piotra

Ciągniki na ramie..

Polecane posty

piotra    0

witajcie. chciałbym się zapytać czy ciągniki na ramie tj. John Deere.. są lepsze chodzi mi o to czy ciągniki na ramie są lepsze od takich skręcanych przez silnik znaczy przez miskę olejową.. i czy taki traktor bez ramy bedzie również długo służył jak ten bez niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ciągniki z ramą to na pewno dłużej będą chodzić bez awarii szczególnie z ładowaczem czołowym gdyż ciężar z ładowacza jest rozłożony poprzez ramę na cały ciągnik a nie jak to jest w ciągnikach bez ramy na przednią oś. :D


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Na ramie nie powinien pęknąć na pół przy max obciążeniach,i wg mnie jest dzięki temu lepszy,bezpieczniejszy :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Jak zamawiałem New Hollanda T6070 Plus to diler mi proponował pół ramę nie wiem jak to wygląda i na czym to polega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

90 % ciągników nie ma ramy i jakoś jeździ. Nie widzę wyraźnych zalet budowy ciągnika na ramie, rośnie za to koszt produkcji. Ciągniki bez ramy nie łamią się w ładowaczu, mogą być równie ciężkie, są tak samo żywotne jak ciągniki z ramą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to się nie łamią? A Ursus, Pronar, Farmer, MF to co? Renia nie ma ramy, ale ma takie bloki podkręcane, tak samo stare fendty mają. Podobno Fendty od 400 w gorę mają ramę, ile w tym prawdy nie wiem. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do działu Ciągniki > Tematy ogólne


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

Witam.. ja mam renie 106.14 i jest na ramie...:D czyli nie wszystkie renie są bez ramy;)


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McCormick ma remę. Jak ktoś nie umiejętnie jeżdzi to i ciągnik z ramą połamie.Jak się z głową jeździ to każdy ciągnik jest dobry z ramą lub bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Jak ma tur dobre mocowanie nie tylko w jednym miejscu to i rama nie potrzebna a jak ludzie łamią ciągniki na pół to na 99 % jest to wina operatora


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

I z ramą jest łatwiejszy w naprawach, wyjmujesz np, sprzęgło z ramy i już, a tak musisz rozjeżdżać ciągnik na dwie połówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotra    0

ale co do turów to tury mają też swoje ramy mocowane do zwolnic dlatego ciężar rozkłada się równomiernie

 

bo mam 2 zetorki na oku 88 konny i 102 konny (1061) forterry.. i forterra 100 konna ma 5 lat z turem a ten 88 konny ma 2 lata i tez ma tura... ciekawe czy który bedzie lepszy.. czekam na foktki od sprzedawcy i jade odpalac i zamawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu za bzdury wypisujecie? Fendt ma tylko takie bloki jak Renault, nie tak jak JD, że na ramie jest wszytko osadzone... A MC to jakie modele? Bo w Agromechanice są dane techniczne ciągników do 80km wszystkich producentów, i MC a ni Landini nie mają ramy tylko konstrukcję blokową. Ramę do 80km ma tylko 5R i 6130. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wszystkie nowe fendty od modelu 400 wzwyz maja polrame, tudziez rame szczatkowa i sa osadzone tak jak jd przynajmniej silnik i skrzynia.

 

jd do tej pory stosuje pelna rame.

 

mc stosowal rame, ale juz jej nie stosuje, podobnie jak case.

 

wszystkie plaskowniki, ramiona tura, itp. nie maja nic wspolnego z konstrukcja ramowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case4230    1

Mam Fendta 714 i ma ramę, czy tam półramę B) , na której jest osadzony silnik.

Tura mam przy Case i rama jego konsoli sięga za tylne zwolnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fortschritt ma ramę przykręcaną do tylnego mostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Imho ta rama jd to tylko marketingowa ściema, jakoś inne ciągniki bez ramy nie łamią się aż tak łatwo a jak zdolny operator to i jd złamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie taka sciema. jak pojezdzisz z 6 skibowym obrotowym zaczepianym plugiem troche, czy upr-siewnym o masie 6 i wiecej ton, to bardzo szybko bedziesz zalowal, ze nie masz jd czy fendta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W dużych ciągnikach może to i ma znaczenie ale na pewno nie do 150km. Niedaleko mnie jest stadnina koni, mają tam starego casea z obrotową 6, chodzi to już z 15lat a ciągnik ramy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jakby to byla regula, ze zaden nie chodzi to by wszyscy musieli odpuscic i montowac rame ;)

 

w pobliskim duzym gospodarstwie w DF agrotron 200, 6 skibowy kverneland w 3 lata wykonczyl ciagnik. korpus skrzyni biegow byl 2 razy wymieniany, a na koniec ciagnik sie spalil.

 

ja do swojego 4 cylindrowego niunka bede pakowal rozsiewacz 2500 litrow i bombe z przodu 900 kg, o wiele spokojniej bym jezdzil gdyby ciagnik posiadal rame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj