RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

Jacolino    46

Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie spuścić olej silnikowy z Johna 1470? Za akumulatorem jest wężyk, ale gdzie odkręcić "spust", bo z instrukcją obsługi są rozbieżności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

nie wiem dokładnie jak w Tym modelu ,ale jak mówisz jak w najniższym punkcie masz wąż to go odkręć i spuśc olej nie ma co sie zastanawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

chodzi mi o rolke napinajaca pas od mocarni

 

 

Jacolino

 

z tego co pamietam sa tam trzy spusty w tym jeden odma i chyba tam pzy silniku sie jakis kran odkreca i puszcza wezem odmy

 

 

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Za akumulatorem jest tak jak by trzy spusty-tu jest rozbieżność z instrukcją, od przodu kombajnu jest odma, później jest pusty, a od tyłu jest korek od oleju hydraulicznego. 

 

 

I faktycznie odma łączy się u góry ze spustem.

Edytowano przez Jacolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej sposzczam ubsiebiw w 1550 przy silniku. Czyli z silnika wychodxi ten 2az i wlasnie zaraz przy silniku na tym wezy jest kranik ktiry trzeba odkrecic. Jak bedsiesz chcial to ci wysle fote. Nspisx do mnie na 723 757 308. Wysle fote gdzue jedt kranik
Sluchajcie pomozcie mi z klima, bo franca nie dziala. Jak robi sie goraco i sie kurzy mocno to przes5aje dzialac. Wychidzi na to ze nie potrafi schlodzic sie wystarczajaco i pokazuje kontrolke wysokiego cisnienia. Myslale sibie zeby tam dolozyc dodatkowe wiatraczki takie samochodowe na chlodnice od klimy??? Macie pomysly, sugestie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

Spróbuj tak jak instrukcja wskazuje z tą klimą, wiatrak/ nawiew na maxa i reguluj temperaturą. Zacząłem tak robić i w największe upały nie było problemu. Filtr powietrza trzeba czyścić codZiennie ale to nie problem, jest sprężarka.

Przy okazji znaleźliśmy problem nieotwierającego się ślimaka wyładowczego do końca. Okazało się że pompa oleju ma za małą wydajność oleju. Ciśnienie ok. Ale wydajność za mała. Przywieźli z serwisu nową pompę, nie jest taka droga, ale przy wymianie okazało się że stara jest ok, tylko korek zaślepiający przyłącza, przed montażem został wepchnięty do środka pompy , a nie usunięty! Została stara pompa oleju i już wszystko działa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Moja juz trybi. Czujjik przy parowniku posiedzeniem pasażera był za blisko i za wolno reagowal

 

chwaliles sie ze tak ci za***iscie biega i nawet nie raczysz powiedziec gdzie masz umieszczony ten czujnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie czlowiek☺ prawda jest taka ze to badziewie jednak nie dziala☺ czujnik pod siedzeniam pasazera mam blizej chlodniczki ale d9kladnie nie wiem bo mnie serwisant jie wposcil i nie widzialem. Ale mimo to klima przestaje dzialac w najwiekszy upal i do konca dnia juz nie trybi. Czujnik wysokiego cisnienia sie zapala teraz. Wedlug mnie jest za slaba i tyle. Tak jakby teraz chlodnica przy silniku nie dawala rady sie schlodzic jak sie kurzy mocno i jest goraco. A ponpoludniu jest juz brudna i nie trybi wogolem. Chlodnice 8 filtry czyszcze codziennie a nawet probowalem dwa razy dziennie i nic. Chlodnica wody tez troche mi lapie temp na 92 dziwne bo nigdy tak wysokiej temp nie oziagalem. W poniedzialem rano bedziemy dzwonic na serwis. Podobno wezma sie za ten temat klimy ostro i mowia ze zrobia. Jak bede pamietal to co dziennie bede zdawal wam relacje co i jak z ta klima.
Pewien serwisant co byl przy ciagniku kazal mi uposcic 300 gram czynnika z klimy. Ale po pierwsze nie wiem gdzie to zrobic. A po drugie boje sie ze klime rozpieprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Spokojnie czlowiek☺ prawda jest taka ze to badziewie jednak nie dziala☺ czujnik pod siedzeniam pasazera mam blizej chlodniczki ale d9kladnie nie wiem bo mnie serwisant jie wposcil i nie widzialem. Ale mimo to klima przestaje dzialac w najwiekszy upal i do konca dnia juz nie trybi. Czujnik wysokiego cisnienia sie zapala teraz. Wedlug mnie jest za slaba i tyle. Tak jakby teraz chlodnica przy silniku nie dawala rady sie schlodzic jak sie kurzy mocno i jest goraco. A ponpoludniu jest juz brudna i nie trybi wogolem. Chlodnice 8 filtry czyszcze codziennie a nawet probowalem dwa razy dziennie i nic. Chlodnica wody tez troche mi lapie temp na 92 dziwne bo nigdy tak wysokiej temp nie oziagalem. W poniedzialem rano bedziemy dzwonic na serwis. Podobno wezma sie za ten temat klimy ostro i mowia ze zrobia. Jak bede pamietal to co dziennie bede zdawal wam relacje co i jak z ta klima.

Pewien serwisant co byl przy ciagniku kazal mi uposcic 300 gram czynnika z klimy. Ale po pierwsze nie wiem gdzie to zrobic. A po drugie boje sie ze klime rozpieprze.

 

I co ci nakminili ci fachowcy johndeerowcy?

U mnie w tym roku obyło sie bez awarii, choc w upaly klima zawodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do klimy. Przyjechali i pojechali. Niby Serwis z pasłęka po sezonie ma przyjechac i zrobic. Niby wiedza co jest grane ale nie powiedzieli.

A co do awarii. Chyba loźysko mi sie obraca na wale młocarni. Piaty sezon, 600mtg na zegarze i wał sie poszedł j...ac. tak przynajmniej przewiduje serwisant. Mam nadzieje ze jeszcze 10 ha rzepaku wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

post-1002-0-34480300-1452430372_thumb.jpgOstrzeżenie przed zmęczeniowym pękaniem wału kosza sitowego w modelu 1470. W moim kombajnie po 5 latach eksploatacji i około 700 mth pracy młocarni pękł wał mocujący kosz sitowy i podsiewacz. Dokładnie rok temu na tym samym polu identyczna awaria ale w kombajnie JD 1085 H4 z ponad 4 000 mth i 30 letnim. Proszę użytkowników tych kombajnów na uwagę. Otóż pęknięcie objawia się następującymi objawami: szybkie zużycie się gum w zawieszeniu podsiewacza (pod młocarnią), pękanie elementów zawieszenia podsiewacza, tendencja do pracy całego zespołu kosz sitowy-podsiewacz  "na boki" obserwowana na pracy na wolnych obrotach, silniejsze wycieranie farby przez uszczelniające fartuchy gumowe wewnątrz kadłuba kombajnu, spowodowane tendencją do pracy skośne/ na boki. Jeśli obserwujesz te objawy nie wolno Ci czekać. Uważam, że należy co koło 500 godzin pracy wymieniać wał wraz z 5 gumami mocującymi. Unikniesz w ten sposób katastrofalnej awarii w żniwa. Rozerwaniu ulega wtedy kosz sitowy koszt około 5 tysięcy zł + kilka dni przestoju. W załączeniu zdjęcie przedstawiające zniszczenia. Po modernizacjach konstruktorzy JD zwiększyli masę kosza sitowego i samych sit (są mocniejsze), ale nie zwiększyli średnicy wału mocującego. Została stara średnica 25 mm. I jest problem, bo aby usunąć problem na dłuższy czas należałoby zwiększyć średnicę wału o np. 5 lub nawet 10 mm. Konstrukcyjnie niewykonalne. Więc na razie planuję co kilka lat planowo, zimą wymieniać wał wraz z gumami. 

Edytowano przez wandryskowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Słyszałem o czymś takim u siebie w okolicy(dotyczyło 2 maszyn), ale nikt mi tego tak dokładnie nie opisał.

Edytowano przez Jacolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Witam , czy wymieniał ktoś łożysko przy kole pasowym z którego napęd przenoszony jest do hederu koło jest jakby zeskoszone i omal mi ostatniego dnia żniw kombajnu nie zjarało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Witam

 

Czy komus z forum serwis zdolal skutecznie naprawic klimatyzacje w 14 czy 15?

Bo widze ze nikt nic nie pisze a zniwa za chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Wymienialiscie osuszacz? Ja zrobiłem po pierwszym wyświetleniu czujnika wysokiego ciśnienia i jest Ok.
Tzn powyżej 33 stopni nie nadąża ale do tej temp chodzi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

ja odpusciłem, moze nie bedzie gorąco, inne i jedyne wyjscie to pozew zbiorowy jelonkowi to moze by dupe ruszyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

u mnie byl wymieniany osuszacz ale to nic nie dalo a po drugie  po co go wymieniac w nowym kombajnie?

ciagnik mam 8lat ani razu klima niebyla dobijana i chlodzi i zaden osuszacz niebyl wymieniany zreszta podobnie w samochodzie kto z was wymienia osuszacz co rok albo co dwa?

 

Ja im nie odpuszczam i niby u kogos na ten sezon usprawnili klime i czekaja az zaczna sie zniwa i czy to zda egzamin i niby wtedy maja zaczac poprawiac klimy w 14i15 mowie o serwisie z pasleka. A jak dalej nic to myslalem napisac pismo ale do john deere polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

po co wymieniłem?

z 2 powodów: co chwila się swieciła kontrolka wysokiego ciśnienia w klimie i klima nie działała

po 2. w książce jest napisane że jego się wymienia bardzo często - teraz ci nie powiem dokładnie bo nie mam książki koło siebie, ale co 100 czy co 200godzin.

Ostatnio nabijałem klimę to koles z firmy od klimy, która nie ma nic wspolnego z jd czy nawet ciągnikami. Mówił ze to jest głupota ludzi ze nabijają klimy a nie wymieniają osuszacza.

To jest tak samo jak wymiana oleju w silniku bez wymiany filtra :P

Póki co tylko w jednym sezonie miałem problem z tą kontrolką klimy. Zobaczymy jak będzie w tym bo troche czynnika już zgubił.

 

Ja nabijam klimę co dwa lata i wtedy za każdym razem wymieniam filtr. Tak robiłem w starym aucie, tak robię w ciągnikach, tak też i robię w kombajnie.

W aucie na wiosnę (będzie miał wtedy 2,5 roku) też wymienię i też dobiję.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Ma to sens co piszez o wymiane osuszacza tylko w samochodzie przez 2 lata ile godzin zrobi ten osuszacz?

Pewnie tyl ile w kombajn przez XXX lat

 

A producent jeszcze zaleca wymiane po 100h to w osobowce czy ciezarowce te 100h za kolkiem zrobisz w gora 2 tyg jak uzytkojesz go zarobkowo

 

Ponadto jak pisalem w ciagniku ktory kupilem w 2008r z przebiegiem pszeszlo 3000mth nigdy osuszacz nie byl zmieniany i wszystko dziala 

 

Ponadto znajomy byl kierownikiem w zakladzie po bylym PGR i pytalem go sie jak to jest u nich z klimatyzacjami w ciagnikach i kombajnach co ile dobijaja i czy osuszacze wymieniaja

To powiedzial mi ze w ciagnikach dobijaja jak przestanie chlodzic nic innego nie robia a w kombajnach przed sezonem ich mechanik bral termometr wkladal sonde w kanal jak klima schladzala powietrze w kanale do 7 C to ok a jak nie to tez tylko dobijali i nic sie nie dzialo a wymiane osuszacza w jakiejs maszynie sobie nieprzypomina

 

Ogólnie w tych kombajnach klimy sa niedopracowane albo zapala sie kontroka wysokiego cisnienia albo sie zamraza

U mnie akurat sie zamraza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja tez znam kierownika serwsiu aut to tez wymieniaja filtr oleju jak sie kontrolka swieci albo jak klient upierdliwy i ich sprawdza.

W mysl zasady jak dbasz tak masz.

Wymiana osuszacza plus dobicie klimy i ozonowanie to wydatek na poziomie 450zł cxyli po 150 zł na sezon.

Gdyby kombajnem jeździł pracownik to może bym inaczej do tego podchodził, ze jeżdzę ja lub brat to tak robie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Z twoja mysla zasady jak dbasz tak masz to sie nie zgodze bo john deere taka lipe odwalil w tych kombajnach z klima ze wymienianie osuszacza i inne wydziwianie nikomu nie pomoglo problem jak byl tak jest i serwis byl u nie jednego z nas po kikanascie razy i nic to niedalo.

 

Kiedys jak rozmawialem z serwisantem to mowil ze problemy z klima w 14 i 15 zaczely sie jak chcieli polepszyc i klima niby jest manualna na galkach jak w strszych modelach a sygnal przechodzi przez jakas plytke sterujaca i niby to w niej tkwi problem

 

U mnie jak mialem sade w kanale i klima dziala to widze jak ciagle temp spada az dochodzi nawet do -4C dokladnie niepamietam i sie zamraza

 

i dlatego musze ja wylaczyc wylacznikiem na 0 ale wiatrak ciagle dziala i jak widze ze robi sie za cieplo i termometr pokazuje powyzej +10C wlaczam ja i tak X razy w ciagu dnia

 

Jak serwis z mojej okolicy poradzi sobie z klima w kombajnie testowym co ja zmodernizowali to dam znac i koszmar wszystkich operatorow 14 i 15 moze sie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u mnie problem przez 5 lat był może z 5-6 dni, ale to wtedy kiedy temp powietrza przekraczała 35st.

Nie mniej czekam, może coś zostanie poprawione i będzie w kombajnie tak chłodno jak w ciągniku :)

Serwis klimatyzacji był bardzo zdziwiony ze do układu wchodzi tylko 1.6l, w NH czy większych JD które obsługują wchodzi od 3.2 do 4.0

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Jutro ci zrobie zdjęcie to jest jakby filtr powietrza jest poniżej wejścia do wentylatora jak podniesiesz prawa klapę to zobaczysz takie czarne podłużne Ok 10-15 cm długie kosztuje koło 200zl
Podpowiedzcie mi gdzie sa chłodnice wymienniki ciepła od klimy? Parownik i coś tam jeszcze nie pamietam jak sie nazywa chce to jutro porządnie przedmuchac bo jutro ostatni szlif i w sobotę w jęczmień


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj