RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

Husky    1

znasz w polsce rolnika który wydał 400-500tys i mówi że coś jest do niczego

p.s jeśli ten rolnik jest twoim sąsiadem to licz się z tym że i tak prawdy nie powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

nie wiem ale sąsiad kupił i se chwli a heder ma 5 m

są hedery 5m w kombajnach JD?

szczerze to nie wydaje mi się :unsure: z tego co się wstępnie orientuję to albo 4,8 albo 5.5


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZATAN    0

SZATAN to czemu wziąłeś nowego JD a nie NH? Ile godzin zrobiłeś jd, miałeś jakieś awarie? Jak byś teraz mógł wziąć jeszcze raz to który byś wybrał? Przeliczając twoje wyniki to jd pali ci ok 20 l/ha, to ile pali ci nh jeśli mówisz że jd dużo pali?

 

 

 

spalanie NH 12l/h

 

a jesli koszt kombajnu to wyszedł 80tys. euro = 300000 po upuście bez stołu i wózka cena netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

znajomy w 1450 ma 5,10

jaki to model hedera?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w 1450 to chyba jakies starsze byly bez rozroznienia na model.

 

EDIT

 

juz sie dowiedzialem, ma heder serii 300 i tak jak pisales ma 4,8 metra, pomylilem z jego mega - sorry za wprowadzenie w blad :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

3 16 - 16 stóp czyli plus minus 30cm

3 18

3 20


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

SZatan, czy mógłbyś napisać jak sie kosiło tym 1470, jaki optymalny heder, jakieś awarie? i co z serwisem

 

Jd kupilismy miesiac temu i teraz czekamy na odbior. Cena 310 netto jest z hedere 4.8m, wozkiem, 3 silownikami podajnika pochylego i radiem.

Mi tez NH 5070 na poczatki proponowali za 350 netto ale rura zmiekła po Bednarach i zeszli do 320 netto ze stolem ale to byla oferta bierzesz teraz za tyle albo nie, wiec pewnie juz sprzedany.

Mam dylemat czy brać tc5070 czy jd1470, nh chyba troche bardziej wydajny, jd lepiej wykonany. Mam ochote na jd ale troche boję sie czy nie bedzie problemów z usterkami.

Szczewko czy możesz napisac gdzie targowałes te kombajny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

to jest pewnie heder 5,5m co do blizniaków a co john deere jest teraz tańszy ale new holland ma separator choc moc jest poruwnywalna jakim hederem chcesz czy stół do rzepaku też i napisz na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Nh z hederem 4,5 a jd 4,8. Takie są w standardzie i nawet mi to pasuje. Kombajn musi byc ze stołem. Podoba mi sie bardziej jd 1470 ale jego poprzednik - 1450- ma nienajlepszą opinię i dlatego mam troche obaw. Nh wydaje mi sie pewniejszy, mniej paliwożerny, jest bardziej popularny, lepsza siec serwisowa i w razie problemów tańszy w utrzymaniu. Ceny bardzo podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

do dziejko twój wybór jak dokonasz albo bedzie u ciebie to się pochwal i oczekujemy raportu z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Słyszałem, że to co się psuło w jd 1450 jest poprawione w 1470, rozmawiałem z gościem z serwisu, to mówił że w 1450 były problemy z silnikami i z elektroniką, a teraz z 1470 w sezonie nie mieli poważniejszych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Tez rozmawiałem z serwisantami, ale co oni mają powiedziec,beda zachwalac swoj towar. A 1470 troche jest za krótko na rynku żeby można było wydawać jakieś wiarygodne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

wczoraj byłem i oglądałem 3 letniego 5070, dziś oglądałem 1470 z tego roku, kurcze w głowie mętlik a wypadałoby na dniach złożyć zamówienie.

chyba jednak będzie rzut monetą


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

U mnie też te dwa kombajny wchodziły w grę, prawdopodobnie będzie to 1470, chociaż do nh nie mam zastrzeżeń (można powiedzieć że jd wybrałem z rzutu monetą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Napiszcie jakie macie ceny na te kombajny. Mi zaproponowali 315000 netto za 1470 i 320000 na 5070, ale mysle ze bedzie jeszcze taniej. Chyba jestem blizej nh5070.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

eh,

jets temat do cen, ale popatrz na to ze cena nic nie mówi, dopiero cena w konkretnej specyfikacji coś mówi, bo przecież kombajn kombajnowi nie równy.

ja jesli wezmę to będzie miał, stół do rzepaku, wózek, szerokie koła (w okolicy 750-800), może poziomowanie hederu i jak taki kombajn porównać do standardu?

później ktoś powie ze jeden dostał 315 a drugi 330 - to tego co dał 330 mocno orżnęli na cenie :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Ja mówie o cenach z podobnym, standardowym wyposażeniem. Podałem ceny bez stołu i bez poziomowania. W jd jest więcej bajerów w kabinie a w nh dodatkowy bęben. Poza tym bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

nh tc5070 z trzema bębnami wycenili mi 340 tyś netto ( jeszcze do negocjacji), jd 1470 z separatorem 90tyś euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

jakie to są 3 bębny?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

bęben główny, odrzutnik i separator ( a te 3-bębny to tak mówi diler)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

ok, nie mam więcej pytań, ale bądźmy poważni i nazywajmy rzeczy po imieniu - odrzutnik to odrzutnik, bęben to bęben. separator jest problematyczny bo jedni nazywają go bębnem inni separatorem - z tego co się zorientowałem oba kombajny mogą miec separator - oczywiście w innych miejscach i nie można ich bezposrednio porównywać ale jako takie części są


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

separator slomy ciezko w sumie nazwac bebnem mlocacym gdyz nie posiada listew cepowych, to po prostu aktywny wytrzasacz, z reszta bardzo przydatny :)

wychodzac od etymologii slowa separator, mozna powiedziec, ze to narzedzie sluzace do odseparowania (ziarna od slomy), odseparowac to odizolowac, oddzielic i rzeczywiscie tylko taka funkcje ma ten beben, gdyz tak jak wczesniej pisalem nie posiada listew cepowych.

odrzutniki slomy sa tylko po to by sloma nie owinela sie wokol bebnow, czy beda 2 czy 1 to zalezy od konstrukcji, ale nie wplywa to na jakosc i wydajnosc omlotu, a wydluza sekcje mlocarni, pozostawiajac mniej miejsca na wytrzasacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

brzozak2 zgadzam się ale się można pomylić a cenny to powinny zejć do 250 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

powinny? jak dla mnie to powinny zejsc do 50 zl, ale co by wtedy bylo?

 

producentowi ma sie oplacac wyprodukowac kombajn, a tobie ma sie oplacac go kupic, inaczej nie ma sensu sie w to bawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj