RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

maskin    7

Musi być rada bo przecież u innych chodzi. Yacenty chyba sobie chwali. Jak ustawiacie pochylenie tylnego sita? 1/3, 1/2, 2/3 od dołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gowniana na klima w tych johnach i tyle. Płacisz tyle kasy i nie działa, bo jakiś zj** nie potrafił zrobić jej tak jak powinna być zrobiona za takie pieniądze, to się w pale nie misci. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Co do klimy mój teść pojedzie 5 sezon 1470 i jej nie dotykał palcem, chłodzi nic inaczej jak w ciągnikach. Sam za pare dni ruszę w pole swoim nowym 1470 i jestem ciekaw jak będzie się sprawował :) Jeśli ktoś ma wszelkie możliwe ustawienia to również będę bardzo wdzięczny na pewno się przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Może ktoś napisać jakie ma ustawienia w 1470 dotyczące klimy w adresie 26, OP8, od PO1 do PO4? bo ten szit dalej nie chce chłodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

napisz dokładniej gdzie ma być ten czujnik. fotka załatwiła by sprawę najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

z innej beczki. nie chce sie załaczac młocarnia, musze pstrykac z 5-10 razy zeby zatrybiła, potrzebuje pilnej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

z innej beczki. nie chce sie załaczac młocarnia, musze pstrykac z 5-10 razy zeby zatrybiła, potrzebuje pilnej odpowiedzi

Kolego miałem to samo jeszcze na gwarancji, przyjechał serwis i nie pamiętam dokładnie czy napinacz pasa podciągał, czy luzował, ale chyba luzował bo był za ścisło i młocarnia miała ciężko ruszyć i od tej pory już nie miałem problemów, a tak to nieraz nawet po 10 razy musiałem pstrykać żeby załączyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

jeszcze jak bys powiedział który napinacz był za ciasno, to był bym wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

jeszcze jak bys powiedział który napinacz był za ciasno, to był bym wdzieczny

Chyba napinacz od młocarni, wiem że wchodzili do góry i tam niedaleko silnika kręcili. Jutro pójdę do kombajnu to Ci napiszę dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

poluzniłem parę obrotów, jest lepiej, ale chyba trzeba jeszce ze 2 obroty bo włącza sie za 2-3 razem. jest super tylko ten nagarniacz... totalna porazka... ktos próbował to przerobić? np tak jak w claasie z pełną blachą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

to nie wiesz? chyba nie miałeś polęzonego zboża. przy polżonym, pękają obejmy tulejek w których obracają się rurki z palcami i tulejki też pękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

to nie wiesz? chyba nie miałeś polęzonego zboża. przy polżonym, pękają obejmy tulejek w których obracają się rurki z palcami i tulejki też pękają.

Już wiem o co chodzi, mi też już trzy razy pękła ta blaszka i plastik, za każdym razem przy tej samej rurce w tym samym miejscu. A jak tam młocarnia załącza się dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Tak, poluzniłem sprężynę, czasami muszę 2 razy pstryknąć, ale jest ok, może trzeba jeszcze ze 2 obroty ale to już w następnym sezonie :) , za poradę stawiam duże piwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

I ja również się podzielę wiedzą i spostrzeżeniami odnośnie 1470.

Mam od 2 sezonów.

Klima to kwestia czujnika, który jest za blisko parownika. Albo odsunąć albo nie chłodzić na maxa bo parownik zamarza i klima nie chłodzi.

 

Ustawienia na początek ze pozycji środkowych tabeli i małe korekty w zależności od warunków.

Kierownice wiatru, górna - druga pozycja od góry, dolna 2 pozycja od dołu.

 

Mam problem z otwieraniem ślimaka/rury wyładowczej. Nie otwiera się za jednym razem, zawsze brakuje około 1 metra do całkowitego otwarcia. Muszę drugi raz "pstryknąć" klawiszem. Składanie ok. Miał już ktoś taki problem?

Serwis na razie nie może odszukać przyczyny. Była wymiana siłownika, węży, kryz, sprawdzenie rozdzielacza, ustawianie czasu otwarcia, sprawdzenie ciśnienia hydrauliki i wydajności pompy olejowej i nic nie pomogło.

Na początku było dobrze, problem pojawił się po ok. 100 h pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

na wylegi tylko podnosniki łanu bo inaczej to meczarnia a podnosniki dosyc szybko sie zaklada.Nie da sie ukryc ze motowidla w dzonach sa do bani i bardziej dopracowane mial nawet bizon

 

odnosnie klimy to mowice ze to przez czujnik przy parowniku i dlatego zamarza?to dalej macie ten czujnik pod siedzeniem tylko dalej czy calkiem gdzie indziej?

 

w tym sezonie jezdzilem z termometrem w klimie i temperatura calyczas sie obnizala dochodzilo tak do -7 i zamarzala 

wiedz zeby nie zamarzala to ja wylanczalem i chodzila sama dmuchawa ale to meczace i problem jak byl tak jest

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Ja upusciłem trochę czynnika i jest lepiej, ale wiem ze jak będa takie upały to i tak bedzie zamarzac. Niech ktos zrobi zdjecie z pozycja umieszczenia czujnika u kogo dobrze chodzi bo sie posmazymy. W starszych modelach klima byla manualna a w nowych sterowana z plytki i dlatego zamarza, tak twierdzi serwis.

U mnie rura odwrotnie, przy składaniu musze dwa razy kliknąc aby złożyc do końca.

To jak z patentem motowideł? usprawnił ktoś?

Ile bierzecie za godzine młocki przy 4,8 m?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Ja również 350 zł/ha, w rzepaku 3,5 km/godz i bez potrąceń za zanieczyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Moja juz trybi. Czujjik przy parowniku posiedzeniem pasażera był za blisko i za wolno reagowal

 

W którym miejscu masz ten czujnik w parowniku? za blisko czego był? U nas 400 zł hektar, ale działki małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

koledzy zmienial ktos lozyska na rolce od mocarni?bo mi padly juz po 75h teraz mam 160 i nie wiem czy zmienic serwis twierdzi ze winne bylo lozysko ktore rozlecialo sie i rolka wpadla prawie do dmuchawy bo spadla z czpienia podczas pracy

A wam ile h wytrzymaly lozyska na tej rolce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

ja mam 170 na młocarni i nic sie nie dzieje, ale o jakiej rolce mowisz nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj