Skocz do zawartości
RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
yacenty    567

Szukać zawsze możesz
Ja mam dość dobry rabat w serwisie to tylko kontrolnie sprawdzam cenę ale kupuje i tak w serwisie

Heniekii    1

yacenty

jak otworzysz obrotowa oslone chlodnicy i spojzysz na sam dol to jest tam chlodnica w ksztalcie prostokata i ona jest od klimy

ale w ciagniku wchodzi mi 1,5l i kabina nie jest wcale mniejsza i przeszklona jeszcze od tylu i klima nie ma problemow wiedz chyba pojemnosc ukladu nie decyduje o jej sprawnosci tym bardziej ze samochody osobowe maja wieksze kabiny a klimy maja do 1l 

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    567

I tylko to jest? A gdzie jest wymiennik ciepła skąd zimne powietrze wchodzi do kabiny?

kbagro    1

z tą klimą w 1470 proponuje zakręcić zawór cieczy który idzie na nagrzewnice w pewnym stopniu u mnie to pomogło.

Heniekii    1

kbagro

zawor na przewodach od klimy idace do parownika pod siedzeniem czy na przewodach cieczy chlodzacej silnika idacych do nagrzewnicy tez pod siedzeniem?

Wogole gdzie jest ten zawor i w pewnym stopniu to o 1/4?

maskin    7

bez ingerencji w elektronike nic nie zdziałacie, ja przestawiałem czujnik w rozne miejsca i czort dalej zamarza

kbagro    1

zawór znajduje się centralnie nad rozrusznikiem. ingerencja w ustawienia elektroniczne klimy u mnie nie pomogły.  w poprzednim sezonie wyłączyła się tylko kilka razy a tak to powyżej 34 stopni to była masakra

kristofus    7

Ciągnie się ta dyskusja...

Zaintrygowała mnie tutaj kwestia osuszacza więc znalazłem trochę teorii: http://www.klimatyzacja-samochodowa.com/osuszacz-klimatyzacji-samochodowej/

Jak dla mnie wymiana osuszacza dla samej wymiany gdy układ jest szczelny i sprawny nie za bardzo ma sens. Za to jest obowiązkowa przy wszelkich ingerencjach i rozszczelnieniu układu.

Opisałem swoją historię w wątku Yacentego "problem z klimatyzacją" - od tamtego czasu minęły kolejne 3 lata (czyli w sumie 6 sezonów) i bez żadnych ingerencji klima pracuje bez zakłóceń, nie wyłączyła się nawet w ubiegłoroczne upały, nie ma też żadnych problemów jesienią w kukurydzy (np. w deszcz pomaga odparować szyby). Powtórzę więc ponownie, choć dotyczy większego Jelonka - w moim przypadku reagowanie czujnika wysokiego ciśnienia spowodowane było zbyt dużą ilością czynnika w układzie. Po oczyszczeniu i naładowaniu do określonego ciśnienia w danej temperaturze otoczenia (a nie jakiejś z góry założonej ilości czynnika) problem zniknął. Jest na to jakiś wykres w manualu serwisowym i jest to silna zależność więc sądzę, że warto się jej trzymać.

A jak ktoś lubi metodę prób i błędów to radziłbym zaprosić kogoś ogarniętego z dobrą maszyną do klimy (aby nie wpakować wilgoci...), ściągnąć i zważyć czynnik, załadować 100-200g mniej i poczekać na upały :)

Mnie taki zabieg (u znajomego) kosztował kilka lat temu 100zł. Pewnie niebawem go powtórzę a przynajmniej skontroluję czy nie ubyło czynnika. Poza gorszą wydajnością chłodzenia utrata smarowania byłaby już niebezpieczna dla sprężarki. No ale jest przecież też czujnik zbyt niskiego ciśnienia który w razie takiej sytuacji powinien wyłączyć sprężarkę.

Heniekii    1

kristofus

Miales problem zamrazajaca sie klima czy zbyt wysokim cisnieniem?

O jakim jeleniu piszesz?

U mnie w okolicy nikt nie chce przyjechac do maszyn tylko ty masz do nich dojechac a kombajnem w miasto to wiadomo 

I zostaje tylko serwis jelenia  do klimatyzacji

ale faktycznie o tym niepomyslalem ze wazniejsze jest cisnienie w ukladzie 

kristofus    7

Zamarzania nie zauważyłem ale też nie zaglądałem do parownika, jest pod siedzeniem pasażera (JD 9540).

Jak tylko w cieplejszy dzień zareagował czujnik wysokiego ciśnienia, komputer sypnął błędem i wyłączył sprężarkę przywiozłem znajomka z maszyną. W pierwszym lepszym warsztacie i tak to było trudne do zrobienia, maszyna miała krótkie przewody, króćce serwisowe wysoko i konieczne było podniesienie maszyny ładowarką.

Gdzieś znalazłem opinię, że zamarzanie też może być spowodowane przeładowaniem układu. U mnie przeładowany był na 100%, poprzedni właściciel "dobijał" jak się okazało niefachowo w sumie na moją prośbę, podczas testu przed kupnem klima się nie włączyła i podejrzewaliśmy niesprawność. Jak się później doczytałem w automacie sprężarka załącza się dopiero zdaje się od 15st. w kabinie, wtedy był chłodny deszczowy dzień i to spowodowało tzw. szukanie dziury w całym. Ale dzięki temu jest jakieś doświadczenie na przyszłość...

Heniekii    1

Jak ktos ma dalej problem z zamarzaniem klimatyzacji to moge pomoc  bo mam problem rozwiazany poprzez zamontowanie termostatu i nim sie steruje teraz temp i to dziala i na dodatek plynnie mozna dodawac iak i odejmowac temperature a stare pokretlo od regulowania temperatury jest ustawione na max na zimno bo zamontowany termostat ma pierwszenstwo

naprawil mi to AgroSerwis Pasłek

Jacolino    3

A taki temat: Posiada może ktoś instrukcję NAPRAW do JD1470?

Da się w jakiś sposób nabyć taką rzecz?

Jacolino    3

Wartość ciśnienia oleju silnikowego na komputerze jest poprawna, natomiast na słupku zapala się czerwona kontrolka. Dowiedziałem się, że w tym modelu jest dwa czujniki ciśnienia oleju silnikowego, jednak nie mogę ich zlokalizować. Pomoże ktoś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Dane dotyczące poszczególnych ustawień spisane z instrukcji obsługi JD serii 10xx, ale do innych modeli też pasuje.
      Ustawienia.doc
    • Przez Przemoo10
      Witam
      Zamierzam kupić john deere 2264. Panowie i Panie prośba do was, na co zwrócić największą uwagę przy zakupię pod względem mechanicznym jak i elektronicznym. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam
    • Przez adasDrop
      Witam. Mam pytanko chce kupić kombajn jd 430 i znalazłem opcje za 8500 PLN i niby są tylko małe wycieki i chciałem się zorientować czy ta cena jest adekwatna do tego kombajnu
    • Przez piwoo11
      witam czy może ktoś już wymieniał pas na młócarni i może nakreślić jak to zrobić najkorzystniej. z tego co zauważyłem to chyba będę musiał zdemontować podajnik kłosowy o ile się nie mylę.
    • Przez darek8405
      Witam. Potrzebuje informacji na temat kombajnu john deere 940 bo mam taki model na oku i zastanawiam  nad jego kupnem , kombajn będzie użytkowany na 10 ha jaka jest jego wydajność, spalanie jak z awaryjnością i na co zwrócić uwagę  podczas zakupu jakieś słabe punkty tej maszyny?