RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Trevorfarm    0

A niestety nie umiem umieszczać zdjęć(nie ma ani jednego), ale muszę sprawdzić jaki to rozmiar(napis chyba w calach). W każdym razie bieżnik jest inny niż w Nh,taka inna jodełka szerokośc całej maszyny to 396 cm bez hederu,jak nie szedł do przodu to do tyłu zawsze( a pole mam takie,że jak koszę to traktorzysta stojący 100m od kobajnu go nie widzi tylko slyszy-takie góry).Na wykoszony areal zużylem 1 żyletkę!!! Spalanie od 6,5 litra na ha gryki do 12,5 na ha pszenżyta (legi doslownie sprasowane co sypały do 7 ton/ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

te wyniki które podajesz są ekstremalnie niskie - rozmawiałem z kilkoma osobami które jeżdzą 1450, 1550, NH 5050 i 5070 - wiekszoć mówiła ze kombajny w zbożu palą im od 15 do 25l na hektar szkoszony w zależności jakie pole, plon i przede wszystkim czy załączona sieczkarnia

powiedz jakim cudem u ciebie spalanie jest niższe o połowe, zwłaszcza ze sam piszesz ze masz teren górzysty.

 

dodałes te zdjęcia czy jak?

kazde zdjęcie u nas w systemie musi byc zaakceptowane przed moderatorów - to zajmuje chwilę czasu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Proszę czytac ze zrozumieniem(nie umieszczam fotek), po drugie kombajn wedlug producenta pali okolo 28- 30 litrów na godzinę!!Tyle mi powiedziano jak go przyprowadzono i TYLE PALi! Ale w godzinę wykosi zboża 2,5 do 3 ha na godzinę bez strat( jak był mechanik na uruchomieniu to kosiliśmy 8,8 km/h jęczmien jary o wydajności 55 dt.) Gryki wykosi około 4 ha/h. Jak kolegom palą po 25/ha to moje stare Forszaje co stoją na podwórzu tyle nie paliły. Wiem co pisze , bo sam go wybierałem , sam za niego placilem i sam nim jeżdżę.Silnik ma 254km bez żadnych boostów, a jeśli chodzi o podane wydajności, to jak ktoś nie wierzy to mogę udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

no własnie - plon robi swoje, kolejny raz mamy przykład na to ze podawanie zuzycia na hektar mija się z celem.

u mnie jęczmien potrafi dać 7.5-8 ton z ha, wtedy juz nie pojedziesz 8.8km/h i wtedy juz zuzycie nie będzie 8 czy tam 10l na ha

najwazniejsze tutaj jest dla mnie 28-30l na godzinę.

 

dawno temu przyjechał do mnie facet na usługę z gospodarstwa położonego 140km od nas.

wjechał na pole, ujechał ze 100m wysiadł i zagląda do kombajnu z kazdej strony, pokrecił pokrecił i ruszył dalej, kolejne 100m to samo

ujechał jeszcze kawałeczek wyjął instrukcje, czyta czyta i zagląda. ustawił kombajn inaczej, objechał raz dookoła i pyta ojca - Panie ilu tu was daje pszenżyto. ojciec mu ze 7-8ton. Aha to już wiem czemu wydawało mi się ze kombajn nawalił - w żyviu takiego plonu nie kosiłem :-)

rejon rejonowi nie równy, u jednego lepiej rośnie ziemniak u innego zyto a u innego pszenica

 

staram sie to przeczytać ze zrozumiem: A niestety nie umiem umieszczać zdjęć(nie ma ani jednego),

ale dalej nie wiem co chciałeś mi napisać - widze 2 opcje:

1. nie masz zadnych zdjęc wogole zrobionych

2. nie umiesz ich dodać na agrofoto.pl - nie masz ich w swoim profilu ale masz je na dysku twardym komputera

 

stąd moja konfuzja o co ci chodzi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Z elektronika jestem na bakier(lenistwo), poza tym nie mam czasu na robienie fotek( ale z miłą chęcią zimą oglądam na AF). Kombajn mogę polecić z całą odpowiedzialnością i serwis super( zrobili przegląd za darmo-troszkę śmieszna historia, pozatym mechanicy super-jak się zadzwoni to zawsze poradzą).Maszyna warta swojej ceny, jedyna wada to krótkie wyrząsacze- jak go poganiałem nigdy niepokazal strat na sitach zawsze na klawiszach. Śmiało 22-22 tony pszenicy w godzine zrobi(musi być oczywiście stojąca,no i dobry odbiór w locie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

Czy Ty z księżyca spadłeś taki mały kombajn i 22tony/h

 

p.s nie wieżę w bezawaryjność 1450 to jest potwierdzone opiniami uzytkowników tych maszyn

p.s 2 zbliza się zima i jak piszesz lubisz czasem przeglądać agrofoto i zapomniałeś dodać że robisz sobie jaja z innych użytkowników

p.s 3 piszesz mechanicy super z tego wniosek jak się nie psuje to po co dzwonic.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

Husky nie znasz się!!!

skoro przy plonie 4t/ha skosi 3-3.5ha/h to przy plonie 7ton/ha będzie tak samo czyli wtedy skosi 21-23tony/h - proste?

Nie wazne ze wtedy jest prawie 2 razy tyle materiału do obrobienia ale skoro u niego się da 3ha/h to i u innych się da :)

 

ludzie troszke szacunku dla innych, w jaki sposob maszyna która ma 5 wytrzasaczy zamiast 6 i silnik 20% słabszy może zrobić o połowe mniejsza wydajność?

Kolego trevor - powiem ci wprost kitujesz az kurz za tobą leci


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

Yacenty wykasuj te posty Trevora bo u dealerów zabraknie maszyn montowanych przez "czarne ręce" jak przeczytają o tych wydajnościach i tonach!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

ma chłop fantazje niech sobie pisze :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Śmiało 22-22 tony pszenicy w godzine zrobi(musi być oczywiście stojąca,no i dobry odbiór w locie).

 

Cie chyba poje...! 12t/godz MAX!! Nigdy wiecej nie udało mi się wykosić...Dodam ze nigdy qqrydzy nie udało mi się ukosic 20t/godz...

Mowa oczywiscie o wysypywaniu w locie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

nawet w prospektach jd jest napisane że 1470 wymłóci 10t/godz., a 1570 16t/godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Z calym szacunkiem ,ale ponownie prosze czytac ze zrozumieniem.Napisalem,ze mam 1550!Jak chcecie kogos poobrazac to moze mlodszego brata ,albo siostre ,a moze kolege w piasownicy. 6 obrazliwych postow , a zaden nie pofatygowal sie przeczytac co napisalem.Ktory kombajn 5 klawiszowy ma blisko 4m szer. bez hederu i silnik mocy ponad 250 km. Po polrocznej nieobecnosci specjalnie sie zalogwalem, abz podzielic sie z mlodszymi kolegami doswiadczeniami, ale stwierdzam, ze nie warto.Troszke pokory i kultury zycze. Pozrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

piszesz o czytaniu ze zrozumieniem - przeczytaj moj post 7 razy a później kilka kolejnych postów!!! a dopiero pisz o obrażaniu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Wszystkie wpisy po moich wypocinach sa utrzymane w jednym tonie- przesadzam, kłamie i mnie po...ebało. Włącznie z twoim-ściemniam aż się kurzy.Przeczytałem twój post 7 razy i wynika z niego ironia i nic więcej. Jeśli was nie uczą w szkole w obecnych czasach podstaw , to nie moja wina. Przecież napisałem ,że kupiłem JD 1550 WTS , a tacy wybitni wszystkowiedzący fachowcy jak wy powini wiedziec, że to kombajn 6 -klawiszowy.Chciałem się uczciwie podzielić informacjami,które mogę udokumentować(chociażby wystarczy licznik ha podzielic na licznik godz., do tego ilość zboża w magazynie + sprzedane - wyjdzie ,że nie przesadzam), ale jak wolicie kupczyc jak baby -wasza sprawa. A i jeszcze jak ktoś będzie mówił,że na pewno kombajn zgubił połowę to zapraszam na pola( 100 ha poplonów podrapanych w których nie widać dywanów zieleni po kombajnie). Ale zapomniałem, ze zjedliście wszystkie mózgi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

odpowiedz w takim razie na moje pytanie:

 

ludzie troszke szacunku dla innych, w jaki sposob maszyna która ma 5 wytrzasaczy zamiast 6 i silnik 20% słabszy może zrobić o połowe mniejsza wydajność?

 

postawiłem je kilka postów wyżej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

Do Trevorfarm gdzie kupiłeć, ile płaciłeść za uruchomienie? jaką ma wade oprócz krótkich klawiszy a czy masz rotor nad klawiszami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Kupiłem w Mogilnie(Chemirol), uruchomienie w cenie, separator nad klawiszami jest. Z wad , sasiedzi którzy mają 1450( kilka sztuk w okolicy), mówili,żeby co 500 mtg. wymienic gumy na podsiewaczu( dla mnie za szybko) , ale koszt niski. Kombajn miał brac olej na dotarciu , ale nie brał. Wczorej go odpalałem( zalecane przez serwis zapalić raz w miesiącu na kilka minut-nie jezdić i nie puszczac młocarni) - zapalil od pierwszego strzału po 3 miesiącach. Wczoraj sprawdziłem licznik-416 ha i 157 godz koszenia- daje ok. 2,65 ha na godz(wiekszość legi).Kombajn mile mnie zaskoczył,po przeczytaniu opini uzytkownikow przez zniwa mialem pietra( nie sprzedałem Fortschritów- jednego przyszykowalem w razie awarii). Po żniwach wyczyszczony- wygląda lepiej jak niejeden nowy( bylem w tym tygodniu u Korbanków i w Lehmanie).Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

przypominam temat jest o 1470 a nie o 1550 i zakupach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Musze troszke obronic kolege. Znajomy ma dwa 1550 ktorymi kosi na uslugach i wydajnosc rzedu 20-22 tony to normalka przy plonach 7-8t/ha.Wiec te 16t ktore podaje producent jest sporo zanizone gdyz 1450 potrafi sie zblizyc do takiej wartosci w optymalnych warunkach i pod wodza dobrego kombajnisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1450cws w życiu nie skosisz 16t pszenicy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

ja już też kończę te dywagacje o wydajnosci 1450 i 1470 10ton/godzinę to max i przy tym pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

To po co kupować JD, jak można kupić 10 letniego rekorda i tez skosi 10 t/h. Mój najlepszy kolega, a jednocześnie sąsiad przez miedzę ma 3 rekordy i każdy skosi 10t pszenicy w godzinę. Sąsiad z drugiej strony ma mediona 310 i jeden kombajnista kosil 10 ha na dzień i sasiad się wkur... i posadził drugiego który kosi 20 ha TAKIEGO SAMEGO ZBOŻA i kombajn mniej zgubi.A dodam tylko,że części do bizonka tanie i naprawicie szybko. Takie tam dywagacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ty za głupoty na tym forum wygadujesz?? jakie to zboze ze 10t/godz skosi bizonem?? a co lepsze 16t/godz pszenicy JD 1450! Mam taki kombajn i w qq ledwo tyle kosze, opinie sobie juz wyrobiłem na jego temat, jak na moje gospodarstwo to szmelc! Drugi raz bym go nie kupił.

Wiesz tu są poważni ludzie i w bajki nie wierzą, i nie pisz pozniej ze sie Ciebie czepiają jak takie durnoty piszesz...

PS. 10t/godz bizonem ważone?? czy na przyczepy...i w dodatku owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Ważone , ma nowa wagę legalizowaną 50 ton. A za przeproszeniem ,czy Ty tu jestes wyrocznią?. Twoja mądrość jest najtwojsza??? Moze chu...owo ustawiacie kombajn.Jak piszę ,że skosze 22 tony pszenicy stojącej (oczywiście normalny plon ) to biore za to odpowiedzialność, bo mam już swoje lata i rodzice nie nauczyli mnie kłamać. A dlaczego niby ma ktos tobie uwierzyć? Bo Tata ma dużo ha, a ty fajne fotki robisz?. Widzę, że jest na tym forum kilka osob , które zjadły wszystkie rozumy i z którymi nie wolno dyskutować. Każda informacj która podałem na tym forum jest przezemnie empirycznie sprawdzona. Ale pisze to po raz kolejny-nie warto się dzielić swoimi doświadczeniami , bo niektórzy negują wszystko i liczy się tylko ich mądrość.Oczywiście jest kilka osób ,których wiedza jest ogromna ( min.Jerzy, Xemit i jeszcze kilku ) ,ale gro to młodziez, która podnieca się nowym Classem, albo fendtem( bylem w tym tygodniu kupić 936).I najważniejsze Ci co są najmądrzejsi pomagają rodzicom- jak zaczniecie sami prowadzić gospodarstwa to zmądrzejecie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj