Zaloguj się, aby obserwować  
latajacy

New Holland

Polecane posty

Marcin    3

W top agrar był kiedyś test użytkowników odnośnie ciągników i z new hollanda własnie tm-y wypadły najlepiej. Mam znajomych którzy mają Tm ale oni przesiedli się do nich z mtz-tów więc w pierwszych latach użytkowania nie można było słyszeć nic innego jak tylko zachwyt ale i ten zachwyt powoli zaczynają przyćmiewać różne niedomagania i narzekania. Maszyna każda się psuje mniej lub więcej. A co do td to kuzyn niedawno nabył więc czegoś się niedlugo dowiem ale osobiście to szybciej od tego ciągnika odeszłem niż do nie podszedłem (na jakihś targach i nie mam już jakiejś wewnętrznej potrzeby ponownego oglądania tej maszny) absolutnie nie budzi mojego zaufania po samych oględzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
W okolicy rolnik ma nh 90 i po 2 latach mu skrzynia zaczeła szarpac i ogólnie dymi przy przyspieszaniu mówił tez ze jakoś do 1500 obrotów słychac taki jek w skrzyni. wiem że nh ma przewód od smarowania skrzyni w środku skrzyni i to ponoc jest awaryjne, ten co ma nh 90 to mówił ze gościu skrzynie zajezdził z powodu penknietej rurki od smarowania bo nie ma zadniej kontrolki od tego.

Może coś w tym być bo jeden gościu kupił u nas nówkę td90d to skrzynia wyje mu gorzej niż w mojej 330M zwolnice. Ciąga nim 3 skibowego obrotka z uni. A tak to wygląda trochę jak zabawka.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jesli by ktos sie czepiał słowa zabawka w powyzszej wypowiedzi to pewnie mu chozi ze delikatnie wyglada i ma guziczki a nie pożadne wajchy (juz ktos na to gadał wiec uprzedzam) ;-) ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

byłem w tym tyg u osadkowskiego w rawiczu i stały tam trzy NH td 80 tez nawet do nich nie pochodziłem. mówie do dileral ze ludzie sie na nie skarża i ze nadszarpneły dobre imie NH. a on mi na to: "mówie tak to po co je kupuja? juz dzis nie jestem wstanie do konca roku zamówic zadnego td wszystko poszło!" po tym co usłyszałem w wypowiedziach uzytkowników a po tym co mi powiedział diler to nie wiem czy ci ludzie nie słuchaja opini uzytkownikow albo sa jeszcze bardziej zakochani w NH niż ja:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Nie poprostu nie ma jeszcze ich tak dużo w terenie a osadkowski sprzedaje je z takim rozmachem dopiero od może 3 lat jak ruszyły dopłatu to jeszcze nie zaczoły się sypać. A z tego co widze kto je kupuje to na 15-20 ha ziemi do obrobienia to raczej trochę potrzymią. Bo byłoby naprawdę dziwne żeby tak szybko się sypały. Co innego jak ktoś bierze takiego na 100 ha to tam sobie nie postoi i zaraz pokarze co go boli.

A osadkowski to miesiąc temu miał na placu może 5 ciągników i wcale tak mu szybko nie schodzą. Tylko tak gadają coby klient wrócił.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja tam wróce po TS100A delta:) napewno!hehe może i tak gdaja zeby kliena zachecic. masz racje na 20 ha to ten ciagnik moze długo bezawaryjnie chodzic a jak ktos ma 100 no to juz bedzie innaczej.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

A sprubuj jeszcze popytać o NH w Agrohandlu chyba z Jawora a jeden jest na trasie z Gostynia do Poznania chyba jak pomiętam kawałek za Śremem. Kilku znajomych tam kupowało zwłaszcza kombajny.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

tsy to bardzo sympatyczne maszynki ale czy nie lepiej JD? przeciez to juz ta sama polka?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

szczerze to ja tez niewiem- gosc o którym pisałem miał TL ze sypiacą sie przekładnia...a kupił TD95D... ?!;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Agrohandel jest w Legnicy, byłem tam niedawno na Demo-Tour. Co do TDD to jeden u nas we wiosce od początku roku ma 80 i już są wycieki w przednim moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

Witam

Słuchajcie co sadzicie o new holand tzn Fiat Agri G190. Mam zamiar kupic z 95r ale nie wiem jak sie sprawuja? Macie jakies informacje na ten tmat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Głośne skrzynie w TDD to niestety prawda, jak jedzie New Holland TDD to go nawet słychac z 300 m. No ale czego można się spodziewadź po nowym zachodnim ciągniku kosztującym około 100 000 zł.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja posiadam TS 115A i moge powiedzieć. Ten ciągnik po prostu wymiata, NH najlepszy. Tylko użytkuj go zgodnie z instrukcją obsługi bo jak go bedziesz żyłował na max to bedziesz miał awaryjne gówno a nie ciągnik. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ja posiadam TS 115A i moge powiedzieć. Ten ciągnik po prostu wymiata, NH najlepszy. Tylko użytkuj go zgodnie z instrukcją obsługi bo jak go bedziesz żyłował na max to bedziesz miał awaryjne gówno a nie ciągnik. :rolleyes:

 

No może i masz trochę racji :rolleyes:

 

Na mocne żyłowanie polecam John Deera. Ten ciągnik uwielbia ciężką pracę i czuje się w niej znakomicie. U mnie w pługu i innych maszynach dostajesz zawsze w kość, nie ma zlituj :(

 

Ile masz na "swoim" mtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Ja posiadam TS 115A i moge powiedzieć. Ten ciągnik po prostu wymiata, NH najlepszy. Tylko użytkuj go zgodnie z instrukcją obsługi bo jak go bedziesz żyłował na max to bedziesz miał awaryjne gówno a nie ciągnik. :rolleyes:

 

Niech ktoś mnie oświeci i wyjaśni co znaczy ,,żyłowanie ciągnika".

Bo z tego co ja się orientuje to ciągnik ma służyć do ciężkiej pracy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To znaczy samochodem (też ma silnik) nie należy przyspieszać, bo jak wciskasz pedał w podłogę to wykożystujesz 100% możliwości silnika ?

Ciągnikiem też jak przyspieszasz po drodze z ładunkiem, gdy ledwo wchodzi na obroty ale nie redukujesz bo jednak widzisz że powoli acz jednak przyspiesza, moc wykorzystujesz na 100%, to tez jest żyłowanie ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja jak orzę swoim 6910 to od obr.1900 na pusto, obrot spadają do jakichś 1750 podczas orki, a nawet momentami 1650 i no problem.

Nie uważam tego za żyłowanie.

O wiele gorsze wg mnie dla silnika jest jazda ciągnikiem przy obr. 2000 -2200 przy niedostatecznym obciążeniu lub prawie żadnym.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Niech ktoś mnie oświeci i wyjaśni co znaczy ,,żyłowanie ciągnika".

Bo z tego co ja się orientuje to ciągnik ma służyć do ciężkiej pracy.

 

Chodziło mi o to, że użytkujesz go cały czas ze wciśniętym gazem w podłodze. to nie jest zbyt dobre rozwiązanie bo ciągnik dostaje w dupe i można coś rozwalić :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

A mi znajomy serwisant mowił iz seria TS to nie jest ciagnik do cieżkiej pracy. Bedzie on chodził ale na krotką mete Co innego seria TM. To są jego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

apropo spalania pali tyle ile musi tzn przy jakiej pracy sie znajduje. Wszystkie ciagniki renowowanych firm musza miec podobne normy spalania poniewaz żadna z nich nie pozwoli sobie na to aby konkurencja im odskoczyła ;) Mam New Hollanda TM 190 i np. przy orce w przeliczniu na hektar zaoranego pola pali podobnie co ursus 1614 badz 1634. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

a w ogóle to rzadko się psują a kiedy się już zepsuje to firma New Holland ma bardzo dobre serwisy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj