Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gazela77

NH TD 5040 vs.Case JX 80 vs.MF 4445

Polecane posty

gazela77    9

Witam!!! zasadniczo ma to być ciągnik główny na 20 ha, czyli do wszystkiego. przede wszystkim do ładowacza czołowego , prasy zwijającej i orki. czekam na wasze opinie a może i na inne propozycje.

b0gdan    85

jeśli do ładowacza, to wskazane sprzęgło elektro-hydrauliczne, a chyba żaden z wymienionych go nie posiada

gazela77    9

no niestety żaden z nich nie posiada rewersu elektrohydraulicznego tylko mechaniczne z dżwignią w podłodze ale to nie jest chyba takie uciążliwe?

Wiadomość z agroFakt.pl

Godlech912    0

Nie każdego stać na ciągnik z takim wyposażeniem... Z tych dwóch wybrałbym Case ale tylko ze względów subiektywnych. W sumie to NH i Case to tak jak Zetor i Ursus kiedyś. Na Agro-show jak oglądałem Case i NH to niczym oprócz koloru się nie różniły.

ja bym ci radził wybierać między MF a case.MF dobry komfort małe spalanie,znajomy ma już w 4435 400 mth i na razie bezawaryjnie,jak mówi bardzo poleca,ja mam case jx 80 i 80 mth i też bezawaryjnie,oba te ciagniki bardzo polecam :D A jeśli można wiedzieć jaka cena MF-a?

pawelol111    713

No to powiem tak: przeczytałem kilkaset postów na tym portalu i... okazuje się że co jedna maszyna to gorsza. McCormick zły, NH zły, Case zły, Jelonek też, Zetor dużo pali, Ursus to śmieć. Jedyne co dobre to Fendt ale mało kogo na taką maszynę stać.

Wg mnie ładniejszy jest Case ale czy lepszy? Perkins jest oszczędny, ale Case lekki więc też dużo palić nie powinien. Nie ma idealnego ciągnika. Do ładowacza musi być rewers elektrohydrauliczny niestety. Ciekawe jak z wytrzymałością przodu...

gazela77    9

ja bym ci radził wybierać między MF a case.MF dobry komfort małe spalanie,znajomy ma już w 4435 400 mth i na razie bezawaryjnie,jak mówi bardzo poleca,ja mam case jx 80 i 80 mth i też bezawaryjnie,oba te ciagniki bardzo polecam :D A jeśli można wiedzieć jaka cena MF-a?

no niestety ceny na dzisiaj to nie znam

damian1992    72

Ja mam case JX tylko 90 i u mnie pracuje głównie w ładowaczu i ten rewers mechaniczny wcale nie jest taki uciążliwy, łatwo się przyzwyczaic :D

O ciągniku mogę powiedziec że jest prosty w obsłudze, skrętny no i ekonomiczny- przy ładowaczu pali mi 5-6 litrów dzisiaj mam zrobione ponad 170 mth na razie bez awari :)

statek    137

porownanie mechanicznego do elektrohydraulicznego jest bez sensu, popracuj jeden dzien na sprzegle mokrym to zobaczysz roznice. NIe uzywasz praktycznie nog a w mechanicznym caly czas.

damian1992    72

porownanie mechanicznego do elektrohydraulicznego jest bez sensu, popracuj jeden dzien na sprzegle mokrym to zobaczysz roznice. NIe uzywasz praktycznie nog a w mechanicznym caly czas.

Jeździłem ciągnikiem z rewersem elektrohydraulicznym i wiem że jest wygodniej, ale z mechanicznym też nie jest najgorzej, zależy jeszcze z jakiego ciągnika się przesiadasz, mnie tam wciskanie sprzęgła nie przeszkadza :D

gazela77    9

no właśnie! jak się przesiadasz z C360 3P do jakiegokolwiek nowego ciągnika to poprostu inna bajka jest.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest tyle tematów na forum odnośnie tych ciągników, że nie warto po raz kolejny się powtarzać...

hubertuss    492

W sumie racja kup ten w którym bedziędziesz się najlepiej czół. A co do tego rewersu oczywiście eh jest wygodniejszy ale bez przesady jak będzie miał mechaniczny noga mu nie odpadnie, pozatym jest to rozwiązanie tańsze w ewentualnej naprawie i zakupie, nie wymaga okresowej kalibracji jak np w mf-ie.

jupiter    0

tańsze w naprawie pod jakim względem...paranoja ..a kalibracja skrzyń i sprzęgła trwa 2min i każdy użytkownik powinien stanąć na głowie żeby się tego nauczyć w niektórych ciągnikach np koncernu cnh jest wszystko punkt po punkcie opisane w instrukcji obsługi którą trzeba przeczytać od dechy do dechy dumę schować w kieszeń i nie udawać wszystkowiędzącego ..ważne to jest w okresie docierania gdy się wszystko układa

b0gdan    85

to się kolego zdecyduj, czy mechaniczna skrzynia jest tańsza, czy taka sama w naprawie, bo w innych postach piszesz, że bardziej skomplikowana skrzynia to można z torbami pójść... troszkę konsekwencji :)

A ten teskt o dumie... nie przypiął nie wypiął :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).
    • Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17