolony przywiozłem go sobie z Dani. Zalety to układ jezdny mozna śmigać nim jak nalezy , czujniki strat na sitach i wytrząsaczach czujnik wysokości hederu nie trzeba nigdzie wyglądać aby zoś zobaczyć cicha praca hederu nie ma uderzeń targańca bo jest przekładnia szumana poprostu ta maszyna jest o niebo lepsza chcecie zobaczyć to zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

@darek a sam go sprowadziles czy ktos ci to zalatwial i czy jest jeszcze sens tam szukac czegos podobnego do twojego?.prosilbym o info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

@darek3010 też jestem zainteresowany takim sprzętem, mam już dość mojego Z056, poprosił bym Cie również o informacje o informacje jak takie cudo trafić za granicą. sam szukałeś na miejscu czy przez internet? możesz pisac na gg:1335453 albo na mkot52@wp.pl

dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Muszę raczej was zmartwić ze to bardzo trudna sprawa zdobyć taką maszynę bo poprostu tego nidgzie nie ma to jest tylko szczęście ze moze sie trafi Raczej na naszym rynku wew są większe szanse niż po świecie szukać zawsze co rok z jedna sztuka się trafia na sprzedaż. ostatnio z miesiąc temu był za 135tyś 99 rok takie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

mój ulubiony bizon rekord niebieski !!!

 

Post bez argumentacji - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter1222    156
Napisano (edytowany)

Mi się podoba rekord niebieski bo trochę ładniejszy i lepszy.

 

Post bez argumentacji - %

Edytowano przez krolikNH

Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marin    4

moim zdaniem Z056 ponieważ jest najmniej awaryjny (oczywiście jak się go dobrze używa),no i mogą być też te rekordy ale po 94r. bo mają zmieniony układ chłodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Ja mam bizona Giganta i według mnie jest najlepszy, miałem Rekorda i supra ale Gigant to potęga. Ma dużą wydajność, mało się psuje a ten hydrauliczny napęd to najlepsza sprawa jaką można było wymyslec. Mało ich, i ciężko dostac takiego w dobrym stanie, ale mi się poszczęściło. Mój egzemplarz jest z 89 roku, więc w PGR to nie był albo bardzo krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj