janusiak93

baloty za plotem

Polecane posty

janusiak93    0

Witam. mam problem z sasiadem bo wystawił mi baloty słomy za płotem nawet nie poł metra od płotu, co mam z tym zrobić? moze jest na to jakis przepis? ze musi byc iles tam metrow od płotu. kto ma badz wie gdzie poszukac tego przepisu prosze o pomoc bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do granicy działki to nie wiem , ale na pewno jest minimalna odległość od zabudowań itp hak daleko jest od budynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusiak93    0

od budynkow jest 35 metrow. tylko tu chodzi oto ze jak zima przyjdzie a najebie sniegu za przeproszeniem to ten płot zgnije bo wszystki snieg z tego spadnie bo jeszcze sobie to przykrył plandeką wszedzie szukałem tego przepisu i nie umie sie doszukać

 

spadam jak cos to jutro odpisze. Elo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To nie jest budowla ani materiał niebezpieczny czy szkodliwy lub w jakis inny sposób uciązliwy np zapach. Nic tu nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

W tamtym roku był chyba taki sam temat ale o ile pamiętam nikt nic nie wymyślił. Ta sama sytuacja była

 

To był mój temat, ale dotyczył balotów sianokiszonki i to moje baloty mu przeszkadzały. W moim przypadku mama dowiedziała się w ODR ,że nie ma przepisów co do składowania balotów sianokiszonki, dogadaliśmy się z sąsiedztwem i po sprawie. Co do słomy i siana to są konkretne przepisy składowania, głównie chodzi o to ,że mogą się zapalić lub ktoś podpalić.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgin    1

Na stronie psp znalazłem takie wytyczne, może Ci pomogą:

5. Przy ustawianiu stert, stogów i brogów należy zachować co najmniej następujące odległości:

1) od budynków wykonanych z materiałów:

a) palnych - 30 m,

:D niepalnych i o pokryciu co najmniej trudno zapalnym - 20 m;

2) od dróg publicznych i torów kolejowych - 30 m;

3) od urządzeń i przewodów linii elektrycznych wysokiego napięcia - 30 m;

4) od lasów i terenów zadrzewionych - 100 m;

5) między stertami, stogami stanowiącymi odrębne strefy pożarowe - 30 m.

6. Wokół stert i stogów należy wykonać i utrzymać powierzchnię o szerokości co najmniej 2m w odległości 3 m od ich obrysu, pozbawioną materiałów palnych.

7. Produkty roślinne należy składować w sposób uniemożliwiający ich samozapalenie. W przypadku konieczności składowania produktów niedosuszonych należy okresowo sprawdzać ich temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

do ost posta, to gdzie ja mam składowac słome:D duzę sa kary?? jeśli tak to chyba się nie wypłacę:D eh te przepisy to u mnie nikt by nie mógł nic takiego nigdzie składować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgin    1

Na środku pola, obok lądowiska dla śmigłowców żeby nie trzeba było marnować miejsca na dojazd do stogu:D Niestety nie wiem jakie są kary. Myślę że do puki coś się nie spali to i kary nie wlepią. Chyba że ma się życzliwego sąsiada który będzie pisał gdzie się da donosy:/ Jak dobrze pamięta to dwa lata temu nie daleko mnie palił się stóg słomy złożony jakieś 4m od drogi asfaltowej. Zapaliło się pobocze, a od niego słoma. Straż zamiast gasić słomę chłodziła drogę żeby się nie stopiła. Może jak by słoma była prawidłowo składowana i oborana na około to by się nie spaliła, a co najważniejsze rolnik nie miał by dużych strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no właśnie sasiadów to ja mam zyczliwych az za bardzo;[ bede chciałpostawić mur na granicy zamiast płota ciekawe czy sie zgodzą na to;[ ( nikomu nie zycze takich sasiadów jak ja mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj