LordZiemniak

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać

Polecane posty

mam pytanie czy są jakieś takie opryski kiedy ziemniak juz jest wielki i zakryte są miedzyrzędzia np koniec czerwca początek lipca a pojawia sie trawa zeby opryskac na trawe a zeby nie zniszczyc ziemniaka zeby go nie przypalic ani zeby nie uschnął??a trawa zeby znikła tak jak np. przy oprysku przed wschodowym albo zaraz po wschodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dobrze przygotuj pole i dobrze opryskaj przed chwastem, to nie bedziesz miec trawy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak urośnie bo titus i sencor działają jakiś czas a za miesiac czy za dwa i tak trawa wyrasta.Jak oni to robią np. nad morzem ze teraz jest sierpien a w ich ziemniakach deka trawy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

bo mają ladne ziemniaki! Jak posadzisz dobry material kwalifikowany na sprawdzonym polu i prysniesz tak jak trzeba, to nie ma prawa rosnąć trawa!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja postaram sie zrobić zdjecie, i wtedy zobaczysz ze mozna mieć czysciutkie ziemniaki. Wystarczy dobrze opryskać, raz przed wschodami, a pózniej na perz i trawe powschodowo, a wtedy niemasz wcale problemu z chwastem w ziemniakach, a jak Ty bys chciał nieopryskać zeby było taniej a potem masz trawe na metr wysokości no to soory. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja mam czyste ziemniaki.

chcesz zdjecie niedowiarku ?

 

poza tym w mojej galerii masz foty jak ziemniak powinien wyglądać, wtedy chwast nie ma szans na rozwój.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pryskałem przedwschodowo sencorem i titusem i później po wschodowo tez sencorem i titusem i nie było trawy ale w ostatnim czasie tak trawa buchła w góre że masakra.A na perz czym pryskałeś i kiedy?? i na chwasty czym pryskałem tez sencorem i titusem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

pryskalem jedynie titusem+sencor (lub mistral). Na jednych kawalkach zabieg jednokrotny, na innych dzielony.

Tylko tym pryskalem. Titus jest wlasnie od perzu i chwastnicy :D

Duze ma znaczenie jak pole wygladalo rok wczesniej, co na nim bylo, czy uporales sie z chwastami, jakie zabiegi uprawowe wykonales, itd.

No i jeszcze raz powtorze, jak ziemniak jest zdrowy i rosnie tak jak w ksiazce, to chwast ma duze mniejsze szanse na rozwój - jak w kazdej uprawie!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rok wcześniej była przenica i nie było chwastów a pod ziemniaki na wiosne orałem dwa razy kultywatorowałem i sadziłem póżniej pielnikowałem i bronowałem pryskałem przedwschodowo po jakims czasie znowu pielnikowałem pozniej powschodowo i po jakims czasie znowu pielnikowałem i i tak trawa wyrosła.A ty jak pryskałes titusem i sencorem to podsypywales wczesniej zeby pryskac na swieżą ziemie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no to juz chyba wiem czemu masz trawe :D

po co wjezdzasz czyms na opryskane pole? jesli zruszysz ziemie, tam chwast napewno bedzie rósł!

Po 1. jesli stosujesz u siebie technike pryskania PRZEDwschodowego, to nie wjezdzaj juz pozniej niczym na pole! Tylko szkodzisz sobie w ten sposob.

Po 2. tak samo jesli bedziesz pryskal POwschodowo, to mozesz jezdzic sobie z pielnikiem dowolo, ale tylko do momentu jak opryskasz, choc i tu trzeba miec na uwadze to, ze Titus lepiej dziala jak prysniesz juz na istniejace chwasty, wiec musisz troche odczekac zanim urosną, dopiero pozniej oprysk - w chwili gdy ziemniaki maja 15-20cm. No i po oprysku nie wolno niczym wjezdzac! Jesli Ty piszesz ze wjezdzales nawet 2 razy, to efekt dzialania oprysku maleje do minimum.

Oczywiscie od tej reguly sa wyjatki. Ja musialem w tym roku jeszcze raz wjecahc po oprysku z uwagi na obfite deszcza ktore calkowicie zdeformowaly mi rządki. Ale u mnie nawet po czyms takim mam czysto na polu :)

Mam nadzieje ze teraz juz rozumiesz sedno sprawy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdy pryskasz przedwschodowo to jezdzisz wczesniej podsypnikiem zeby pryskac na świeżą ziemie czy nie?? a i miedzy opryskiem przedwchodowym a powschodowym podsypywałeś cos czy nie??bo po podsypywaniu środek słabnie ale i tak bedzie oprysk powschodowy to lepiej podsypywać czy nie??

 

No w tamtym roku to ja podsypywałem tylko chyba dwa razy po powschodowym pryskaniu raz chyba gdzies 2 tygodnie po oprysku i pozniej znowu zeby poprawic rządki i to był koniec.A w tym roku po powschowowym oprysku za 3 dni podsypywałem zeby stargać uschnietą trawe za 2 dni znwou zeby wymieszac i później jeszcze raz bo wójek stwierdził ze tak jest wieksze prawdopodobeinstwo ze trawy nie bedzied i ziemniaki beda szybciej a to gówno prawda jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

no ja jestem z północy i mam posadzone 8 ha ziemniaka i zawsze gdy mam pole uprawione pryszcze rundupem i po deszczu sadze potem tylko raz obsypuje i gotowe a teraz mam już 2 ha wykopane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

titus i sencor raczej nie nadaje sie na pryskanie przedwschodowe, to ma raczej zastosowanie na juz wyksztalcone chwasty i ziemniaki.

Sa inne sprawdzone srodki przedwschodowe. U mnie bylo tak:

sadzenie, 2 tyg przerwy, formowanie redlin, w ciagu tygodnia oprysk i pozniej juz nic nie robilem. chwastu nie ma do dzis, sporadycznie trafi sie gdzies cos.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To nie daje efektu... Roundup to tak ale na chwasty w najlepszej fazie rozwoju, jak na "gołą" ziemie opryskasz to efektu wielkiego nie będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdy np. opryskam titusem i sencorem przedwschodowo to poźniej po wschodach najpóźniej to kiedy moge pryskać żeby nie spalić ziemniaka i zeby go nie zepsuć a zeby oprysk zadziałał ale zeby to było jak najpóźniej jak sie da??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

titusem i sencorem nie pryska sie przedwschodowo!!

pisalem to wczesniej, nie czytales?? B)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj