VonVegans

Suszowe 2023

Polecane posty

Tomasz0611    5675
Napisano (edytowany)
Przed chwilą, Desperado napisał:

Zaraz szlag mnie trafi, ludzie składaliście wnioski o oszacowanie, dostaliście protokoły, co tam było napisane w ubezpieczeniach?

A co mają protokoły do zasad przyznawania suszowego ??

Tam było pytanie czy masz ubezpieczone od co najmniej jednego ryzyka, tu jest inne pytanie ...

Edytowano przez Tomasz0611

biznesmen95    48
1 minutę temu, Desperado napisał:

Nie pleć bzdur ci mówię do jasnej cholery i nie siej zamętu.

Dobranoc.

Lepiej nie myśl na ci wydasz te pieniądze bo się zdziwisz.

Ja jak zawsze napisałem maila do arimr i czekam na oficjalna odpowiedz ale juz tak było chyba 2021.

Desperado    4397
Przed chwilą, Tomasz0611 napisał:

To ty pleciesz bzdury ... Ale żyj nadzieją że dostaniesz pełną stawkę suszowego xD 

Ja nie mam 30%, to teraz nie składam i tak, ale ciebie nazwę baranem.

• Haha 1

krzychu121    4023
Przed chwilą, Desperado napisał:

Zaraz szlag mnie trafi, ludzie składaliście wnioski o oszacowanie, dostaliście protokoły, co tam było napisane w ubezpieczeniach?

Ja to wiem że wystarczy mieć ubezpieczone min 50% powierzchni od byle jakiego ryzyka. Ból mają ci co nie mają ubezpieczonego. Tak samo jak ci co twierdzą że doplata do kukurydzy należy się tylko tym co kosili ma ziarno 

• Like 1

Desperado    4397
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

A co mają protokoły do zasad przyznawania suszowego ??

Tam było pytanie czy masz ubezpieczone od co najmniej jednego ryzyka, tu jest inne pytanie ...

Człowieku nikt by nie dostał na takich zasadach jakie głosisz, wątpię czy choć jeden.

Tomasz0611    5675
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Desperado napisał:

Człowieku nikt by nie dostał na takich zasadach jakie głosisz, wątpię czy choć jeden.

Dostaną pomniejszone stawki o 50% ... Czyli odpowiednio 250zł do ha i 500zł do ha. Ja i tak nie ubezpieczam więc się nie zdziwię, dostanę 250zł do ha ... Chyba że ktoś wykupił pełen pakiet to dostanie odpowiednio 500zł i 1000zł do ha w przypadku suszy.

Desperado    4397
4 minuty temu, krzychu121 napisał:

Tak samo jak ci co twierdzą że doplata do kukurydzy należy się tylko tym co kosili ma ziarno 

Dociera do twojej pustej głowy co znaczy z wyłączeniem? sorry inaczej się z tobą już nie da.

Pomoc finansowa będzie udzielana producentowi kukurydzy:

1. któremu został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków
    o przyznanie płatności;
  2. będącemu mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem
    w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 2022/2472;
  3. który w 2023 r. złożył wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich, o których mowa w ustawie z dnia 8 lutego 2023 r. o Panie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027; w którym wykazano uprawy kukurydzy z wyłączeniem upraw kukurydzy na kiszonkę." 

biznesmen95    48

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/prawo-i-finanse/19437-nie-masz-ubezpieczenia-od-suszy-rzad-wyplaci-tylko-polowe-odszkodowania

Takie reguły już wprowadzili w 2020 roku. A wy teraz wielce wnerwieni.

I jeszcze myslicie że w rzadzie sie ktoś przejmuje ze dostaniecie polowe. Powiedzą tak jak ostanio wiceminister że tak sie umowliscie z poprzednim rzadem. I koniec.

A Ci co nie mają 30% to chyba im się nie chciąło do gminy iść wniosku o oszacowanie złozyć.

A jak by chcieli dać tym co nie mają 30 % to już by nabór ogłosili a nie ze mysla. Bo myśla jak tu dotrwac do wyborów.

stach12    911
5 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Dostaną pomniejszone stawki o 50% ... Czyli odpowiednio 250zł do ha i 500zł do ha. Ja i tak nie ubezpieczam więc się nie zdziwię, dostanę 250zł do ha ... Chyba że ktoś wykupił pełen pakiet to dostanie odpowiednio 500zł i 1000zł do ha w przypadku suszy.

jak ma ubezpieczone od wszystkiego to mu ubezpieczyciel ma zapłacić a nie państwo , obuć  się chłopie 

• Like 1

Desperado    4397
6 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Idź już się prześpij co, zmęczony dzisiaj od tego pisania jesteś , główka odpocznie i jutro będzie lepiej zobaczysz.  :P

• Haha 1

Tomasz0611    5675
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Desperado napisał:

Idź już się prześpij co, zmęczony dzisiaj od tego pisania jesteś , główka odpocznie i jutro będzie lepiej zobaczysz.  :P

Nic się nie zmieni, ale przespać się pójdę, mam już dość głupot które wypisujesz xD 

Oj zdziwią się niektórzy jak wpłyną przelewy za suszowe xD 

Desperado    4397
Napisano (edytowany)
8 minut temu, biznesmen95 napisał:

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/prawo-i-finanse/19437-nie-masz-ubezpieczenia-od-suszy-rzad-wyplaci-tylko-polowe-odszkodowania

Takie reguły już wprowadzili w 2020 roku. A wy teraz wielce wnerwieni.

I jeszcze myslicie że w rzadzie sie ktoś przejmuje ze dostaniecie polowe. Powiedzą tak jak ostanio wiceminister że tak sie umowliscie z poprzednim rzadem. I koniec.

A Ci co nie mają 30% to chyba im się nie chciąło do gminy iść wniosku o oszacowanie złozyć.

A jak by chcieli dać tym co nie mają 30 % to już by nabór ogłosili a nie ze mysla. Bo myśla jak tu dotrwac do wyborów.

Co wprowadzili, zawsze było od jednego z ryzyk, składałeś wtedy wniosek że stare bzdury wstawiasz?

5 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Nic się nie zmieni, ale przespać się pójdę, mam już dość głupot które wypisujesz xD 

Oj zdziwią się niektórzy jak wpłyną przelewy za suszowe xD 

Pamiętaj jak cię nazwę.    xD

Edytowano przez Desperado

19 minut temu, Celownik07 napisał:

Masz 42% = wchodzisz do gry.

Potem raport z dzialkami i liczysz:

30-70% strat w uprawach = 500zl

Pow.70%= 1000zl

Ponizej 30% odpadaja

Juz o tych tuz i djp nie bede sie rozpisywal. 

no właśnie bo ty mówisz że działkami, ktoś wyżej że do całości. jutro przedzwonię się dopytać bo w tym temacie każdy ma na jakiekolwiek zapytanie różne odpowiedzi :D 

Tomasz0611    5675
1 minutę temu, Desperado napisał:

Już możesz zaczynać beczeć xD Czy to jak tam u was barany robią xD 

stach12    911

połowe albo wcale to mogą dostać ci tak wybitnie ubezpieczeni od wszystkiego  , bo dostali odszkodowanie od ubezpieczyciela które trzeba wykazać we wniosku albo sobie sami poszukają w arimr 

biznesmen95    48
3 minuty temu, Desperado napisał:

Co wprowadzili, składałeś wtedy wniosek że stare bzdury wstawiasz?

Składałem w 2021, wiec wiem że było tak samo. Ale wtedy nie dużo ludzi wogule miało protokoły bo pomoc ogłosili dopiero w 2022 i nie było szumu.

stach12    911
2 minuty temu, ŻakowskiSławomir napisał:

no właśnie bo ty mówisz że działkami, ktoś wyżej że do całości. jutro przedzwonię się dopytać bo w tym temacie każdy ma na jakiekolwiek zapytanie różne odpowiedzi :D 

jak się łapiesz to składasz , a w agencji ci obliczają po co ty chcesz dzwonić i dope zawracać 

U mnie jeśli nawet chciałbym ubezpieczyć to nie mogę... raz, że teren zalewowy Wisły a dwa, że piach- podatne na susze

lolek1    41
Napisano (edytowany)
55 minut temu, krzychu121 napisał:

Wogole nie ogarniam co ci tak  żal d*pę ściska że ktoś złożył i może dostanie także  pomoc. Z twojej kieszeni nie płacą tego. Tak sam ty jak i ja płacimy podatki więc po co sortujesz ludzi że temu damy a temu nie. Przepis jest głupi ze tylko tym na ziarno damy a reszcie nie. A jak ktoś zbiera na ziarno ale z tego ziarna robi pasze dla swoich zwierząt i do tego kupił po taniości ziarno od innych rolników to dopłatą mu się należy według twojego rozumowania? Przeciez zebrał kukurydzę na ziarno 

Taki sam przepis głupi jak i dobrostan opasów i krów mlecznych opas 300 zł a krowa 1300zl  myślę że rozumiesz teraz choć odrobinę mnie.

Edytowano przez lolek1

20 minut temu, stach12 napisał:

jak się łapiesz to składasz , a w agencji ci obliczają po co ty chcesz dzwonić i dope zawracać 

ale też interesuję mnie temat tego ubezpieczenia, ciekaw jestem co powie sam ,,konsultant,, 

Desperado    4397
14 minut temu, biznesmen95 napisał:

Składałem w 2021, wiec wiem że było tak samo. Ale wtedy nie dużo ludzi wogule miało protokoły bo pomoc ogłosili dopiero w 2022 i nie było szumu.

Przestań kłamać, wiem jak było, macie tu mądrale niedouczone zrzut z wniosku suszowego, młodzi ludzie, wstyd mi za waszą ciemnotę i powielanie bzdur, okulary może trzeba już wam założyć, XXI wiek a taka ciemnota jeszcze na wsi i to wśród młodych ludzi, i co tu się dziwić wtedy w wynikach wyborów.

obraz.png

• Like 1

Roki212    1848
39 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Chyba że ktoś wykupił pełen pakiet to dostanie odpowiednio 500zł i 1000zł do ha w przypadku suszy.

No co ty z tym pełnym pakietem się uparł... wystarczy mieć ubezpieczenie i tyle jakie by nie było i na co nie było... przy wysyłaniu o szacowanie dołączyłem skan polisy i nie był to pełen pakiet i wystaczyło 

• Like 1

Desperado    4397
Napisano (edytowany)

@Roki212 nie tłumacz mu bo i tak nie zrozumie, nie chciało się uczyć to został rolnikiem, ma czarno na białym z wniosku i pewnie jeszcze będzie negował i inni też i jeszcze pier**lą że z Agencji mają takie info, chyba towarzyskiej.

Edytowano przez Desperado
  • Haha 1

suffeks    218

mogli napisać "i" zamiast "lub", a skoro trzeba było od suszy ubezpieczyć to po co dopłaty do suszy jak ubezpieczenie powinno to pokryć? haha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

• Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TadzikC360
      Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania Młody rolnik. Problem mój polega na tym że mam 4ha gruntów właśnych (swą one jeszcze na rodziców) i 10ha dzierżaw (umowy są nie spisane ale jest możliwość że w każdej chwili mogę spisać) , ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli) lub o zakupie ziemi. Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj