Skocz do zawartości
sidwinder

Problem z pompą w beczkowozie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pompa
kamil496    39

A ile powinno wynosić w kompresorze Jurop pn 45 ( w beczce meprozet 5 tyś l ) ?   Obecnie jest 1 kropla na sekundę. 

Na początku używałem zwykłego superola, ale w zimę był za gęsty i dosyć mocno stukało w pompie zanim się rozgrzała. Teraz jest zalany jakiś 15w40...

Edytowano przez kamil496

lagunal6    1

spr wężyki może gdzieś  nieszczelne są, albo olej za gesty, jaki używasz?

u mnie co 15-20 s gdzieś kapią 2 krople jedna za druga i jest ok, kiedyś to  1 na minute kapała ale miałem popękane wężyki.

jedna za druga to chyba za często, u kuzyna w nowszej pompie kapie gdzieś co 5 s tylko ze on ma smarowanie w jednym punkcie.

musze sprawdzic wezyki,mam olej selektor specjal.a jest w papie jakis filtr oleju?

U mnie w pompie Jurop pn 45 też jest 1 kropla na sekundę. Olej leję hydrauliczny L-HL 46. Przy -30 stopniach na pompę leję  kubeł ciepłej wody  :) 

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek0889    1

Filtra raczej nie ma,  ja teraz zalałem hydrauliczno-przekladniowy olej, taki jak do zetora do skrzyni leje bo akurat taki był pod ręka i jakoś pompa lepiej chodzi na tym oleju :)

zielaz    53

Witam wszystkich mam mały problem z dwuletnią pompą w mojej beczce, pompa to MEC 5000, do tej pory pracowała bez zarzutu jednak ostatnio zauważyłem ze po napompowaniu i rozlaniu 4-5 beczek dosyć mocno zaczęła się nagrzewać, a właściwie nie cała tylko sam  dekiel od strony pompki olejowej, wydaje mi się ze również zaczyna głośniej i ciężej pracować. Podejrzewam ze zaczyna się przycierać, dziwne bo smarowanie działa ok. około jedna kropla na sekundę, olej do smarowania jest jeszcze oryginalny dany przez producenta beczki. Co radzicie rozbierać ją samemu i szukać przyczyny, czy puki nie była jeszcze rozbierana zagadać do sprzedawcy może podeśle do niej serwis ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się