Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Przeróbka sipmy z-224/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Zastanawiam sie, czy instalację hydraulicznego podnoszenia podbieracza z 224/2 dałoby sie zamontować w zwykłej sipmie. Co o tym myślicie?

niudizajn    11

Ja w swojej prasie założyłem siłownik , ale prasa była z 2003 roku i miała już fabrycznie wspawane w ramę i w podbieracz uchwyty do siłownika więc sprawa była banalna. Wszystko zależy od chęci i pieniędzy bo za siłownik dałem coś koło 250 PLN plus przewody hydrauliczne.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam prasę z 2008r i też mam te uchwyty. A mógłbyś mi podać wymiary tego siłownika bo może u siebie jakiś znajde

niudizajn    11

Nie wiem jakie ma wymiary ten siłownik bo prasę już 2 lata temu sprzedałem , ale był on w Sipmie w Lublinie zamawiany. Numer katalogowy masz w katalogu od swojej prasy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra. dzięki. Jak się wzbogacę to kupię ten siłownik. proszę o zamknięcie tematu

pawlus224    1475

Wszystko się da :D

a mozecie mi powiedziec tak pi razy drzwi ile on ma skoku ten silownik ?

WojtekZF    0

Po mojemu to nie ma sensu zakładanie siłownika pod podbierakiem jak nie bedziesz miał hydraulicznego składania zaczepu :D bo i tak musisz wyjść z ciągnika żeby wyciągną ten sworzeń mocujący. A propo nie wiecie co zrobić żeby ten cały sworzeń lżej chodził?

P.S. Jak chcecie to moge porobić fotki orginalnego mocowania tego siłownika do ponoszenia podbieraka w sipmie z224/2 :)

pawlus224    1475

Jak to nie ma sensu ???

Rozkładasz prasę , jedziesz prasowac , i np. jak u mnie sa strasznie nierówne łaki i czasem palce podbieracza skrobią po ziemi :D wtedy gdyby był hydraulicznie podnoszony podbieracz to pyk do góry lekko i jedziemy dalej :)

U nas całe życie tata albo juz ostatnie lata ja przy składaniu/rozkładaniu prasy włączał wolny bieg i wychodził z ciągnika chwytając za ta dzwignię rozkładał prasę ...

a od kąd mamy drugą prasę to któregos dnia rozebrałem ten sworzen ze sprezyną wyczysciłem papierem sciernym na glanc likwidując wszelkie zadry , złożyłem z powrotem wyregulowałem (jak u mnie to co do milimetra) linkę i teraz mam do tej dzwigni przymocowany sznurek a drugi koniec w ciagniku - nie jest lekko ale pół sekundy i prasa rozłozona/złozona :) ale podbieracz juz musze wyjsc i recznie :)

LeonOr    1

ja mam z-224/2 z 2010r i hydrauliczny podbierak to cały czas kontroluję, przy nawrotach, wysoka miedza, przejazd z pola na pole, przydaje się. Nie mam dyszla hydraulicznego i zastanawiam się nad zakupem siłownika zgodnego ze schematem http://sklep.sipma.pl/go/_category/index.php?idc=1_2_26&page=2&producer_id=0&record_row=short&lang=pl tylko nie wiem czy można to zamontować do mojej prasy bez przeróbek. może ktoś się orientuje :blink:

Witam. Też myślę nad zrobieniem hydraulicznego rozkładania dyszla tylko nie wiem jak to jest zrobione oryginalnie. Może ktoś wstawi fotki jak jest to robione?? Z góry dziękuje i pozdrawiam:)

MichalP    12

Witam. Odświeżam troszkę temat, ale poszukuję foty sipmy z hydraulicznym rozkładaniem dyszla, ponieważ chciałbym u Siebie również przerobić.

Piotr1703    0

Jak myślicie czy prasa sipma z-224/1 z 2002r. również posiada uchwyty do zamontowania siłownika do podnoszenia podbieracza? Ewentualnie czy ktoś posiada prasę z tego roku lub starszą i mógłby odpowiedzieć czy te uchwyty już są? Bardzo prosiłbym o odpowiedź. :) 

Piotr1703    0

Jak myślicie czy prasa sipma z-224/1 z 2002r. również posiada uchwyty do zamontowania siłownika do podnoszenia podbieracza? Ewentualnie czy ktoś posiada prasę z tego roku lub starszą i mógłby odpowiedzieć czy te uchwyty już są? Bardzo prosiłbym o odpowiedź. :) 

Piotr1703    0

Tak, tylko że obecnie nie mam możliwości obejrzenia tej prasy. Gdybym mógł zobaczyć nie pytałbym się o to na forum. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy