Gość Profil usunięty

Przeróbka sipmy z-224/1

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Zastanawiam sie, czy instalację hydraulicznego podnoszenia podbieracza z 224/2 dałoby sie zamontować w zwykłej sipmie. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Ja w swojej prasie założyłem siłownik , ale prasa była z 2003 roku i miała już fabrycznie wspawane w ramę i w podbieracz uchwyty do siłownika więc sprawa była banalna. Wszystko zależy od chęci i pieniędzy bo za siłownik dałem coś koło 250 PLN plus przewody hydrauliczne.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam prasę z 2008r i też mam te uchwyty. A mógłbyś mi podać wymiary tego siłownika bo może u siebie jakiś znajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Nie wiem jakie ma wymiary ten siłownik bo prasę już 2 lata temu sprzedałem , ale był on w Sipmie w Lublinie zamawiany. Numer katalogowy masz w katalogu od swojej prasy.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra. dzięki. Jak się wzbogacę to kupię ten siłownik. proszę o zamknięcie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wszystko się da :D

a mozecie mi powiedziec tak pi razy drzwi ile on ma skoku ten silownik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekZF    0

Po mojemu to nie ma sensu zakładanie siłownika pod podbierakiem jak nie bedziesz miał hydraulicznego składania zaczepu :D bo i tak musisz wyjść z ciągnika żeby wyciągną ten sworzeń mocujący. A propo nie wiecie co zrobić żeby ten cały sworzeń lżej chodził?

 

P.S. Jak chcecie to moge porobić fotki orginalnego mocowania tego siłownika do ponoszenia podbieraka w sipmie z224/2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak to nie ma sensu ???

Rozkładasz prasę , jedziesz prasowac , i np. jak u mnie sa strasznie nierówne łaki i czasem palce podbieracza skrobią po ziemi :D wtedy gdyby był hydraulicznie podnoszony podbieracz to pyk do góry lekko i jedziemy dalej :)

 

U nas całe życie tata albo juz ostatnie lata ja przy składaniu/rozkładaniu prasy włączał wolny bieg i wychodził z ciągnika chwytając za ta dzwignię rozkładał prasę ...

a od kąd mamy drugą prasę to któregos dnia rozebrałem ten sworzen ze sprezyną wyczysciłem papierem sciernym na glanc likwidując wszelkie zadry , złożyłem z powrotem wyregulowałem (jak u mnie to co do milimetra) linkę i teraz mam do tej dzwigni przymocowany sznurek a drugi koniec w ciagniku - nie jest lekko ale pół sekundy i prasa rozłozona/złozona :) ale podbieracz juz musze wyjsc i recznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

ja mam z-224/2 z 2010r i hydrauliczny podbierak to cały czas kontroluję, przy nawrotach, wysoka miedza, przejazd z pola na pole, przydaje się. Nie mam dyszla hydraulicznego i zastanawiam się nad zakupem siłownika zgodnego ze schematem http://sklep.sipma.pl/go/_category/index.php?idc=1_2_26&page=2&producer_id=0&record_row=short&lang=pl tylko nie wiem czy można to zamontować do mojej prasy bez przeróbek. może ktoś się orientuje :blink:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też myślę nad zrobieniem hydraulicznego rozkładania dyszla tylko nie wiem jak to jest zrobione oryginalnie. Może ktoś wstawi fotki jak jest to robione?? Z góry dziękuje i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Witam. Odświeżam troszkę temat, ale poszukuję foty sipmy z hydraulicznym rozkładaniem dyszla, ponieważ chciałbym u Siebie również przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1703    0

Jak myślicie czy prasa sipma z-224/1 z 2002r. również posiada uchwyty do zamontowania siłownika do podnoszenia podbieracza? Ewentualnie czy ktoś posiada prasę z tego roku lub starszą i mógłby odpowiedzieć czy te uchwyty już są? Bardzo prosiłbym o odpowiedź. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1703    0

Jak myślicie czy prasa sipma z-224/1 z 2002r. również posiada uchwyty do zamontowania siłownika do podnoszenia podbieracza? Ewentualnie czy ktoś posiada prasę z tego roku lub starszą i mógłby odpowiedzieć czy te uchwyty już są? Bardzo prosiłbym o odpowiedź. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1703    0

Tak, tylko że obecnie nie mam możliwości obejrzenia tej prasy. Gdybym mógł zobaczyć nie pytałbym się o to na forum. :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj