VonVegans

Suszowe 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrp88    175

Jeżeli ktoś ma same użytki zielone to jaką stawkę dostanie?

biznesmen95    48

Wstawija zrzuty i podkreślaja rubryke A gdzie jest miedzy innymi o gradobiciu a nie podkreśla rubryke B gdzie jest o suszy

• Like 1

Tomasz0611    5675
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, Desperado napisał:

Przestań kłamać, wiem jak było, macie tu mądrale niedouczone zrzut z wniosku suszowego, młodzi ludzie, wstyd mi za waszą ciemnotę i powielanie bzdur, okulary może trzeba już wam założyć, XXI wiek a taka ciemnota jeszcze na wsi i to wśród młodych ludzi, i co tu się dziwić wtedy w wynikach wyborów.

obraz.png

Ale wiesz że sam się zaorałeś ?? Pokazałeś akurat fragment który nie dotyczy suszy xD O suszy jest kawałek dalej xD Weź się doucz bo byś błędne okienko zaznaczył xD Ale wiem, starość nie radość, wzrok nie ten xD 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Haha 1

Desperado    4397

Bo nigdy takiego czegoś nie było żeby do suszy było drugie okienko o ubezpieczeniu, ale wyciulał was Tusek z paliwem , to wyciula pewnie i z tym, ja mam to w d*pie, bo i tak nie składam. Cwaniaki jedno napisali bardziej wytłuszczone, a do suszy już nie, macie dobrą zmianę.   xD

Jestem za tym żeby wam nic nie dali, boście nie chcieli żadnego socjalu.    xD Choć dalej nie wierzę że ten numer im nie przejdzie, bo w składaniu wniosków o oszacowanie była mowa o jednym ryzyku ubezpieczenia.

Szymi40    1449

Dzwoniłem wczoraj  do  Agencji  to mi gościu powiedział  że sami nie wiedzą  jak z tym ubezpieczeniem, kazał przynieść  oryginał  ubezpieczenia  -skserują ,dołączą  i czekać czekać  na decyzję   a czekanie  jest najgorsze....    

miwigos    3587

Myśle że wkradł im sie błąd , wystarczy jedno ryzko , tak ja zawsze było

• Like 1

mysza103    2500

Jak by było że trzeba mieć  ubezpieczone od wszystkich ryzyk , to by oznaczało że PO wprowadza swoje dawne zasady ,, Pieniędzy nie ma,  i nie będzie " I tr,eba zrobić  tak żeby nie dać nikomu , bo na pewno nikt w całej Polsce nie ma ubezpieczonych upraw od wszystkiego . Ale raczej będzie tak jak zawsze że wystarczy polisa nawet na 1 ryzyko i będzie dobrze

Celownik07    692

ale ilu bedzie takich co nie zlozy bo pomysli jak co niektórzy tu na forum (ubezpieczenie od wszystkiego) to juz jest dla budżetu profit :)

dyrektor powiatowego powiedział, że ma być polisa na grunty orne, nie ma wymogów na co ma być. Przynajmniej 1 z ryzyk ma być ubezpieczone

nie wiem skąd ta sraczka i specjalnie wprowadzanie w błąd przez niektórych. Straty poniżej 30%? czy upośledzenie polityczne i trole z pisu

• Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

kris82    80
46 minut temu, miwigos napisał:

Myśle że wkradł im sie błąd , wystarczy jedno ryzko , tak ja zawsze było

Dokładnie jak piszesz. Jest tam na końcu "powodzi LUB huraganu" a nie ma tam "powodzi I huraganu". Także jak ktoś nie odróżnia znaczenia LUB od I, to szoda mi waszych rodziców.

miwigos    3587
Napisano (edytowany)

Zadzwoniłem do agencji ( nie towarzyskiej) ,wystarczy jedno ryzko , mieć ubezpieczone

Edytowano przez miwigos
  • Thanks 1

Tomasz0611    5675
Napisano (edytowany)

Pożyjemy, zobaczymy ;) Ja mam inne info, też z agencji ;) Bez powodu nie rozróżniali suszy od innych kataklizmów ;) 

karat7    34

Przecież we wniosku pisze wyraźnie  od jednego z ryzyk.

Tomasz0611    5675
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, karat7 napisał:

Przecież we wniosku pisze wyraźnie  od jednego z ryzyk.

Tak, dla wszystkich kataklizmów oprócz suszy, dla suszy jest drugi podpunkt gdzie już nie ma wyraźnie napisane że od jednego z ryzyk ;) Ja to mam gdzieś, i tak dostanę tylko 250zł bo mam nieubezpieczone ...

krzychu121    4023
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Pożyjemy, zobaczymy ;) Ja mam inne info, też z agencji ;) Bez powodu nie rozróżniali suszy od innych kataklizmów ;) 

Rozróżnili bo od suszy nie ubezpieczeczysz. I dlatego trzeba zaznaczyć czy wniosek jest o pomoc suszowa czy od innych kataklizmów. Jak od innych to dostaniesz figę z makiem bo możesz ubezpieczyć i dostać kasę z ubezpieczenia 

Tomasz0611    5675
Napisano (edytowany)
6 minut temu, Celownik07 napisał:

jest:

LUB huraganu - to jest jedno ryzyko ;)

:)

To dlaczego nie napisali tego wyraźnie jak w pierwszym podpunkcie ?? Lampka w głowie się nie zaświeciła ??

W pierwszym podpunkcie jest wyraźnie napisane że wystarczy ubezpieczenie od jednego ryzyka, w drugim tych słów nie ma, ciekawe dlaczego xD Może coś zmienią jak się głośno zacznie o tym robić ... Bo na razie czy miałeś jakiekolwiek ubezpieczenie czy nie to w przypadku suszy dostaniesz 250zł/ha w przypadku strat 30-70%.

Dzwoniłem do Warszawy. Żeby dostać pełna kwotę czyli 500 zł 1000 zł itd trzeba mieć ubezpieczone od jednego zagrożenia czyli suszy w tym wypadku. Zmniejszenia o połowę są tylko dla osób które ubezpieczeń nie mają. Więc nie róbcie zamętu 😉

Tomasz0611    5675
Napisano (edytowany)
19 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Żeby dostać pełna kwotę czyli 500 zł 1000 zł itd trzeba mieć ubezpieczone od jednego zagrożenia czyli suszy w tym wypadku.

A teraz pytanie, kto z składających o suszowe ma ubezpieczenie od suszy ? Bo z tego co napisałeś, to żeby dostać pełne suszowe trzeba mieć ubezpieczenie od suszy.

Od suszy nie chcą ubezpieczać, tak samo jak truskawki od przymrozków, jak mi zaśpiewali 10.000 za ubezpieczenie ha to pojechałem po włókninę i za część tej stawki mam ubezpieczenie od przymrozków ...

17 minut temu, Tomasz0611 napisał:

A teraz pytanie, kto z składających o suszowe ma ubezpieczenie od suszy ? Bo z tego co napisałeś, to żeby dostać pełne suszowe trzeba mieć ubezpieczenie od suszy.

Od suszy nie chcą ubezpieczać, tak samo jak truskawki od przymrozków, jak mi zaśpiewali 10.000 za ubezpieczenie ha to pojechałem po włókninę i za część tej stawki mam ubezpieczenie od przymrozków ...

A ja nie kwestionuje. Tak mi powiedziała pani na linii. Że wymagane jest jedno ubezpieczenie od suszy. Kto dostanie ten dostanie , nie ma co liczyć na przód 🤷

Korbol    85
19 godzin temu, jacor73 napisał:

Chłopie, mamy XXI wiek, takie rzeczy to się załatwia bez wychodzenia z domu, internet wynaleźli nie tylko do FB i AF

wolę osobiście, podchodzisz wszystko sprawdzą czy dobrze, a i jeszcze przy okazji się podpyta. Zapytałem o obszarowe czy już naliczają końcowe, to przynajmniej teraz wiem że zaczęli, ale dostali niedawno odgórny nakaz żeby najpierw zająć się wnioskami na kukurydzę i suszę więc znowu będzie przestój. Ciekawe czy jakbym zadzwonił to bym się dowiedział tego samego, czy tylko by mi powiedziały że wnioski ruszyły i trzeba czekać, bo nie wiedziały by kto tak naprawdę dzwoni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

• Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TadzikC360
      Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania Młody rolnik. Problem mój polega na tym że mam 4ha gruntów właśnych (swą one jeszcze na rodziców) i 10ha dzierżaw (umowy są nie spisane ale jest możliwość że w każdej chwili mogę spisać) , ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli) lub o zakupie ziemi. Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj