RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

Pawel26    2

Jelonek znajomego a młócił pszenice ozima o wilgoności ziarna 14,2 do 14,8% z sieczkarnią a heder ma 5,1 m ale dealer oferował mu na 6,1 m to jest maksimum szerokość w tej serii a tak jest super tylko , sam kombajn to szeroki bo ma 3,30m ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jaki symbol tego hedera skoro ma 5.1? nie pomyliłeś czasem z NH?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Jakie są szerokości hederów w serii 300, do JD 1470?

Jaka szerokość kół (przód/tył) jest w 1470 w standardzie?

Jaka jest całkowita wysokość tego kombajnu z kogutem i z większym zbiornikiem ziarna, a jaka bez większego zbiornika?

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJ206    1

mIALEM PRZYJEMNOŚĆ KOSIĆ W TYM ROKU PIERWSZY RAZ jd 1470 a koszę już 26lat i przesiadłem sie z rekorda,opróczujnika od hydrauliki który sie co jakiś czas zaświecił nie było tak żle, był taki dzień że w ciągu 12godzin skosiłem 36ha ale o wydajności ok 3t ha ale nie dało sie szybciej jeżdzic gdyz było nierówno, wypalił około 380litrów więc ujdzie w tłumie, ziarno to on może zgubic tylko na klawiszach reszte się da ustawić, czy można kosić rzepak hederem 316 bez stołu a tylko dokupić kosy boczne.

Edytowano przez TJ206

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Czyli potwierdza się to co pisał szczewko: 30l/h, na hektar to już zależy tylko od pola - na takim 3t/ha to można sobie robić licząc od ha ;)

Myślę jednak, że na zbożu dającym 7t/ha już nie tylko na klawiszach byłby problem no chyba ,że czystość tego co w zbiorniku jest bez znaczenia.

Co do rzepaku to pytanie czy twierdzenie? Jeśli pytanie to na przykładzie 600R odpowiem: można. Zwłaszcza jeśli to nie twoje pole ;)

A tak na poważnie: nie wiem jak w 316 ale w hederach serii 600R wysuw listwy tnącej jest regulowany (ręcznie). Maksymalnie wysunięta znajduje się znacznie dalej od podajnika ślimakowo-palcowego niż np. w Bizonie. Więc już sam ten fakt powoduje, że sens posiadania stołu się zmniejsza. Do koszenia w czystym, stojącym rzepaku kosy są zbędne. Dla przykładu: 2,5ha wykoszone bez ani jednego zatrzymania czy cofnięcia do tyłu, także bez jakiejkolwiek pomocy nagarniaczy (max w górze). Oczywiście w trudniejszych warunkach, zwłaszcza na pierwszym objeździe kosy mogą się przydać chociaż moim zdaniem ich praca powoduje też straty.

W takim trochę trudniejszym rzepaku, cofając kilka/kilkanaście razy zebrałem bez stołu i kos bocznych 3,5t z ha. Czy stół by istotnie pomógł? Śmiałbym wątpić bo to i tak bardzo dobry plon jak na ten rok. Można usłyszeć argumenty, że największe straty generują same wirujące palce - jednak one przecież biorą "pod siebie". Oczywiście trochę rozrzucają, m. in. na przenośniku widać efekty ich pracy ale w tym już żaden stół nie pomoże. Poza tym w szerokim hederze na pewno straty spowodowane palcami są mniejsze niż przy wąskim.

Osobiście przy tym hederze nie widzę póki co potrzeby posiadania stołu, rozważam tylko kosę boczną. Nie wierzę też w krążącą tu gdzieś opinię o stratach rzędu 300-400kg/ha. W moim odczuciu to musiałby być b. mały heder i "utalentowany" operator używający bez opamiętania nagarniacza. Mając duży zakres regulacji obrotów nagarniacza można sobie nawet nim delikatnie pomóc przy założeniu, że zrównamy prędkość obwodową z prędkością jazdy co zdaje się nie w każdym kombajnie jest wykonalne.

 

A propo - takie pytanie mi przyszło do głowy do użytkowników 1470 - czy między górnym a dolnym sitem z tyłu kombajnu jest otwarta przestrzeń (tak jak w Bizonie), przez którą wydostają się plewy spomiędzy sit czy całe powietrze czyszczące wychodzi przez górne sito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJ206    1

Czyli potwierdza się to co pisał szczewko: 30l/h, na hektar to już zależy tylko od pola - na takim 3t/ha to można sobie robić licząc od ha ;)

Myślę jednak, że na zbożu dającym 7t/ha już nie tylko na klawiszach byłby problem no chyba ,że czystość tego co w zbiorniku jest bez znaczenia.

Co do rzepaku to pytanie czy twierdzenie? Jeśli pytanie to na przykładzie 600R odpowiem: można. Zwłaszcza jeśli to nie twoje pole ;)

A tak na poważnie: nie wiem jak w 316 ale w hederach serii 600R wysuw listwy tnącej jest regulowany (ręcznie). Maksymalnie wysunięta znajduje się znacznie dalej od podajnika ślimakowo-palcowego niż np. w Bizonie. Więc już sam ten fakt powoduje, że sens posiadania stołu się zmniejsza. Do koszenia w czystym, stojącym rzepaku kosy są zbędne. Dla przykładu: 2,5ha wykoszone bez ani jednego zatrzymania czy cofnięcia do tyłu, także bez jakiejkolwiek pomocy nagarniaczy (max w górze). Oczywiście w trudniejszych warunkach, zwłaszcza na pierwszym objeździe kosy mogą się przydać chociaż moim zdaniem ich praca powoduje też straty.

W takim trochę trudniejszym rzepaku, cofając kilka/kilkanaście razy zebrałem bez stołu i kos bocznych 3,5t z ha. Czy stół by istotnie pomógł? Śmiałbym wątpić bo to i tak bardzo dobry plon jak na ten rok. Można usłyszeć argumenty, że największe straty generują same wirujące palce - jednak one przecież biorą "pod siebie". Oczywiście trochę rozrzucają, m. in. na przenośniku widać efekty ich pracy ale w tym już żaden stół nie pomoże. Poza tym w szerokim hederze na pewno straty spowodowane palcami są mniejsze niż przy wąskim.

Osobiście przy tym hederze nie widzę póki co potrzeby posiadania stołu, rozważam tylko kosę boczną. Nie wierzę też w krążącą tu gdzieś opinię o stratach rzędu 300-400kg/ha. W moim odczuciu to musiałby być b. mały heder i "utalentowany" operator używający bez opamiętania nagarniacza. Mając duży zakres regulacji obrotów nagarniacza można sobie nawet nim delikatnie pomóc przy założeniu, że zrównamy prędkość obwodową z prędkością jazdy co zdaje się nie w każdym kombajnie jest wykonalne.

 

A propo - takie pytanie mi przyszło do głowy do użytkowników 1470 - czy między górnym a dolnym sitem z tyłu kombajnu jest otwarta przestrzeń (tak jak w Bizonie), przez którą wydostają się plewy spomiędzy sit czy całe powietrze czyszczące wychodzi przez górne sito?

nie ma możliwości aby całe powietrze przechodziło przez górne sito gdyż po kilku minutach pracy górne sito zapchało by się,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ale wytłumacz to Jacek ludziom...ja się poddałem.Co do Fendta-to nie jest tani ale też oferuje porządną jakość (ponoć- bo nie posiadam coby subiektywnie potwierdzić) więc jak w życiu coś za coś...

 

Czy ta cena taka spora ? Kombajnów na pewno nie... ciagników ? Doposaż JD, Valtrę tak samo jak Fendt oferuje standard i okaże się że JD i Valtra są droższe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

@szerszen: są trzy zestawy otworów więc listwa może znajdować się w trzech położeniach. Między skrajnymi jak sobie przypominam jest jakieś 30cm, dokładniej musiałbym sprawdzić.

 

@TJ206: jest jak najbardziej. Spojrzyj sobie np. na zdjęcia w tym ogłoszeniu, sito co prawda dwustopniowe ale widać o co chodzi, otwartej przestrzeni pod górnym sitem nie ma: http://www.tractorpool.co.uk/details/Combine-harvesters/John-Deere-9640-WTS/1513468/

Cały strumień musi wyjść przez górne sito.

Plewy na skutek ruchu posuwisto-zwrotnego sita przesuwają się do tyłu po jakby poduszce powietrznej, równocześnie są przedmuchiwane. Tak przynajmniej ja to rozumiem, głowy tam się nie da wsadzić :) a kamerkę oślepiają wydmuchiwane śmiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Zmieniona jest przystawka załanczajaca sieczkarnie bo w w modelu 1450 było na stałe i tylko sieczkarnia załanczana była poprzez przełozenie bolca ktory spinał dwa koła pasowe. Z tego wzgledu ze pracowala non stop padały lozyska na owej przystawce-tak tlumaczyli to serwisanci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

wygląd zewnętrzny, podobno ma wyższe koła z tyłu co poprawia jego wydajność na wytrząsaczach ale 1470 bedzie sprzedawany już ostatni sezon później nie bedzie dostepny na naszym rynku więc kto jest zainteresowany musi się śpieszyć,(będzie dostępny w innych krajach chyba poza unią europejską) dodam jeszcze ze john deere nie planuje wprowadzić jak narazie nowego małego modelu na nasz rynek, najmniejsza będzie seria W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

''bedzie sprzedawany już ostatni sezon później nie bedzie dostepny na naszym rynku''

 

sam to chcialem to napisac....dlatego pytam czy czesci od 1450 beda pasowac do 1470??

bedzie wycofany gdyz niby nie spelnia normy emisji spalin bo jest na roto pompie.

Edytowano przez szerszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja już jestem dość blisko zakupu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

W Białymstoku u dilera chyba za 340 tyś netto można było kupić tak z 2 miesiące temu a teraz to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

To cena zmieniła się o 10 000 zł., bo w zeszłym roku przed sezonem chcieli 330 000 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a szło kupić w zeszłym sezonie za 300tys netto z hederem 318

Edytowano przez kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek88    0

Panowie jeśli już jesteśmy przy cenach kombajnów na sezon 2012

to czy 360.000 złotych za kombajn 1470 z hederem 4.5m ze stołem do rzepaku i wózkiem to dobra cena ?

taką oferte dostałem od dilera z dolnego śląska Pxxxxto.cxx

może ktoś wie gdzie kupie taniej?

Jestem w podbramkowej sytuacji a nie chce przepłacić.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heder chyba nie zrobi zbyt dużej różnicy w cenie?... Ja zapłaciłem troszkę drożej za taki zestawe ale heder 4,8 m (oczywiście bez VAT). Jeszcze nie kosiłem ale na razie jestem zadowolony z zakupu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

robi robi,

bo heder 600 to juz jest też poziomowanie czyli inny podajnik pochyły i więcej automatyki.

A różnicy w cenie szerokości hederów dla serii 6 czyli 616 a 618 było ponad 2tys euro katalogowo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj