VonVegans

Suszowe 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1 minutę temu, PrzemoO napisał:

Przepisy jasno określają ,że nie potrzeby ubezpieczania od wszystkich ryzyk.

Czytać też trzeba umieć, a tu już jeden z kolegów słusznie zauważył ,,lub" , które wszystko zmienia w sensie wypowiedzi.

tak samo mi się wydaję, praktycznie wszystkim musieliby uwalić na te 250.

wydaję mi się że wypłacą właśnie te 500 bo liczą że dzięki temu strajki przysiądą. 

Desperado    4462
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Dostanie tylko przelew, decyzji nie wysyłają teraz, a przelew będzie 250x liczba ha na które się należy ...

Myślałem żeś bystrzejszy, no cóż pomyliłem się.  :P

PrzemoO    32

70 % ogółu gospodarstwa , a nie poszczególnych działek.

Celownik07    708
5 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Nie składałem wniosku suszowego, nie mam ubezpieczenia, więc dostanę 250zł do ha jak wszyscy którzy nie mieli ubezpieczenia od wszystkich ryzyk.

Przeczytaj sobie uważnie oba podpunkty i dlaczego w pierwszym jest dopisane "co najmniej jednego" ... Jeżeli w drugim tak nie napisano to znaczy to tyle, że musi być ubezpieczenie od wszystkich wymienionych ryzyk, taki prosty myk aby za bardzo nie obciążyć budżetu państwa, bo większość złoży z powodu suszy ;) 

Idac twoim tokiem rozumowania to od wszystkich ryzyk LUB (tylko) huraganu i sprawa zalatwiona :)

biznesmen95    48
1 minutę temu, Desperado napisał:

Nie pieprz, zawsze tak było, chyba że teraz Donaldinio znów cię przekręci jak z paliwem po 5 ,19  

Co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr.

Ja tu z nikim nie bede sie kopał bo jak były dopłaty do nawozu to mi sie zgadzało co do złotówki a inni kbtażeni bo miało bhć 500 a jest 100 zł

Przed chwilą, krzychu121 napisał:

Pytam o tego co zbiera na ziarno dla siebie i daje później to ziarno swojemu bydłu. Dodatkowo dokupuje ziarno od innych. 

Nie chytre tylko zaradne. To że ktoś radzi sobie lepiej niż ty to.mie znaczy że od razu złodziej albo oszust. Pożyjemy zobaczymy co z tego będzie. 

Wszystko się okaże później. 

no to przecież on nie jest w żadnym stopniu na plus, musi dokupić jeszcze od rolników, a dopłatę do ha dostanie ten co uprawia a nie ten co to ziarno od nich kupił. nie wiem gdzie on niby jest na plus. 

Jak ktoś próbuję na czymś zarobić 2x to jest chytry a nie zaradny.

Desperado    4462

Ja pierdzielę, ludzie co niektórzy, wy mieliście pod gór:Pkę do szkoły czy jak?   xD

• Like 1

2 minuty temu, PrzemoO napisał:

70 % ogółu gospodarstwa , a nie poszczególnych działek.

dobra, żeby rozwikłać raz a porządnie te sprawe. 

Mam np 42 % średniej produkcji roślinnej w gospodarstwie.

Na niektórych działkach 20 na niektórych 70.

To będą to liczyć do każdej działki osobno czy dostanę 500 zł do wszystkich ha w gospodarstwie bo przekroczyłem średnio 30%.

Mi się wydaję że liczą to do działki która przekroczyła 30% a nie całość gospodarstwa.

Tomasz0611    5733
Napisano (edytowany)
6 minut temu, Desperado napisał:

Myślałem żeś bystrzejszy, no cóż pomyliłem się.  :P

No wlaśnie jestem bystry, umiem myśleć, wszyscy co nie mieli ubezpieczone od WSZYSTKICH wymienionych ryzyk dostaną w przypadku suszy 30-70% 250zł/ha i w przypadku więcej niż 70% 500zł/ha xD Ale się zdziwisz jak przyjdzie przelew xD Wywaliłeś kasę na ubezpieczenie i dostaniesz tyle co ja xD 

Myślisz że bez potrzeby rozróżniali suszę od innych zjawisk które wystąpiły ?? Wiem, że u wyborców pewnej partii problem z myśleniem ale bez przesady xD Niżej @biznesmen95 Ci napisał ...

Edytowano przez Tomasz0611

krzychu121    4052
18 minut temu, Mateusz1q napisał:

Nie przesadzaj 

Takie same tłumaczenie jak kolegi wyżej że tylko powinno należeć się tym co skosili na ziarno. Też skosilem na ziarno plus trochę zielonki było. Ponioslem straty także bo zamiast zebrać 10 ton mokrej to zebrałem 2 tony a może i mniej i musiałem wydać dodatkową kasę na ziarno jak i kiszonkę. Każdy stracił dlatego nie ma co dzielić rolników na lepszych i gorszych. 

biznesmen95    48

Info potwierdzone z arimr że musi być od wszystkich ryzyk.

Nikt o tym głosno nie mówi bo atmosfera już jest gorąca. 

• Like 1

PrzemoO    32
1 minutę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

To będą to liczyć do każdej działki osobno czy dostanę 500 zł do wszystkich ha w gospodarstwie bo przekroczyłem średnio 30%.

Mi się wydaję że liczą to do działki która przekroczyła 30% a nie całość gospodarstwa.

Do wszystkich

Tomasz0611    5733
1 minutę temu, biznesmen95 napisał:

Masz @Desperado ... Moje przecieki z ARiMR mówią to samo ...

Napisano (edytowany)
3 minuty temu, biznesmen95 napisał:

W takim razie aby sobie narobili biedy. Do kukurydzy dali ale już korekta, suszowe dają ale znowu obcinają.

Mnie zastanawia kto na górze liczyć nie umie, oni co wypuszczą jakąś dopłatę to po tygodniu jest korekta albo inny sposób na ujebanie sumy.

4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

No wlaśnie jestem bystry, umiem myśleć, wszyscy co nie mieli ubezpieczone od WSZYSTKICH wymienionych ryzyk dostaną w przypadku suszy 30-70% 250zł/ha i w przypadku więcej niż 70% 500zł/ha xD Ale się zdziwisz jak przyjdzie przelew xD Wywaliłeś kasę na ubezpieczenie i dostaniesz tyle co ja xD 

w takim przypadku nie ma co się cieszyć, wydymali nas wszystkich.

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

PrzemoO    32

Zadzwonię sobie jutro na infolinie, zobaczę co powiedzą odnośnie ubezpieczenia.

Tomasz0611    5733
1 minutę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

w takim przypadku nie ma co się cieszyć, wydymali nas wszystkich.

Bez powodu nie rozróżniali suszy od innych kataklizmów i nie tworzyli różnych warunków ubezpieczenia ...

A ja miałem podane na kiszonke, a wymłóciłem na ziarno z powodu likwidacji bydła. 8 ton z ha. Mam fakturę. Nie składałem wniosku.

Celownik07    708
3 minuty temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Masz 42% = wchodzisz do gry.

Potem raport z dzialkami i liczysz:

30-70% strat w uprawach = 500zl

Pow.70%= 1000zl

Ponizej 30% odpadaja

Juz o tych tuz i djp nie bede sie rozpisywal. 

• Like 1

Mateusz1q    1910

W sumie jeden poszedł w maju ubezpieczył za 15 zł/ha od gradu a drugi jesienią od wszystkiego(oprócz suszy) za 250 i gdzie sprawiedliwość 

Desperado    4462
4 minuty temu, biznesmen95 napisał:

Nie pleć bzdur ci mówię do jasnej cholery i nie siej zamętu.

• Haha 2

krzychu121    4052
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Masz @Desperado ... Moje przecieki z ARiMR mówią to samo ...

Te przecieki armir są bardzo pewne. Ciekawe czemu nie napisali o wszystkich ryzykach wymieniając je po przecinku i dopisując na końcu ,,i huraganu " . Te ,,lub" zmienia bardzo dużo w tym zdaniu. Tak jakby wymagali ubezpieczenia od wcześniej wymienionych ,,lub" huraganu. Czyli albo to albo to 

stach12    911

to chyba logiczne że jak by musiało być ubezpieczone od suszy to suszowe powinien płacić ubezpieczyciel a nie   budżet  

zapis o połowie suszowego  za brak jakiegokolwiek ubezpieczenia jest śmieszny , bo na wypadek ewentualnej suszy żeby nie stracić połowy jałmużny można się np. ubezpieczyć od mrozu w lipcu , albo zapłacić składkę od wydajności 200 kg. pszenicy z ha po 100 zł za tone , tym bardziej jest to śmieszniejsze że budzżet dopłaca do ubezpieczenia i ewentualnej klęski , skoro ubezpieczyciel nie daje gwarancji na ewentualne straty ubezpieczonemu to po kiego ..ja go ubezpiecza i po kiego ...ja budżet dopłaca do dziadostwa . Chcesz się ubezpieczyć to płać  składkę my jako budżet dopłacimy ale tak się zabezpiecz żebyś potem łapy nie wyciągał po jałmużne , a skoro się tak nie da ubezpieczyć to nie dopłacamy do ubezpieczeń z budżetu  tylko ewentualnie  pomagamy w razie klęski  . Ja to widzę że tutaj się niektórzy wyspecjalizowali w pozyskiwanie suszowego , każde niekorzystne zdarzenie na polu filmują , komisje na zawołanie  itd . zastoiska wodne w tym roku już udokumentowane na fotograficznie ,  teraz się pewnie czają na przymrozki a dopłaty do ubezpieczen zaklepane na rok przed ogłoszeniem , a ci mniej zaradni paciorki klepią żeby chociaż na belika słomy kapneli bo się nie załapali na dopłaty do ubezpieczenia upraw  hahah . Na dobrą sprawę ci co się łapią na susze powinni mieć mniejsze dopłaty do kukurydzy np. bo skoro walczą z tymi co mieli na kiszonkę że im się nie należy bo nie mieli na ziarno , to tym co wyschła też nie powinni dostać bo nie mieli ziarna tylko slome 

• Thanks 1

Tomasz0611    5733
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Desperado napisał:

Nie pleć bzdur ci mówię do jasnej cholery i nie siej zamętu.

To ty pleciesz bzdury ... Ale żyj nadzieją że dostaniesz pełną stawkę suszowego xD 

Edytowano przez Tomasz0611

krzychu121    4052
1 minutę temu, Mateusz1q napisał:

W sumie jeden poszedł w maju ubezpieczył za 15 zł/ha od gradu a drugi jesienią od wszystkiego(oprócz suszy) za 250 i gdzie sprawiedliwość 

Gdzie można było ubezpieczyć np kukurydzę jesienią? U mnie w czerwcu nie mozna już było ubezpieczyć 

Desperado    4462
Przed chwilą, krzychu121 napisał:

Te przecieki armir są bardzo pewne. Ciekawe czemu nie napisali o wszystkich ryzykach wymieniając je po przecinku i dopisując na końcu ,,i huraganu " . Te ,,lub" zmienia bardzo dużo w tym zdaniu. Tak jakby wymagali ubezpieczenia od wcześniej wymienionych ,,lub" huraganu. Czyli albo to albo to 

Zaraz szlag mnie trafi, ludzie składaliście wnioski o oszacowanie, dostaliście protokoły, co tam było napisane w ubezpieczeniach?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

• Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez lusssak
      3. Działanie
      „Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” Pomoc ta adresowana będzie do rolników, członków gospodarstw wiejskich, ubezpieczonych w systemie ubezpieczeń społecznych KRUS, którzy decydują się na podjęcie działalności pozarolniczej. Pomoc będzie wypłacana w formie premii – do 100 tys. zł, co najmniej w dwóch ratach w okresie maksymalnie pięciu lat.
      Zakłada się, że pomoc będzie mogła być przyznana, jeżeli:
      miejsce prowadzenia działalności będzie znajdować się na obszarze wiejskim;
      operacja będzie realizowana poza obszarem miast;
      zaplanowane zostanie utworzenie co najmniej jednego miejsca pracy w przeliczeniu średniorocznym (również samozatrudnienie);
      Pomoc będzie mogła być przyznana beneficjentowi tylko jeden raz w okresie realizacji Programu.
      Jednym z warunków przyznania pomocy będzie przedłożenie biznesplanu.
      Wypłacenie ostatniej raty uzależnione będzie od prawidłowej realizacji biznesplanu.

Witam. Natknąłem się ostatnio na powyższy program. Może zna ktoś więcej szczegółow dotyczących jak to mniej więcej będzie wyglądać. Z tego co sam ustaliłem, będzie to coś w stylu młodego rolnika, tylko że na założenie firmy.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj