fliegl

Do czego zawory i pokrętła w opryskiwaczu?

Polecane posty

fliegl    22

Jak w temacie.

Tak się złożyło że będe musiał pierwszy raz samodzielnie obsługiwać opryskiwacz.

Zdjęcie jest poniżej.

Będe stoswać Tajfun 360SL w ilości 5litrów/h + siarczan amonu

Ile wody muszę mieć na 1 hektar?

Jakim biegiem jeździć c-360

Ile powinien wskazywać manometr?

 

33b291021d12da36m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

zawory 1,2,3,4 to są sekcję belki tzn regulujesz nimi czy ma pryskać całą szerokością belki czy tylko pewną częścią jej

jak się nie mylę u ciebie jest podzielone na 3 części prawa, lewa strona i środek.

pokrętło służy do regulacji ciśnienia

co do pryskania tym środkiem to radzę zastosować tak około 300 litrów /Ha

ile powinien wskazywać manometr?

to zależy jakie masz końcówki i jakim będziesz biegiem jeździł aby opryskać daną powierzchnie odpowiednią ilością cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

OK.

Rozumiem że pokrętło nr 4 to jest mieszalnik,czy tak?

Poniżej manometru jest taka korba plastikowa,do czego ona jest?

Końcówki są takie:

4027031572.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

4 to jest jak się nie mylę do rozwadniania środków ( przewód jest połączony z rozpylaczem zamocowanym na sitku)

poniżej manometru ta rączka ma pewnie 2 położenia: jedno to opryskiwanie a drugie położenie to mieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

to nie przełącznik mieszania, tylko zawór bezpieczeństwa (jak to przekręcisz w prawo, to całe ciśnienie idzie do tego grubego węża z prawej od góry). To czerwone pokrętło służy do regulacji ciśnienia poprzez dociskanie sprężyny w zaworze bezpieczeństwa.

Mieszanie działa bez przerwy tym wężem, który jest podłączony do filtra na prawo od zaworów sekcji w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

z kad wziales takie dysze?? to juz przezytek i zgodnie z przepisami nie wolno ich stosowac w rolnictwie,tajfun to generyk raundapu? wystarczy 3 l\ha i 5 kg siarczanu,oprocz skrzypu wszystko polegnie,pryskalem po powodzi chwastnice ok 1.5 m po niedzieli zobacze czy klinik dal rade.

zawory sekcji 1-3 musisz miec otwarte,4-przelew- zamkniety-w ktora strone to sie robi to sam sprawdz bo jedne maja od siebie drugie do siebie,na klinach zamykasz ktory ci pasuje,ale przy scierni to sie nie bawie w to bo srodek tani a wieksza dawka nie zaszkodzi

cisnieni przy takich dyszach to nie wiem zmien na zolte 02[uniwersalne] bieg 2 -przy 3 to zaraz opryskiwacz sie rozleci[ja tak mialem] obroty nominalne cisnienie ok 1,1 .

ta korba to jak przekrecisz w jedna strone to pryska a w druga wraca do zbiornika.nalej czystej wody i sie pobaw ,potem bedziesz wiedzial wszystko. ja pierwszy raz 2 razy pryskalem pole bo nie zamknalem zaworu 4 B)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj