RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

seat    2

Koledzy, byłem w tygodniu u dealera JD i widziałem że już przypłynęły nowe 1470, było ich 5 sztuk i 2 sztuki W540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

gdyby przyjeżdzały od naszych zachodnich sąsiadów jak ciagniki a nie przypływały z trzeciego świata pewnie stałby u mnie 1470 z hederm 615;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Ale słyszałem, że JD w Brazylii ma najnowocześniejszą fabrykę, a co do wykonania i awaryjności kombajnów z Brazylii to wypowiem się po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kamil41 zmieniając lekko temat - jeśli Brazylia wg Ciebie to trzeci świat, to w którym świecie jest Polska?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w drugim :P bardziej miałem na myśli transport, kombajny są co prawda zakonserwowane a poźniej umyte lecz czekajac w porcie maja kontakt z solą i nie mam tu na myśli rdzy tylko elektryke czy elektronike, serwisant który mnie w zniwa odwiedza (prasa) mówi że było duzo spalonych kombajnów właśnie przez jakąs zware itp, i mieli dużo problemów właśnie z elektryką. Sam byłem bardzo zainteresowany tym kombajnem bo cena rzedu 300tys w podstawie jest nie do pobicia a kombajn całkiem fajny

 

Co można powiedzieć o awaryjności kombajnu po jednych żniwach zakładając ze zrobisz nawet 300godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Czasami to i w jedne żniwa wiele się może wydarzyć, ale to są skrajne wypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

lepiej żeby nie było takich atrakcji chociaż znam przypadek wymiany silnika w pierwsze żniwa z powodu złego użytkowania, na szczeście facet kupuje mase maszyn z jednej firmy i silnik mu wymienili w ramach gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znam dobrze przypadkiem wymiany przewodów hydraulicznych, bo sól im zaszkodziła. Dodatkowo był problem z wiązkami bo kilka kostek zaśniedziało. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

i pewnie daltego mimo renomy marki JD i niskiej ceny rocznie sprzedaje sie nawet nie 100 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mojego znajomego śmiga. Jak ta fabryka w brazyli jest nowoczesna to ten jego chyba z jakiś odpadów powstał. 4 sezony i zaczyna rózne blachy gubić. Mechanicznie nie jest źle ale sita na pierwszych żniwach wypluł. A serwis na to niemożliwe, ale stało się. Popatrzeli, stwierdzili że z winy producenta, naprawią w ramach gwarancji za 4 dni. Szlak go trafił prawie bo 400 stówy a on ma sobie 4 dni wakacji zrobić. U mnie jest tyle kombajnów w okolicy że to połowa żniw te 4 dni. A jeszcze gdzieś jakaś osłona z jednej strony przy odrzutniku była za krótka i ścieżke z ziarna robił. Ale to wystarczyło dospawać blaszke. Jak w tej super fabryce nie poprawią kontroli jakości na każdym etapie to sobie opinie tak zepsują że jeszcze mniej sprzedadzą. Kilka wadliwych egzemplarzy a opinia w świat idzie, a konkurencja duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to teraz jest tylko cws, a w 1450cws był bez separatora a wts posiadał separator.

Myślę, że 1470 osiągnie 10t/h przy plonie pszenicy 7-9t, mam taką nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Po wykoszeniu ponad 70 ha 1470 dorzucę swoja opinie. Jak na razie bez awarii tylko wyskakuje mi błąd E216 i serwis ma mi to przyjechać naprawić lecz nie wpływa to na jakość koszenia. W 12 godzin położyłem 25 ha pszenicy o wydajności 5800kg/ha wiec wydajność zaskakująco dobra około 12t/godz.W jęczmieniu spadła do 10t/godz. Na owe 25 ha pszenicy spalił 380 l ON co daje wynik 15.2 l/ha. Pszenica paszowa bardzo łatwa do omłotu i czyszczenia wiec pewnie to sporo pomogło przy koszeniu. Zaskoczyła mnie wydajność wentylatora oraz skala rozwarcia sita dolnego które było otwarte praktycznie w połowie a i tak zboże w zbiorniku 1.2% zanieczyszczeń i znikomy ruch czujnika strat. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomogit    0

1470 na dzień dzisiejszy.

Bez separatora - 330 tys. zł (netto)

Z separatorem - 340 ty. zł (netto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Po wykoszeniu ponad 70 ha 1470 dorzucę swoja opinie. Jak na razie bez awarii tylko wyskakuje mi błąd E216 i serwis ma mi to przyjechać naprawić lecz nie wpływa to na jakość koszenia. W 12 godzin położyłem 25 ha pszenicy o wydajności 5800kg/ha wiec wydajność zaskakująco dobra około 12t/godz.W jęczmieniu spadła do 10t/godz. Na owe 25 ha pszenicy spalił 380 l ON co daje wynik 15.2 l/ha. Pszenica paszowa bardzo łatwa do omłotu i czyszczenia wiec pewnie to sporo pomogło przy koszeniu. Zaskoczyła mnie wydajność wentylatora oraz skala rozwarcia sita dolnego które było otwarte praktycznie w połowie a i tak zboże w zbiorniku 1.2% zanieczyszczeń i znikomy ruch czujnika strat. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu i oby tak dalej.

Czyli jak się dobrze ustawi to nie ma praktycznie strat, bo wiele jest opinii, że JD ma duże straty ziarna?

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak samo jak jest wiele opinii o tym ze john deere duzo pali - głoszonych przez tych co w życiu nie robili ciągnikiem czy kombajnem tej marki, podobnie mówią o zetorze, inni za to mówią ze fendt jest drogi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No ale wytłumacz to Jacek ludziom...ja się poddałem.Co do Fendta-to nie jest tani ale też oferuje porządną jakość (ponoć- bo nie posiadam coby subiektywnie potwierdzić) więc jak w życiu coś za coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

''tak samo jak jest wiele opinii o tym ze john deere duzo pali - głoszonych przez tych co w życiu nie robili ciągnikiem czy kombajnem tej marki''

 

piwo dla tego pana!

to samo zauwazylem. ze na tym forum tworza sie opinie o sprzecie ktore te osoby nie uzytkuja.

sorki za OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Czy te 20 l/ha to dużo przy takiej mocy? Chyba nie, a z niektórych postów można wywnioskować, że to jest dużo :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja kosilłem na "leżacych" wskaznikach strat ziarna, tylko od czasu do czasu od wytrzasaczy sie podnosil tak maksymalnie do pionu wiec ten kto ma JD wie ze to bardzo malo.Z tego wnioskuje ze jeszcze szybciej moglem kosic. Zauważyłem ze lepiej zrobic przemłot bo sita i tak sobie odczyszcza wieksza ilosc słomy.Co jak co ale sita to ma konkretne i jesli gubi na sitach to wina złego ustawienia.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

Co do ustawienia kombajnu to prawda dobrze ustawiony parametry kombajnu w 1470 CWS min 2 ha jest bajka szkoda że jeden załącznik przeskadza łatwo o pomyłke ale kwestia przyzwyczajenia , no i pali na godzine przy pełnych obrotach 30 l ON na godzine a tak jest bardzo zadowolony nie ale cena mnie zbiła z nóg , bo ponadt 400 tys zł za heder serii 6r ale jak szerokośc to nie wiem stół jest ,JD 1470 cws przewyższa już NH TC 5070 to jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ciebie już milion razy można prosić abyś pisał po polsku tak aby dało się zrozumieć o co Tobie chodzi.

 

W jakich warunkach kosiłeś ze łykał u ciebie 30l na godzinę? Ty kosiłeś czy słyszałeś ze tyle może wsiąść?

Ten który kosił u mnie i którego miałem okazje 2 razy osobiście tankować oscylował w okolicy 20-23l ON na godzinę przy wydajności 10-12 ton pszenicy na godzinę.

Przy rekordowo długim dniu spalił 280l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Przy wydajnosci pszenicy 5800kg/ha wykosilem 25 ha w 12 godzin.Na te 12 godzin spalił 380 l ropy.Wydajnosc 12 ton na godzine. Spalanie 15.2 l na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj