RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

mariusz1001    5

Szatan a powiedz cos wiecej dlaczego bys nie brał? Ale 1570 czy 1470 są poza moim portfelem jeżeli juz coś sie trafi bo za duzo ich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZATAN    0

Sam posiadam 1470 i będzie na sprzedaż sąsiad brał 1450 i miał poważne problemy z sitami hydraulika i elektryka 50 a 70 wizualnie się nie różni ale zmieniona jest hydraulika elektryka i oczywiście napęd kosza sitowego jeśli nie dopilnujesz w1450 gum od kosza sitowego to rozerwie sita po pęka i wypluje to co się rozerwie... Posiadam 2 kombajny NH i JD... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZATAN    0

Taki jest plan złożony wniosek na dofinansowanie rozwój usług fajna kasa do wyrwana do 500tys zł jak wniosek przejdzie sprzedaje jeśli nie to zostate przy tym co mam bo tsk naprawdę wydać 900tys bez dotacji to nie kalkuluje się w żaden sposób... Cena myślę 200tys netto 1300h na mocarni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZATAN    0

Trzebs liczyć 8-10t/h wszystko zależy jakie zboże jak wysoko cięte i czystość łanu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Pytał o pszenicę, przy sprzyjających warunkach 10 się zbieże, ale u mnie rzadkość. W życie 6t 1,2 ha na godzinę zrobiłem- dużo słomy. Przy gorszym plonie wydajności masowej nie osiągniesz na poziomie 9t. A kombajn jak kombajn, wydaje mi się, że mistrzostwo nie zawodności to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Mam 1470 rok 2012 zrobione 600 h. Teść ma 1470 rok 2010 zrobione 1200 h. Żadnych poważnych awarii samoistnych przy obu. U teścia padł napęd kosy na ok 700h (ja mam już napęd "ulepszony" podobno bardziej trwały). U mnie szczury kable pocięły to trzeba było polutować i akumulator padł po 3 latach czyli bardzo szybko bo przy 6930 wytrzymał 12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZATAN    0
Dnia 8.01.2021 o 10:31, Bumber19 napisał:

nie bierz tych 1470 nic dobrego

Podaj inny kombajn do 220tys zł...? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

Kurde zwariowac mozna jeden chwali drugi narzeka nie wiadomo co zrobic

 Bumber cos wiecej bys napisał na ten temat? Masz taki kombajn czy slyszales gdzies od kogos?

Edytowano przez mariusz1001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

John deere to nie kombajn. Wydajność ekstra, żeby ustawić dobrze trzeba się nagimnastykować, chyba że  ja jakiś nie gramotny jestem. Usterki w trakcie żniw? Mam wrażenie, że im więcej czasu poświęcę na rzetelne przygotowanie do żniw tym więcej niespodzianek. Jednak w tych pieniądzach maszyna warta uwagi. 100-120 ha zboża skusisz z zamkniętymi oczyma, mój rekord przy samym zbożu, bez rzepaku, kukurydzy 260 ha w sezonie. Czy bym kupił jeszcze raz? Nowy raczej nie, używany owszem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZATAN    0

1470 nie jest złym kombajnem poprawione bolączki z1450... Jd 1470 na ten sam silnik co jd 6630 tylko podkręcony.... Ma duży bęben mlucacy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

100-150ha w dobrych plonach to jest max dla tych sprzętów. 

Ktoś ma problemy w 1450 że słomy nie sieka i układa w 3 pasy?? Noże wymienione, niewiem co może być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Drodzy koledzy,

Potrzebuje porady na temat usterki czujnika strat, nie działa w JD1470, wskaźnik nawet nie drgnie przy odpaleniu.

 

Proszę o wsparcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

jeśli awaria przytrafiła się właśnie teraz w czasie zimowym szukałbym przegryzionego kabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam 1470 od nowości.

Problem z kima jest- zeby go rozwiązać trzeba wymienic osuszacz, wiatrak ustawic na 2 stopniu, a chłodzenie jak na najniższym i klima chodzi w miare. Serwis przyjeżdżał szukali czujników nigdy nic nie poprawili...

Spalanie niestety duże, ale przez ostatnie lata zauważyłem że na biopaliwie spalanie jest 30-%mniejsze...

Druga sprawa co do spalania, niestety ale kombajn na hydrostacie musi swoje wciągnąć, chodzi on caly czas a zeby mniej palił jezdzic na 1 nie na 2.

Niestety borykamy sie ze spadkiem prędkości motowidel.... Wszystko posprawdzane po wymieniane a motowidła chodza tak:

jak olej zimny i pogoda taka do 25 stopni to chodza super możesz wyłączać włączać beda chodzic Perfekt

Ale jesli wlaczysz je na polu a  olej zrobi sie gorący i jest na dworze ponad 30 stopni i wyłączysz je ila za chwilę wlaczysz isch sprawność max wynosi z 70 %.... Porażka

Nawet sypiać w locie, otwierając rure wyładowczą to motowidla zwalniaja, gdzie sa 3 niezalazne pompy.... 

Mial ktos może coś podobnego??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadv    2

Czy ktoś montował listwy domlacajace w 1470? Czy bez listew da się ogarnąć jęczmień ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

da się, ale dużo ości jest.

ja w tym roku po 11 latach w końcu założyłem 1 listwę. Zobaczymy jak bedzie.

O tym mówimy?

20230617_114242.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadv    2

Dokładnie.

Mam to włożyć między blachę a klepisko? jest tam takie miejsce z luką na blachę w przedniej cześci od strony gardzieli? Skręcasz to do klepiska? 

Czy bez nich można sensownie skosić jęczmień? Pytam bo nie kosiłem nim jęczmienia a już na niego czas ))

Czy ustawienia w książki wystarczą w jęczmieniu??

Robisz coś z wiatrem góra dół?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

żeby to wsadzić musisz zdjąć tą blachę poniżej podsiewacza, sciągasz te trojkatne blachy obok młocarni, tędy wsuwasz blachy, a pod spodem zakładasz zawleczki. Tam przychodzą zawleczki 4mm.

Wiatru nie ruszam.

do tej pory kosiłem bez tych blach i jakoś to szło. Za tydzien rusze to dam znac jak to jest z blachą


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj