RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

yacenty    3883

Trevor przyjedziesz do mnie na żniwa?

opłacę lawetę z kombajnem i wszelkie Twoje koszty, wpadniemy na stojącą pszenice o plonie 6-8t/ha i zobaczymy czy będzie 22tony na godzinę

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

co do wydajności reksia to 20 min zbiornik nakosi ( 2,3t) dojdzie jeszcze rozładunek, może 7 t na godz by nakosił ale wszystko trzeba by robić w biegu, @yacenty kombajn już wybrałeś? ja wczoraj byłem się rozejżeć, 1470 za 338 tys w podstawowej wersji, dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Fendt 6300 C o powierzchni wytrząsaczy prawie o metr większej, silniku mocniejszym o 70 KM wyciągał maksymalnie 22 t/h a średnio to było to 18t/h, ale przecież to jakaś gówniana Laverda, JD ma zupełnie inna moc :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja na wydajność bizona rekorda patrzę tak - mam dmuchawę która dawała 6ton na godzinę i dawałem rade na spokojnie odwozić zboże 3 przyczepami, jedna w rozładunku, druga w drodze, trzecia pod kombajnem, czyli srednio rzecz biorąc było to 6t/h pszenicy.

 

Czy taka cena jest dobra - ciężko powiedzieć, na forum różne ceny były podawane, stwierdzenie podstawowa wersja też jest zbyt ogolne.

Ja kombajnu jeszcze nie wybrałem, mam kilku faworytów - dziś ojciec jest w Płocku na wycieczce z naszym lokalnym dilerem, popatrzy pooglada, może mu najdą jakieś wnioski które sprawią ze podejmie ostateczną decyzję. dodatkowo czekamy tez na pewne kwestie związane z finansowaniem

przez ostatnie 2 lata kosił u nas gość na usłudze własnie 1450 i dla niego 1.5ha/h jęczmienia czy pszenicy to nie był zaden kłopot. Biorąc pod uwagę ze nasze plony oscylowały w okolicy 7-8ton to daje nam wydajnosc 10.5-12ton/h

Podobnie robi kolega TC5070


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Trevorfarm twierdzisz, że 1550 wykosi 22 tony na godzinę, ciekawe

Wytłumacz Mi więc jakim cudem John Deer W540C, który był w tym roku na pokazach u Mnie oraz 3 Moich znajomych z wioski i wydajność jaką miał wynosiła 17t/h. Prowadził go operator który rocznie w kombajnie spedza około 200 godzin (pracuje w firmie usługowej) ustawiali go spece z JD oraz serwisanci dealera który 2 razy sprzedał największą ilość JD w RP a 3 razy był na drugiej pozycji.

Gdy się zapytałem czy do 20t w ładnej pszenicy dobije to odpowiedź była jedna: TAK ALE ZACZNIE GUBIĆ.

Więc jakim cudem robisz 22t u siebie? Bo dla Mnie odpowiedź jest jedna:

-liczysz czas jedynie koszenia bez uwzględnienia dojazdów między polami oraz wszelkiego rodzaju manewrów na polu

-niech ci jeszcze raz zrobią legalizację wagi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

trewor jak kupiłeś teraz fendta 936 jak piszesz to masz trochę gó...y kombajn w stosunku do ciagnika :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

20t/h "TAK ALE ZACZNIE GUBIĆ" i od tego zaczne moja wypowiedz. Ciekawe czy wszyscy tak ustawiaja kombajn zeby nie gubił ani ziarna. Ja osobisie ustawiam tak zeby troszke z tyłu wylecialo ale za to w zbiorniku ma zboze czyste, bez połowek itd. Widzłem juz takie zboza po kombajnach co to ludzie sa tak pazerni ze gowno leci do zbiornika byle z tylu nic nie wylecialo bo szkoda.Jak sie burte na skupie otwieralo to trzeba bylo uciekac bo sam kurz i hu wie co jeszcze bylo w tym zbozu, ale na polu nic nie zostaje i wydajnosc ledwo co ponad Bizona. Moze wlasnie tak ustawiacie kombany ze maja tak slaba wydajnosc.Brat ma 25 letniego NH 8070 i robi 10t/h przy wysypywaniu na poprzeczniaku wiec da sie jeszcze szybciej kombajnem 150 konnym pokroju tc 5060.Trzeba go sobie tylko dobrze ustawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli tak bardzo chcesz wiedzieć to dla Mnie kombajn zaczyna gubić gdy straty są większe niż 2% wydajności choć osobiście pilnuję aby było 1-1,5% :lol: Dodatkowo szczewko to jest zdaniee operatora nie Moje, wyraźnie to napisąłem!

Skoro twierdzicie, że 1450 ma 16t/h a 1550 ma 22t/h, a jeśli ktoś ma mniej to znaczy że musicie założyć firmę i 99% kombajnów CWS na forum ustawić :lol: pomyśl jaka kasa była by za to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

JD 540-to kombajn 5 klawiszowy, który kosi 17 t/h. Fendt 6300 ma troszkę mniejsze sita od JD 1550, ale pisałem o głownej wadzie jd- krotkie klawisze. Co do mocy to Fendt podaje w iso- nie wiem jak to przeliczyć na JD.

Husky nie wiem jaki masz kombajn, ale ja pisalem że jestem z tego zadowolony. I to bardzo, bardzo. Dodam, że u mnie pola najmniejsze ma chyba 11 ha( nie licząc okólników po pgr), a najwieksze 165 ha w jednym kawalku przy średniej dlugości 1000m,więc koszenie idzie dość sprawnie( 2 małe bagienka na polu i żadnego slupa). Pisalem spacjalnie ,że stojącej pszenicy, bo to zboże które wg. mnie najłatwiej sie kosi. Średnia jęczmienia wyszł mi około 18t/h, (jeczmień byl pochylony, polowa leżala). Napisałem, że na uruchomieniu jeździliśmy 8,8 km/h przy plonie 55 dt/ha-daje to okolo 26,6 t/h odjąć uwrocia , drugie sypanie na postoju. I napisalem również , że była to dla mnie zbyt szybka jazda- ale kombajn nie gubił.Z matematyki byłem dobry, a do szkoły chodzilem dłużej niż niejeden z was ma lat.Żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Rzeczywiście Fendt ma mniejsze sita o całe 20 cm2... :lol: , zaś jego moc wg DIN to 300KM...

i nie to żebym uważał ten kombajn za jakaś rewelacje, zapewne zdecydowanie bardziej sprawdzona konstrukcją będzie jakiś Claas, czy też NH, ale tylko wydajność tego kombajnu jest mi jako tako znana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

20t/h "TAK ALE ZACZNIE GUBIĆ" i od tego zaczne moja wypowiedz. Ciekawe czy wszyscy tak ustawiaja kombajn zeby nie gubił ani ziarna. Ja osobisie ustawiam tak zeby troszke z tyłu wylecialo ale za to w zbiorniku ma zboze czyste, bez połowek itd. Widzłem juz takie zboza po kombajnach co to ludzie sa tak pazerni ze gowno leci do zbiornika byle z tylu nic nie wylecialo bo szkoda.Jak sie burte na skupie otwieralo to trzeba bylo uciekac bo sam kurz i hu wie co jeszcze bylo w tym zbozu, ale na polu nic nie zostaje i wydajnosc ledwo co ponad Bizona. Moze wlasnie tak ustawiacie kombany ze maja tak slaba wydajnosc.Brat ma 25 letniego NH 8070 i robi 10t/h przy wysypywaniu na poprzeczniaku wiec da sie jeszcze szybciej kombajnem 150 konnym pokroju tc 5060.Trzeba go sobie tylko dobrze ustawic.

 

są jeszcze czyszczalnie, także nie musi leżeć na polu to drobne ziarno i np zachwaszczać rzepak, wszystkie kombajny gubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt W540 ma 5 klawiszy, ale:

XXX 1550CWS W540

Bębe średnica 610mm 660mm

Szerokość 1560mm 1400mm

liczba klawiszy 6 5

długość wytrząszaczy 3750mm 4600mm

powierzchnia wytrząszaczy 5,79m2 6,4m2

Moc 262KM 255KM

Powierzchnia klepiska 0,93m2 1,05m2

kąt opasania 110 stopni 112 stopni

Czyli poza szerokością bębna oraz 7KM mniej W bije CWS, dlatego się pytam jak ustawiłeś kombajn, że masz takie wydajności u siebie?

 

Aha tak przy okazji widzę, że jak brak ci merytorycznych argumentów to odnosisz się do swojego wykształcenia, dla Mnie to oznacze, że jakoś się przez szkołę prześlizgnołeś i teraz się tym chwalisz :lol:

A jeśli się uczyłeś tyle co JA mam lat to dziwne, że jakaś pani doktor cię chciała :(

Mój odnośnik

25t/h (choć podobno do 35 dobije ) w pszenicy prędkość do do 8km/h jak znajdę jego post to dodam. :lol: A ten NH jest "deczko większy od 1550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

8,8 km/h chłopaki trzymajcie mnie po co kupowac lexiony lepiej brazylijczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

Czytam ten temat i widzę że sami tu spece ja mam 30 lat kosze prostym bizonem od 18 roku życia i jeszcze nigdy w żniwa a tym bardziej w te nie korciło mnie by obliczac % strat bo jak to zrobic w żniwa w warunkach polowych z 100% lub nawet z 80% dokładnością. Sam robię zbiór bizonem z poletek doświadczalnych i straty po prostu są uśrednianie a dokładnośc ich obliczania pozostawiała by wiele do życzenia. ktoś wymyślił normę strat która warunkach polowych ma się ni jak (dużo czynników na nie wpływających chociażby pora dnia)a kosi się w różnych warunkach odbiegających od tych badanych przez firmę to po 1. po 2 sam nie wiem co kupic myślę właśnie nad 14 jelenia lub tc 5060 i co niektórzy raz piszą ze jd to dobra maszyna robi ponad przeciętną robotę a innym razem ze to gówno. Tak naprawdę zamiast uczciwie doradzic czy w kombajnie czy w ciągniku komuś kto chce kupic to zamiast rzetelnej inf podawane sa dane prospektowe lub pojawiają się posty pachnące dilerskim bełkotem. bylem na spotkaniu jd i mnie szlak trafiał jak gośc mi nawijał 40minut i olejach 40 min o zasadności kupowania oryginału i kolejną godzinę ze cześc jd trafi do mnie w 6 godzin po telefonie. Panowie tak naprawdę w Polsce rolnicy po zakupie maszyny traktowani są po macoszemu a idealny serwis kończy się po wyjechaniu za bramę. Podsumowując to wszystko uważam że po tych wszystkich postach mój mózg w obawie przed uszkodzeniem nic już nie przyjmuję a problem wyboru jak był tak jest. Chyba zostanie moneta choc w przypadku maszyny za 400tyś taka metoda wyboru równa jest grania w rosyjską ruletkę. Dziękuje FMŻ za bizona ;-)

  • Like 1

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

black u mnie jest podobnie,

jedni mówią tak, drudzy mówią inaczej, zawsze odrzucam informacje zbyt słodkie i te zbyt gorzkie, bo wiadomo jacy są ludzie,

nie mniej jest wiele opinii którym wierze i z nich wynika ze czy to JD 14 czy NH 5060/5070 to maszyny dobre lub nawet idąc krok dalej bardzo dobre, dodatkowo na rynku mamy pozostałe firmy jak Claas, jak DF, czy w końcu jak nowe u nas na rynku a też wyglądające bardzo ciekawie maszyny Fendt / MF, nie zapominajmy tez o Case (z tym że to są dużo wydajniejsze maszyny)

 

Wybór tej jedynej jest wręcz ekstremalnie ciężki. Jedni patrzą na kolor maszyny, inni na to czym jeździ sąsiad inni biorą pod uwage posiadane już maszyny a jeszcze inni odległość od serwisu.

U nas już też rozmawialiśmy o rzucie monetą, też mówiliśmy ze jest to zbyt droga maszyna aby rzucać monetą. Na razie odwiedzamy rolników którzy mają małe kombajny czyli takie które mogłby się nadać do naszego gospodarstwa i kombinujemy która opcja będzie najlepsza. Czasem tak jest ze w poniedziałek prowadzi jeden, we środę drugi a przychodzi niedziela i dalej jesteśmy w punkcie wyjścia - który wybrać.

Szkoda ze rynek usług jest u mnie w okolicy tak słabo rozwinięty... Miałbym jeden problem mniej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@black08 czyżby bylismy na tym samym spotkaniu ?? :lol:


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

ja również myślę o kupnie kombajnu i jestem na etapie wyboru, biorę pod uwagę dwa: jd 1470 i nh tc5070. Jak dla mnie są na jednakowym poziomie co do awaryjności, wydajności i spalania. Szatan wypowiadał się tu na forum że jd bardzo dużo pali, a nh mało. Poszedłem tym tropem i okazało się że obydwa spalanie mają od 20 l/godz. wzwyż , w zależności od zboża i czy pracuje z sieczkarnią czy bez. Byłem u właścicieli jednego i drugiego i rozmawiałem z mechanikami z jednego i z drugiego serwisu. Odległości do serwisu jd i nh mam praktyczni podobne, mój wybór jest ku jd z tego względu że mam już ciągnik tej marki i jestem zadowolony z serwisu tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

deer nie wiem czy na tym samym (mogilno) uważam osobiście że było to najmniej profesjonalne przedstawienie samego kombajnu porównując do rolserwisu w płocku czy korbanków . Oby serwis był lepszy niż to co pokazali na spotkaniu bo inaczej umarł w butach. Osobiście nic do nich nie mam bo myślę nad Jd ale nie popisali się i musiałem wyjśc bo by mnie wprawili w depresję zakupową nie po to się tłukłem na spotkanie o kombajnie by gadali mi o niczym nawet rozmowa z serwisantem przy kombajnie nie rozwiała wątpliwości. Niestety ale sama nazwa marki w tych czasach może nie przekonac.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

do Trevorfarm zdowolony z jd u mnie na okolice też sie zaroiło ale od jd 1450 i jestem zaskoczony z pracy tych kombajnów i zwydajnośći szczególnie tylko jeden jd oko 250 km seri W 540 chyba to tragedia! to teraz czytam że ciągnik Fendt lub Claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze malo tu rolnikow posiadam JD 1450 (brazylijski) tragedia pod wzgledem czujnikow w okolicy chodzi 5 takich samych sztuk w tym samym roku kupione 2008 wszedzie te same siadaja serwis twierdzi ze to przez sol morska ale marne to pocieszenie gdy dalem za kombajn 350000 pln bardzo zle rozwiazanie przekladni ktora przekazuje naped na rozdrabniacz od drgan urwala mi sie prowadnica pasa i pas poszedl do wymiany 1500 pln na forum zenujace jest to ze kazdy zachwala swoje a nikt sie nie przyzna ze 1450 to porazka placimy za maszyny ciezkie pieniadze ktore sa awaryjne a kazdy je zachwala jakby dostal je za darmo zalogowalem sie tu bo kupuje ciagnik i chcialem zasiegnac opini ale czytajac rozne fora chyba lepiej pojezdzic po ludziach ktorzy dana maszyne posiadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

masz moze fotki kombajnu? bo zaraz naskocza na Ciebie że pewnie konkurencja...też słyszałem wiele takich opini ale nowy model 14-1570 podobno jest duzo lepszy-tak mówią przedstawiciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widze ze malo tu rolnikow posiadam JD 1450 (brazylijski) tragedia pod wzgledem czujnikow w okolicy chodzi 5 takich samych sztuk w tym samym roku kupione 2008 wszedzie te same siadaja serwis twierdzi ze to przez sol morska ale marne to pocieszenie gdy dalem za kombajn 350000 pln bardzo zle rozwiazanie przekladni ktora przekazuje naped na rozdrabniacz od drgan urwala mi sie prowadnica pasa i pas poszedl do wymiany 1500 pln na forum zenujace jest to ze kazdy zachwala swoje a nikt sie nie przyzna ze 1450 to porazka placimy za maszyny ciezkie pieniadze ktore sa awaryjne a kazdy je zachwala jakby dostal je za darmo zalogowalem sie tu bo kupuje ciagnik i chcialem zasiegnac opini ale czytajac rozne fora chyba lepiej pojezdzic po ludziach ktorzy dana maszyne posiadaja

 

No chyba na mnie nie trafiłeś i nie czytałeś moich opini na temat tego Bizona...

Poza tym gadasz głupoty, jak sól morska wpływa na podzespoły maszyn ?? :lol:

Napęd przekładnie akurat nie jest mankamentem.

 

I na koniec, wiesz co jest najbardziej żenujące? To, że taki ktoś jak Ty przychodzi na forum i pisze co słyszał,od kogoś się czegoś dowiedział, a bo u sąsiada, tak na wsi mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze dokladnie nie wczytales sie w moja opinie jestem posiadaczem owego kombajnu a moi kumple tez pokupywali JD 1450 poniewaz w 2008 roku przed zniwami euro stalo po 3,25 i to spowodowalo ze JD byl tanszy nawet od NH o tych samych parametrach wtedy kazdy z nas bral na PROW bo ARiMR wprowadzilo przepis ze mozna kupowac maszyny przed podpisaniem umowy dziwne ze w 5 egzemplazach siadaja te same czujniki i powstaja szkody ze zlej konstrukcji chodzi tu o przekladnie podajaca naped na rozdrabniacz fakt w pierwszym roku u kazdego z nas zostaly one pozmieniane ale w drugim sezonie to samo kazdy kombajn zostal zakupiony w Biesiekierzu firma merol a skoro serwisanci kaza nam mostkowac czujniki bo wymiana nic nie da a co do przekladni ze jest zle wywazona i dlatego zrywane sa mocowania to sory cos jest nie tak po drugie zadna radosc z faktu ze model 1470 jest poprawiony bo wychodzi na to ze powinienem sprzedac 1450 i kupic nowy po trzecie normalny rolnik przeczyta to i wrazie checi zakupu takiej maszyny pojedzie do kogos kto ja ma i tam zasiegnie opini chociaz znam goscia z ktorym jak twierdzi jego kombajnik chodzi bez zastrzezen a jak przyjezdzal do mnie serwis to zawsze sie pytali jak do niego dojechac bo u niego to samo sie dzieje po czwarte mowiac o tych kolegach wszyscy ze soba sasiadujemy w obrebie 10 km takze wydaje mi sie ze nie jestem konkurencja ale ten co sie bulwersuje na temat 1450 jest deelerem tego kombajnu

 

a jezeli ktos twierdzi ze jestem konkurencja zapraszam do odwiedzin Lubiesz 48 78-640 Tuczno a i dziwne ze tak wiele 1450 stoi na allegro na sprzedaz a bedzie ich wiecej w 2013 jak minie okres 5 lat od otrzymania dotacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj