Piotrz98

Ciągnik na 55ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrz98    1

Witam wszystkich, potrzebuję propozycji i porad jaki ciągnik wybrać na ponad 50 ha w tym 30ha grunty orne reszta uzytki zielone. Ziemie ciężkie (gliny) głownie 4 klasa z wieloma ''górami''. Ciągnik miałby byc głownym motorem napędowym w gospodarstwie.Jaka marka, jaki byłby stosunkowo nie drogi w eksploatacji? Pracowałby z jakims pługiem 4 lub 5-cio skibowym obracanym oraz jakims agregatem uprawowo siewnym 3,4-ro metrowym. Musi być 6-cio cylindrowy. Zastanawiam się nad tym czy kupić nowego czy też jakiegoś kilkulatka. Jeżeli nowy to do 200-220tys brutto. Z góry dzieki za odpowiedzi, czekam na propozycje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

przegladalem te Johny ale jest ryzyko kupna jakiegos trefnego bo dziwne jak ktos sprzedaje np 3 letniego JD no nie? wiadomo co JD to JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

ja polecam Valtrę bardzo oszczędna i sprawuje się świtanie na glinie oraz górach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Polecam Valtre! :D

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

a może coś z etora forterry125? Według mnie to solidna marka


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Masz 20 ha uzytków zielonych czyli jakieś bydło mleczne lub opasowe tak?? Ja jestem w podobnej sytuacji i przy założeniu że MGR wypali i złoże wniosek to raczej( coś za często te palny się zmieniały) stanie na podwórzu Case maxxum multicontroler , dla czego on ? a nie inne >>> teraz uwaga bo będe pluł jadem i herezją i nie piszcie że źle mówie bo jest to moje zdanie i nikt z nim zgadzać się nie musi i komenty sobie darujcie ! A więc najpierw Fendt on jest naj naj naj cena też naj niestety za drogi jest dla mnie i raczej za taką kase nie będzie u mnie wykorzystany, JD wszystko ładnie pięknie cena troche za duża ale mam dilera pod nosem tylko że naoglądałem sie filmów na YT jak pokazywali dane z command centera i mi normalnie słabo się zrobiło jak kolo wyjechał 6430 premium z rozrzutnikiem 4 tonowym i przy 1600 obrotach komputer pokazywał mu zużycie 16litrów ON na godzine ( no jednym słowem lol) dla czego nie sdf?? bo nie ma powerbostera ( niby ma tylko że te powiedzmy 2km przy 140 koniach mocy znamionowej to normalnie śmiech na sali) i ta skrzynia ZF jakoś do mnie nie przemawia , dlaczego nie claas hmmm ma silnik JD który bardzo dobrze się czuje przy wysokim obciążeniu i skrzynie GIMA której się boje bo jest to raczej nowość i raczej nonstop dawanie w palnik jej służyć nie będzie już bym wolał MF bo silnik perkinsa i skrzynie GIMA tą samą którą ma claas z tym że perkins nie lubi obciążenia i wydaje mi się że pod względem harakterysyki lepiej pasuje do niego ta skrzynia i 4 punktowa amortyzacja kabiny w opcji > fajna sprawa, no i oczywiście ma power bostera, Valtra hmmm w niemczech coś około 2% sprzedanych nowych ciągników to valtra hmm czyżby niemcy nie kupowali tak dobrych i wogule naj ciągników bo są zapatrzeni w JD i fendty???? nie sądze > sporo słyszałem o awaryjnoście Valtr i jeden użytkownik na AF valtre określa jednym słowem - złom ( a valtr miał dwie i to nowe) dobra a teraz z czym urzekł mnie case no więc a więc reasumując :D ma 17 biegów w opcji do przodu i tylko jeden się nakłada z prędkością na drugiego 8 biegów zmienianych pod obciążeniem , bardzo fajna kabina, silnik cumminsa (produkowany przez iveco na licencji cumminsa) prawie 5 ton wagi jak na 17 biegów to raczej sporo tak mi sie wydaje i przy 140 koniach mocy znamionowej ma 178 koni mocy max z powerboosterem ( sporawo delikatnie mówiąc) i co najważniejsze moc na wom-ie jeśli ciągnik jedzie można osiągnąć na nim 164 konie ( model 140) jak dla mnie naprawde fajny ciągniczek do prasy na pagórki jak znalazł do kosiarek też :)

Zaznaczam że jest to moja prywatna opinia nie poparta żadnymi dowodami i oczywiście mogę sie mylić :) Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Pytanie czy ciagnik ma byc na fundusze z ue czy własne?

Tak liczę na MGR. Jezeli to nie wypali będe zmuszony do kupna troszeczke starszego ciągnika. Ale trzeba byc dobrej mysli;)

 

 

Do Andrzej24781 - Tak trzymamy trochę bydła mięsnego i kilka krówek. Podaj jak możesz jakieś oferty takiego CASE-a.

Do zetorki- myslalem nad forterra 125 ale doszedlem do wniosku ze za słaby bedzie na moje warunki. Nowy 160-konny by sie przydał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1613    0

Jak z JD to znajmoy w tamtym roku za John Deere'a 6630 z turkiem dał 250 tyś. :D tylko nie wiem czy 130konny ślinik Ci wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kasa kasa , samo podpięcie kompa kosztuje 200 zł czytałem że jednemu kolesiowi padła pompa paliwowa w JD to nie dało się zmienić jeej samej tylko razem z jakąś przystawką koszt wymiany chyba 10 czy 11 tyś ciągnik to trzeba kupić dobry i tak bierze sią go na zwrot nie sztuka kupić bubla a później dokładać nonstop do niego i w sumie wyjdzie drożej niż jd czy nawet fendt . Cena dużo zależy od wyposażenia i modelu w 200 tyś raczej się nie zmieściśż nawet w maxumie 115 x line w standardzie tak mi sie wydaje ja Ci powiem jakie znam ceny o jakie modele się pytałem case 130 maxxum multi cotroler w ful wypasie ( przedni tuz wom miękka oś amorki kabiny skrzynia 50km/h dodatkowe światła robocze, ale bez monitorów tych odpowiedników CC jak ma JD) 250 tyś netto za 125 multi cotrolera czyli już 6 garów też w ful wypasie 255 tyś ( tylko 5 tyś dopłaty do 6 garowca :D) a za multi cotrolera 140 powiedział mi koleś 267 tys ale to wszystko do nie wielkiej negocjacji ( chociaż ten sam koleś powiedział mi za steyra 1/3 kasy więcej) a jak się o steyra zapytałem w centrali we właściwej siedzibie dilera to mi powiedział że jak chce steyra to nie ma problemu będzie steyr w tej samej kasie , to ja mu powiedziałem że ta,mten koleś(kolega) powiedział 1/3 ceny więcej za steyra to on odpowiedział " a niech nie pi@rdoli" hehhe tak więc te ceny to bardziej orjętacyjne ale wydaje mi się że za dużo sie nie urwie chociaż wszyscy twierdzą żę złotówka jest nie dowartościowana względem euro o jakieś 30% tak więc przy odrobinie szzcęcia przy załatwianiu sprzętu na MGR euro powinno być tańsze to i maszyny z eurolandu też powinny być tańsze. ceby netto oczywiśćie podałęm


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

może deuzt fahr agrotron m610???albo k 420??

własnie nad tym modelem DF M610 myslalem, podoba mi sie ale potrzebuje porad uzytkowanikow tego ciagnika. A może cos z MF-ów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

DF będzie droższy minimalnie od case najkorzystniej cenowo powinien wyjść MF no i seria 64xx godna uwagi bo 54xx to wydaje mi sie że szkoda kasy jeżeli już to kupić leprzą serie 54xx ma 4 półbiegi a 64xx ma 6 półbiegów , a jeśli chodzi o df to może M615?? albo M625 cena napewno będzie ładna ale silniki te same co fendt-ach chyba.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1613    0

Kasa kasa , samo podpięcie kompa kosztuje 200 zł czytałem że jednemu kolesiowi padła pompa paliwowa w JD to nie dało się zmienić jeej samej tylko razem z jakąś przystawką koszt wymiany chyba 10 czy 11 tyś ciągnik to trzeba kupić dobry i tak bierze sią go na zwrot nie sztuka kupić bubla a później dokładać nonstop do niego i w sumie wyjdzie drożej niż jd czy nawet fendt . Cena dużo zależy od wyposażenia i modelu w 200 tyś raczej się nie zmieściśż nawet w maxumie 115 x line w standardzie tak mi sie wydaje ja Ci powiem jakie znam ceny o jakie modele się pytałem case 130 maxxum multi cotroler w ful wypasie ( przedni tuz wom miękka oś amorki kabiny skrzynia 50km/h dodatkowe światła robocze, ale bez monitorów tych odpowiedników CC jak ma JD) 250 tyś netto za 125 multi cotrolera czyli już 6 garów też w ful wypasie 255 tyś ( tylko 5 tyś dopłaty do 6 garowca :)) a za multi cotrolera 140 powiedział mi koleś 267 tys ale to wszystko do nie wielkiej negocjacji ( chociaż ten sam koleś powiedział mi za steyra 1/3 kasy więcej) a jak się o steyra zapytałem w centrali we właściwej siedzibie dilera to mi powiedział że jak chce steyra to nie ma problemu będzie steyr w tej samej kasie , to ja mu powiedziałem że ta,mten koleś(kolega) powiedział 1/3 ceny więcej za steyra to on odpowiedział " a niech nie pi@rdoli" hehhe tak więc te ceny to bardziej orjętacyjne ale wydaje mi się że za dużo sie nie urwie chociaż wszyscy twierdzą żę złotówka jest nie dowartościowana względem euro o jakieś 30% tak więc przy odrobinie szzcęcia przy załatwianiu sprzętu na MGR euro powinno być tańsze to i maszyny z eurolandu też powinny być tańsze. ceby netto oczywiśćie podałęm

A kto tu mówi o premium ? :D zgodzę się z tobą ale zdaje mi się,że JD był by lepszy do case :) ale ciągnik na dzień dzisiejszy poszły strasznie w górę :) (wiem bo wujek się dowiadywał i strasznie ceny podnieśli)

nie sztuka kupić sztuka jest pózniej utrzymać ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Zgadza się ale jak byś mógł napisać to z czym uważasz że JD i to jeszcze zwykły nie premium byłby lepszy od case??

Bo jeśli chodzi o mnie to ja jestem święcie przekonany że JD to tylko do ciężkiej pracy bo tam będzie palił w miare mało ale do lekkiej pracy się nie nadaje poprostu lubi sobie spalić i tyle ( jest mało ekonomiczny w lekkiej pracy) Takie moje zdanie , jeśli chodzi o prawdopodobieństwo wystąpienia awarii to rzeczywiście JD jest lepszy o ile nie najlepszy. Aha i ja napisałem o premium bo premiumy najmniej palą :D U mnie nie daleko są dwa nowe jaśki jeden 6220 se a drugi 6530 i każdy z właścicieli nażeka na spalanie i o ile obaj twierdzili jakieś pół roku temu żę się nie psują tak jeden z nich teraz już tak nie twierdzi >>> coś mu sie z kompem porobiło i gasł mu na drodze raz ja go ściągałem drugi raz ktoś inny serwis przyjechał pogrzebał kase wziął i pojechał facet zadowolony że usterka usunięta wyjechał jaśkiem a jaśko znowu zgasł heh coś poprawili ale usterki nie usuneli mieli jeszcze raz do niego przyjechać ale co było dalej to nie wiem.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1613    0

no muszę przyznać,że racji masz trochę :) fakt JD jara jak smok :D no ale fakt casa ludzie sobie chwalą, case do 200tysięcy nie kupisz by musiał z 8 dołożyć i ma CASE Maxxum x-line 125 z wyposażeniem :kabina, klimatyzacja, radio, 4x4, wyjścia hydrauliczne, instalacja hamulców pneumatycznych, układ hamulcowy do przyczep, EHR (Elektrohydrauliczne Sterowanie Podnośnikiem), siedzenie pneumatyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Hmm no wiesz z tym jaraniem jak smok ... poniekąt masz racje ale to się głównie tyczy lekkiej pracy lub że tak powiem lataniem na pusto i z tond właśnie bierze się opinia że JD dużo pali sami użytkownicy mówią że dla jaśka nie ma większej różnicy czy ma obciążenie czy nie ma , ile pokazuje obrotomierz tyle ubywa z baku ( bardzo przesadnie mówiąc) JD poprostu jest stworzony do ciężkiej pracy i w niej pali mało bo jakieś latanie na pusto to fakt w baku wir. Każdy ciągnik ma swoją nisze JD jest do ciężkiej pracy i tyle to wcale nie jest paliwożerny ciągnik tylko trzeba wiedzieć jak wykorzystać jego dobre strony :D

Dlatego ja nawet JD pod uwage nie biore , bo on nie jest mi przeznaczony :) :) ( za dużo latania na pół gwizdka)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

wie ktoś może gdzie moge znalesc jakis cennik aktualny MF-ów? czy takie wogole sa dostepne na necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Zapytaj tutaj może ktoś wie jakie są ceny to napisze a tak to na necie raczej nic nie znajdziesz pozostaje tylko telefon do dilera tj. Korbankowa* :D


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj