Gość

Który Bizon jest najlepszy?

Polecane posty

ochen    65

najlepsze sa rekordy potem supry reszta czyli bs,giganty...itd to sa nieudane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VARIO    22
Rekord lecz mam mały cheder a BS jest dobry lecz na mokrym zborzu go zapycha Najlepsza Vistula ;)

 

co ty opowiadasz bs można gnój mucić wiem bo mam i nieraz konczylem pole podczas deszczu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil97    0

Dla mnie najlepszy to Rekord niebieski , poniewaz hydraulicznie rozkladana rura duzy zbiornik a cheder mi nie robi ;]


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHELIN    0

Tak sobie czytam te wypowiedzi i widzę, że dość ludzi pisze o BIZON GIGANT Z083. Więc tak:

 

W 1992 roku mój ojciec kupił giganta Z083 z PGR'u w którym mieli Giganty Z060 i trzy sztuki Z083. Ten gigancik był z 1988 roku więc chyba był to rok o końcu produkcji. Powiem wam, że ten 4 letni Gigant był w super idealnym stanie. Co najważniejsze wam powiem, że GIGANT to był najwiekszy polski NIE WYPAŁ!!! A dlaczego???

Wady:

-Na 1 miejscu piszę o grzaniu się silnika!!!!!!! Cały czas jak ojciec kosił to miał 100-105 oC.

-Był to hydrostatic i na polu mała górka to za **ja nie podjechał, nawet nie kopał się tylko tak jakby olej nie dochodził i nie szło jechać.

-Łamiące się sita! Na to nie było rady. Gigant jak na polską maszynę ma potężne sita ale słabo wykonane i cały czas się łamały! Badziew!!!

-Brak siekacza. To nas prześladowało bo jak chcesz wykosić rzepak??? Raz kosilismy rzepak i pozniej musiał iść orkan.

-Silniczki olejowe! Na motowidłach!!!!!!!!!! Jeden sezon i kapitalka tych silniczków.

-Brak części zamiennych!

-Silnik nawet jak był po kapitalce to i tak się znow grzał, dawaliśmy jemu zbiornik wyrównawczy i dalej nic:(

-Smok, dużo palił!!!!

 

Zalety:

-Hydrostat, super się zawracało bo tylko gałka w przód, w tył i ognia dalej:)

-Ogromne sita zalicze jak i do wad i do zalet bo dzieki nim to 2 małe bizony Z056 na polu o 8ha to nie dały rady gigantowi

-Super ryk silnika tego Mieleckiego silnika! Miód! Te własnie silniki były w Jelczach i miały 220 koni.

-Hydrauliczna rura wysypu

-Wyntylatory w kabinie nawet dawały rady "coś ochłodzić" a w Z056 nic!

-Heder o szerokości 5.1 robił wrażenie na polu

-Pieknie zbudowany kombajn, wielki, te 2 koguty po bokach jak włączył tato to aż się ciepło robiło jak "migały" raz jeden raz drugi

-Beben przy chłodnicy który sam się czyścił poprzez jego obrót

 

No i to tyle. Giganta już nie posiadamy gdzieś 4 lata;(;(;(;( A to tylko z 2 przyczyn: Grzanie się silnika i brak częsci!

Reszte wad to dało się przelknąć. Gigant poszedł gdzieś w okolice Legnicy a był tak utrzymany jak Miss World. Ja z dziadkiem (powiem wam szczerze) jak nim odjezdzali to każdy z nas nawet aż płakał ale ojca juz on miał na nerwy z tym grzaniem!!!

 

 

Bizon Super Z056- mam teraz dwa takie bizonki. Jeden z 86r z daszkiem a drugi z 88 z kabiną.

Bizon ten z kabiną był kupiony po gigancie.

Wady sa jedynie dwie:

-Brak hydraulicznej rury wysypu

-brak hydrostatu

-Brak bebna przy chłodnicy tylko takie sito które się zapycha

 

Zalety:

-Silnik SW400 Nigdy ale to NIGDY się nie zagrzał do temp powyżej 100 oC.

-Prosta konstrukcja

-Dużo częsci zamiennych

-W każdym Z056 mam siekacze a w gigancie nie było

-Moje Bizony jak do tej pory to nie stały na polu, zawsze w zimie robimy łożyska pasy przy nich!

-Nie wiem jak u was ale ja zaliczam BEZAWARYJNOŚĆ

-Nie ma tych durnych silniczków tylko pasy!

-Małe spalanie!!!

 

Bizon Z058

tego modelu nie miałem nigdy i nie chce mieć, moj sąsiad posiada aż 2 sztuki jeden czerwony a drugi niebieski

Zalety:

Hydrauliczna rura wysypu

Bęben przy chłodnicy

 

Wady:

-U mnie w miejscowości każdy Rekord się grzeje jak Gigant (okropna wada)

-Jest większy od z056 a heder taki sam a jak załozysz większy to nie idzie jechac bo sie zapcha więc MAŁA PRZEPUSTOWOŚĆ!

 

 

Bizon BS Z110

Taki kombajn mają w PGR'ze

 

Wady:

-Silnik rzadko ale sięgrzeje

-W rzepaku to zaraz zapchany i przy nocnym koszeniu

-Wielki kombajn o podobnych gabarytach a Mega 204 go bierze!

 

Zalety:

-klima

-komputer

-beben przy chłodnicy

-jak na polski wyrób to jakoś wygląda

 

Więc tak, moja kolejność jest taka

----------------------------------------------------------------------

1. Bizon Super Z056- najbardziej udany polski kombajn! |

2. Bizon Rekord Z058 i Bizon BS Z110 |

3. Bizon Gigant Z083 |

----------------------------------------------------------------------

 

Co do Giganta to kiedys mi się zapalił bo odkręcił się kielich z paliwem i ropa się lała na kolektor

Straty: Jeden spalony pasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Witam mam takie pytanko czym sie rozni bizon z hydrostatykiem od bizona bez (przyklad Z056nie ma hydro a Z5056 ma i jest to wersja exp) co to wogule jest ten hydrostatyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

to tak jak byś nie miał skrzyni biegów tylko gałką do przodu to jedziesz do przodu, do tyłu jedziesz do tyłu , proste jak drut łatwe i przyjemne ;)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ale czy to bez awaryjne? to cos takiego jak przyspieszacz? nie ma problemu po rozgrzaniu sie oleju z podjazdem pod gore? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli rekord to chyba tylko ten po 2000r ze skróconą kabiną i wydłużoną gardzielą co znacznie poprawiło widoczność kosy. No i ergonomia obsługi poprawiona przez zastosowanie dżojstika.

Ale i tak chyba najlepsze były dynamici z okrągłą kabiną. Chyba nie wiele ich różniło od innych nowoczesnych kombajnów, szkoda że już ich nie produkują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Z0-58 moze tez byc Z0-56 :lol:

 

Może jakieś argumenty??? :D

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megamistake    0

moja lista ulubionych

1 Dynamic Z115 :)

2BS Z110 oraz BX110(prototyp nie wszedł do produkcji) :)

3 NH Rekord Z058 (niebieski) :)

4 Rekord Z058 (czerwony) :)

5 Z056 i Z050 :)

6 Z083 Gigant ;)

7 Z060 Gigant :)

 

Jako uzasadnienie gigant Z060 na końcu ponieważ przez 3 sezony miałem okazje męczyć się tym szajsem pod górkę nie idzie podjechać pusto nie mówiąc o pełnym zbiorniku, silnik grzeje się masakrycznie i na dobitke przenośnik ziarnowy w postaci ślimaka tak więc gigant to największy niewypał FMŻ

obecnie mam Rekorda Niebieskiego 2000rok elegancko śmiga jak narazie silnik się nie grzeje i ogólnie wymiata chodź chciałbym mieć dynamica Z115 większy wydajniejszy i w ogóle ciekawa konstrukcja podobna do nowoczesnych zachodnich maszyn szkoda że wyprodukowano ich zaledwie kilkadziesiąt sztuk bodajże 92 sztuki

nawiązując do niektórych wypowiedzi na forum że Z056 jest najlepszy bo się nie psuje i mało pali etc.

stwierdzę jedno w nich niema się co popsuć elektroniki praktycznie żadnej prawie wszystkie przekładnie mechaniczne podatne jedynie na zużycie poprzez tarcie, sinik małej mocy więc mało pali. i proste ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Od 18 lat eksploatuje Z050 z 75r skosił u mnie 1000 ha z dużym hakiem.Awaryjność ? zależy tylko od przygotowania maszyny do sezonu. Części w każdej Agromie,stosunkowo tanie .Wady brak kabiny,ogómienie 18/4-30 kopie się pod górki,troche za mała powierzchnia sit i wytrząsaczy gubi na ostrych podjazdach,brak czujnika strat jazda na wyczucie. A tak naprawde który kombajn nie ma strat?.Jak na swoje lata i skoszone hektary to super sprzęt. :D


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

Bizony były dobre jak były w miarę nowe. Żaden 20-30 letni kombajn nie jest dobry na dzisiaj. A najlepsze Bizony to bez wątpienia są BS-y.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

miom zdaniem rekord niebieski bo mają lepsze chłodzienie... i cześci mozna wszedzie dostac jak do supra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak dla mnie najbardziej udana konstrukcja bizona jest REKORD. wszystko jedno ktora odslona. wg mnie w latach w ktorych produkowali rozne modele rekord byl lepszy od rowiesnikow spod znaku bizona;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Moim zdaniem najbardziej udanym i najładniejszym kombajnem jest BS Z-110 niewidziałem go nigdy w akcji ale myślę że jest naprawde udany to co widzę na różnych fotach i filmach to nierówna się z innymi Bizonami :rolleyes:


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Najlepsz Bizon to ten który przepracuje akcje żniwną bez awari.Nie ważne czy to 50,56, 58 czy BS nie ma gorszej rzeczy jak powarzna awaria w trakcie żniw.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

Powiem Tak jestem użytkownikiem 3 kombajnów marki Bizon Z058 Rekord Z056 i BS Z110

wszystkie trzy pracują dobrze ale tegoroczny sezon bez Awarii przpracował tylko BS

Rekord miał drobne problemy z Hydrauliką i Silnikiem Super Super to małe niedomówienia z hamulcami

ale przepracowały i jestem z nich Dumny.


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

Moim zdaniem najlepszym bizonem jest rekord popierając kolegę niebieski


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj