RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok.,ok. myslałem o 300. Niech tam. Cena w moim przypadku bardzo zbliżona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy jak się ustawia czujniki strat do rzepaku w jd 1470?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na czujnikach zalecaja ustawienie na srednie ziarno (tak jak na zboże), na monitorze pierwszy zakres. Reszte regulujesz potencjometrami.

Ja w rzepaku tak mialem ustawione. Kosilem z predkoscia od 3 km/h do 4 km/h, w zaleznosci od gestości rzepaku. Wskaźniki leżaly na zielonym zakreskowanym czasem tylko wchodząc na zielone.

Ustawienia: młocania obroty 700, szczelina 16-17, sito klosowe 10, ziarnowe 5, obroty wentylatora minimalne. Kierownica dmuchawy: gorna - druga od góry, dolna - druga od dolu.

 

 

Przy okazji mam stół Tucholskiego ( nowy). Uwaga na śruby. Wszystkie należy dokręcić przed rozpoczęciem pracy i po pierszych godzinach. Ja tego nie zrobilem i praktycznie wszystkie byly poluzowane, a część zupelnie się odkręciła, także te przy kosie. Na szczęście nic się nie stało. Zauważyłem ten defekt po paru godzinach pracy. Jakość montażu Tucholskiego pozostawia wiele do życzenia, choć sam stół i spasowanie z hederem są ok.

 

Przy okazji mam stół Tucholskiego ( nowy). Uwaga na śruby. Wszystkie należy dokręcić przed rozpoczęciem pracy i po pierszych godzinach. Ja tego nie zrobilem i praktycznie wszystkie byly poluzowane, a część zupelnie się odkręciła, także te przy kosie. Na szczęście nic się nie stało. Zauważyłem ten defekt po paru godzinach pracy. Jakość montażu Tucholskiego pozostawia wiele do życzenia, choć sam stół i spasowanie z hederem są ok.

 

Ustawienie sit oczywiście podałem w mm. 1 ząbek = ok. 2 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Wczoraj pytałem się gościa z serwisu to powiedział mi, że na czujnikach ustawić na najmniejsze ziarno i na monitorze pierwszy zakres.

Pawel73 piszesz że ziarnowe sito ustawiasz na 5mm, a jeden ząbek to 2mm, to ustawiasz na 2,5 ząbka?

Powiedzcie dlaczego po bokach kombajnu z sit wypadają ziarnka, czy sita są przeciążone, co zrobić z tym?

Edytowano przez seat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musisz sam dopasować, ja ustawiłem na trzeci ząbek. Mniej strat, zanieczyszczenia w normie (potwierdzone przy dostawie rzepaku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanie do właścicieli JD 1470. Ile wam policzyli za pierwszy przegląd (robocizna + materiały i olej)?

Z góry dziękuję za info.

Dla porządku, mi krzyknęli 2.800,- brutto za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi tyle podali za samą robociznę z dojazdem, reszta to materiały. Można wiedzieć jak dawno robiłeś przegląd i czy ta cena to za wszystko (oleje, filtry, itp.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A więc koszty 1-go przeglądu JD 1470 (ceny netto):

 

Olej silnikowy 36l. - 730 zl

Olej przekladniowy 16 l. - 400 zl

Filtr oleju silnika - 63 zl

Smar i odtluszczacz - 45 zl.

 

Dojazd - 1,5 zl / km

Robocizna - około 500 zl.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

@ szczewko a kiedy ten przeglad milas i od kogo brales bo o ile sie nie myle jestes z pomorza to z pasleka czy pszczolki?

 

tak to jest z dilerem jak cos gratis to na nastepnym sobie odbije a rolnik mysli ze zaoszczedzil a dopiero na takim forum sie dowiaduje ze w kieszeni mialo mu zostac tyle ile chcial tego diler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

@szczewko ale jestes z pomorza czy zachodniopomorskiego?

 

Mialem oferte 1470 za 340netto ale diler z kujawsko-pomorskiego i rodzi sie problem serwisowania bo zaden diler na miejscu niechcial go serwisowac a jesli by mieli przyjechac to tylko dlatego ze stoja i stawki tez chyba wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdolata    0

Witam

Mam mały problem do zgryzienia. Mamy zamiar kupić nowy kombajn zbożowy od 15 lat pracowały u nas JD 965 1075 1166, teraz musimy kupić nowy. Oglądaliśmy 1470 który ma kosztować ok 340 tys. ale diler nam powiedział że to jest ostatni model jaki u niego stoi na placu, ogólnie bardzo mi się podoba. Zamiast tego modelu ma być JD W510 który jest o 130 tys. droższy ale bardziej wydajny. Pytanie mam takie czy kupić mniejszy 1470 czy serie W( nasze gospodarstwo to ok 70 ha + 60 ha u rodziny) i usługi których nie brakuje. Co wy byście poradzili proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ma ktos moze stol rolmako?bo w moim kosa ma luz tylko miejscami a ogulnie trze po dole albo gorze bagneta bez zadnego luzu przyjechal serwis podlaczylismy heder wlanczylismy no i herchot zglosili to do rolmaka gosciu od nich ze mna sie kontaktowal i zaczol mi wciskac ze tak ma byc i ze niby sie dotrze i robil ze mnie glupiego jak powiedzialem niech sobie go zabiera jak tak ma byc to maja niby do mnie przyjechac ale nie wiem co z tego wyniknie.

 

i jeszcze takie 3 pytania do posiadaczy 1470

 

1czy nie darady wlonczyc mocarni zeby pas nie dostal po d*pie i niepiszczal?

 

2czy u was tez jak wylancza sie mocarnie to drzy ta przekladnia co na dwoch pretach sie trzyma od sieczkarni?serwis niby mowil ze jak farba sie wytrze to sie to poprawi ale jakos mnie to nie przekonalo

 

3jechalem kombajnem i podczas jazdy chcialem przelonczyc bieg na hydrostacie bo zapomnialem ze mozna tylko jak stoji i skotecznie zotal zablokowany na danym biegu jak go odblokowac? robilem to z ta srobka co w ksiazce jest ale nic nie dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

1 moim zdaniem trzeba by założyć jakiś dławik zeby silownik pomału załączał, a nie tak raptownie.

2 przekładnia skacze jak oszalała

3 trzeba by tam zajrzeć i zobaczyć czy jakiegoś wodzika nie podgieło

 

U mnie jest inny problem, w upalny dzień zamarza mi ta chłodniczka od klimy co jest pod siedzeniem pasażera, zaswieca sie kontrolka od wysokiego ciśnienia klimatyzacji i przestaje chłodzić, a tak wogóle to słabo chłodzi, słabiej niż w ciągniku, a jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Wymieniales osuszacz po 100 godzinach?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

yacenty a trzeba go wymienic?ja jak kupilem nowy ciagnik tez jd ma juz 5lat nic z klima nie robilem tylko odgrzybialem i chlodzi bardzo dobrze w tym roku chcem dobic do niej na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

nie wymieniałem, ale kombajn ma tak od nowości i serwis sobie nie radzi, a przynajmniej do dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, chciałbym wtrącić swoje 5 groszy jeśli można,ja od 4 lat mam jd1550 wts, był to kombajn po wystawowy. I jeśli chodzi o awaryjność to jest ich brak,z wtjatkiem klimatyzacji,która jest za słaba. Ja widzę tylko jeden mankament, zbyr krótkie wytsasacze, musze zwalniać kombajn tylko dlatego ze pokazuje straty na wytsasaczach. Jego wydajność to 11-13 ton na godzinę. Jego zaletą, ti ze jest to twarda maszyna konstrukcyjnie. Nh czy jd to kwestia gustu jak dla mnie, ale.wydaje mi się ze jednak najlepszym wyborem byłby Claas:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

a ja musze zwalniać ze względu na duze straty na sitach, zbiera mi się za dużo masy i przesypuje się przez sita. Jeżeli ktoś moze niech poda całkowite ustawienia tego kombajnu na pszenicę 5-6 ton, chodzi mi o bęben sita, kierownice, szczelinę , siłę wiatru. czy coś jeszcze? tak klima to nie wypał, ale czy nie mozna z niej zrobić zwykłej klimy sterowanej manualnie, anie jakies termostaty na płytkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co z ta klima? Jutro przyjeżdża do mnie typ który będzie próbował to zwalczyć. Ona noe.chłodzi w upalne dni. Ja nie pamiętam jak dokładnie ustawiam sita, ale coś między 5-6 zabkiem albo nawet 8 górne i wtedt większy wiatr, tak żeby ziarno swobodnie mogło spadać na dolne a dolne to koło 2-3 żabka.

 

Jeśli chodzi o awarie to walczę od początku z rozdzielaczem, był nie szczelny a teraz co jakiś czas wymieniam oring na takim mepelku, który odpowiada za trztmanie hedera w ustalonej pozycji, jak się przetrze to opada.

 

A w tamtym sezonie wtswietla błąd o spadku ciśnienia w układzie zasilania paliwen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj