rafal124

Jakie macie prasoowijarki?????

Polecane posty

rafal124    0

Jakie macie prasoowijarki i jakie ciągniki podpinacie do nich, ja mam Krone Combi Pack 1250 i pracuje przy niej Fendtem 309lsa z 93r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Sorka za OT ale .... ile robisz tych balotów że masz praso owijarke?? I jeszzce takie jedno pytanko iloma warstwami owijasz tego balota? Bo jakby nie patrzeć troche długa i niebezpieczna droga czeka taką kulke zaczynając od wyładunku z praso owijarki a skończywszy na placu .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal124    0

Sorka za OT ale .... ile robisz tych balotów że masz praso owijarke?? I jeszzce takie jedno pytanko iloma warstwami owijasz tego balota? Bo jakby nie patrzeć troche długa i niebezpieczna droga czeka taką kulke zaczynając od wyładunku z praso owijarki a skończywszy na placu .

 

bel 3000 sztuk sezonowo, a warst to 2 tak normalnie, a po za tym nie jest tak żle jak się wydaje ze zwiezieniem ze długa droga tyle że folia dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

bel 3000 sztuk sezonowo, a warst to 2 tak normalnie, a po za tym nie jest tak żle jak się wydaje ze zwiezieniem ze długa droga tyle że folia dochodzi.

Ja ostatnio zwiozłem kilkaset balotów i chyba żaden nie był uszkodzony

 

Czy dwie warstwy folii to troche nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kolega Rafał pewnie miał na myśli nie dwie warstwy folii ale dwa razy owijana z zakładem 50% czyli 4 warstwy w sumie tak mi się wydaje bo nawet te 4 warstwy to wydaje mi się za cienko ja owijam na placu właśnie 4 warstwami i dość często są podziurawione (a to jakiś kołek wystaje z balota a to gdzieś się przy wyładunku z owijarki otrze i tak to wygląda ;) ) a swoją drogą to trochę nie chce mi się wierzyć że 4 warstwy folii wystarczają przy prasowaniu praso-owijarką i bezpieczny transport z pola takiego balota ( nie zarzucam nikomu kłamstwa ale poprostu sam widząc co się u mnie dzieje > nie wyobrażam sobie tego żeby te baloty przy owijaniu 4 warstwami nie dziurawiły się).


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Sorka za OT ale .... ile robisz tych balotów że masz praso owijarke?? I jeszzce takie jedno pytanko iloma warstwami owijasz tego balota? Bo jakby nie patrzeć troche długa i niebezpieczna droga czeka taką kulke zaczynając od wyładunku z praso owijarki a skończywszy na placu .

 

A co za różnica prasoowijarka czy owijarka samozaładowcza. U mnie w okolicy kilka dobrych sztuk prasoowijarek jak i właśnie owijarek samozaładowczych pracuje i jakoś wzmożonych problemów z uszkodzeniami foli nie ma. I ewentualne uszkodzenia to głownie powstaja przy przewożeniu ich na starych przyczepach. Tyle, że jak ktoś kiedyś gdzieś pisał nie używają tandetnej foli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Myślę o ustawianiu przy miedzy, bele robię już 12 lat i ni razu nie zwoziłem ich tylko zawsze stoją przy miedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A co za różnica prasoowijarka czy owijarka samozaładowcza. U mnie w okolicy kilka dobrych sztuk prasoowijarek jak i właśnie owijarek samozaładowczych pracuje i jakoś wzmożonych problemów z uszkodzeniami foli nie ma. I ewentualne uszkodzenia to głownie powstaja przy przewożeniu ich na starych przyczepach. Tyle, że jak ktoś kiedyś gdzieś pisał nie używają tandetnej foli.

Praso-owijarką raczej na placu tam gdzie mają leżeć baloty owijać się nie da a wszystkimi innymi owijarkami się da ja owijam na placu i nie znam nikogo kto by owijał na polu


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Nie ma znaczenia, czy prasoowijarka czy owijarka samozaładowcza, obydwie maszyny zostawiają bele na łące. Z dobrze owiniętej siatką beli nic nie wystaje i nie przebija folii, a uszkodzenia podczas transportu to już wina zwożącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Jak się przedziurawi to sie zakleja taśmą i tyle a nie piszcie tu ze lepiej owijać na placu bo jak tak belujecie cały dzień a potem wieczorem owijacie to nie tędy droga bo bele powinno się owinąć do 2 godz od zwinięcia żeby odciąć powietrze.Wtedy kiszonka bedzie lepsza niż gdy bela czeka na owinięcie pol dnia albo i cały.To tyle ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Witam

Myślicie że przy 50ha warto kupić praso owijarkę Uni czy lepiej w jej cenie kupić dobrą zagraniczną prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

Przy tych 50ha brałbym w porównaniu do nowej uni nawet złoma i pogorzelca ale zachodniego (Claas, Krone, Lely, McHale itp.)

Sąsiad ma prase uni i robi nią około 2-3 tys balotów sezonowo.

W pierwszym roku nic.- "Kupiłem dobry sprzęt za nie dużą kase"

W drugim połowa łożysk do wymiany.- "No co...Gwarancja jeszcze jest a nawet jak coś to łożyska nie kosztują majątku po za tym już zrobiła dużo sianokiszonek i słomy"

W trzecim poszło... Następna seria łożysk, podbieracz połamany (jego wina no ale), pasy pękały pokoleji trzeba było nowe, ukręcił się WOM przy prasie i na sam koniec sezonu urwała się tylnia klapa.

Już nie muszę pisać co mówił o niej... prasa stoi za garażem i czeka na naprawę... Kupił używaną kronke i nic przy niej nie robił. wozi ze sobą tylko towotnice i co kilka setek smaruje i dalej jazda. Teraz jest mądrzejszy i twierdzi, że jak ktoś robi dużo i ma być niezawodne i wydajne to tylko zachodnie nowe najlepiej, a jak ktoś sie zastanawia nad nowym polskim to niech przemyśli używane z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj