Wagraf

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wagraf    0

witam

posiadam (a raczej moj dziadek) 2 h ziemi i musze zakupić ciagnik , wybór padł na 330 ze wzgledu na podobno jego małą awaryjność.

ponieważ bedzie to ciągnik uzywany to na co bede musial zwrocic uwage przy zakupie, co najcześciej sie psuje, ile kosztuje naprawa tego, w jaki sposób sprawdzic czy dana część jest uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

jestem w podobnej sytuacji tylko że zdecydowałem się na MF 235. oglądałem wiele 30-stek. uważaj jeśli ciągnik jest świeżo po malowaniu bo sąsiad kupił takiego i po jakimś czasie wyszło sporo przecieków i pęknięty blok. jeśli silnik jest niemalowany to widzisz co jest.sprawdź też pompę podnośnika bo wiele z tych co oglądałem nie mogło mnie podnieść na małych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wagraf    0
przede wszystkim patrz na przepracowane motogodziny:)

 

a ile to duzo na ten ciągnik? (poza tym licznik mozna chyba odłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tkryszt    0

moja trzydziestka emka ma 3 tys motogodzin a sąsiad ma zwykłą c330 i ma na niej ponad 5 tys i juz sie mu rozsypuje ;p

 

no chyba mozna odłaczyc ale wtedy chyba nie masz obrotomierza a bez tego gorzej sie pracuje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tkryszt    0

a oprócz twoich 2 ha co bedzie ona robiła ?? masz jakas hodowle ? 2ha ziemi to dla trzydzistki nic ;p hehe to jest super ciagniczek ruski władek sie do niego nie umywa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

JA bede sprzedawał 330 i wiem mniej wiecej na co uważać (bolączki tej co mam):

- przecieki, sprawdź wszystko od pompki wody, poprzes simering koła na pasek klinowy napędowego, patrz czy z korka wlewu oleju nie wali(po wyciągnięciu korka i odpaleniu po remoncie u nas nic a nic nie prysnęło, teraz już wali przez korek), czy nie ma okropel oleju na misce, czy nie ma wycieku koło filtra oleju, na pompce paliwa(ona tam ma chyba jakisprzelew i pop długim użytkowaniu może sie przelewać) no i ogólnie czy nie ma gdzieś olejów itp..

-silnik, u mnie jak sie ostro da w d.pe ciapkowi i woda mocno zagrzeje to uszczelka puszcza, czy uszczelka pod głowicą jest ok, widać po tym że wywala czasami troszke wody(przynajmniej tak twierdzi mechanik) bo kompresja idzie częściowo do układu chłodzenia.. Jak miałem spartolony silnik kiedyś to tłoki pompowały mi olej do tłumnika powoli-to było okrpne!

-dobrze by było sprawdzić sprzęgła i skrzynie, jak Ci któryś bieg wyskakuje to trzeba ciągnik roztroić, mnie to właśnie czeka(4 bieg) i do tego sprzęgło wom mi pada(500zł z robotą)

-kosmetyka, czy prądy są jak trzeba, czy układ pneumatyczny i hydrauliczny są ok itp..

 

Oczywiście najlepiej byłoby sprawdzić traktor w ostrzejszej robocie, oferował to pewien komis koło mnie kiedyś, mieli kawałek pola, pług i można było pałować ciągnik przez ile sie chciało przed kupnem, teraz ich już nie ma :/

Ja mam popnad 4500 mtg w c330M, mam wzmocniony podnośnik i nie był tykany(jedynie iltr zmieniony oleju) i podnosi niesamowicie, max to było 1300kg cementu, na podnościk dechy i worki jak najbardziej z przodu, no i podniósł ; ] Ale ledwo..

Kup lepiej jakiś brudny poocierany, niż odmalowany i odpicowany zewnętrznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wagraf    0

Hinco dziekuje za obszerna podpowiedz mysle ze bardzo duzo mi pomogles

 

 

a oprócz twoich 2 ha co bedzie ona robiła ?? masz jakas hodowle ? 2ha zeimi to dla trzydzistki nic ;p hehe to jest super ciagniczek ruski władek sie do niego nie umywa :)

hodowli nie ma tylko jedna krówka sie zostala troche kur i kaczek , a pole racej jako duuuza dzialka jest uzywane troche ziemniakow, truskawek, fasoli itp

chodzi ci pewnie o wladimirca ? ale jaki model? i jak jest z czesciami zamiennymi do niego, bo do trzydziestki to prawie na kazdym rogu :( no i skomplikowana nie jest wiec naprawil bym sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Hinco dziekuje za obszerna podpowiedz mysle ze bardzo duzo mi pomogles

hodowli nie ma tylko jedna krówka sie zostala troche kur i kaczek , a pole racej jako duuuza dzialka jest uzywane troche ziemniakow, truskawek, fasoli itp

chodzi ci pewnie o wladimirca ? ale jaki model? i jak jest z czesciami zamiennymi do niego, bo do trzydziestki to prawie na kazdym rogu :( no i skomplikowana nie jest wiec naprawil bym sam.

Nie wiem skąd jesteś ale na www.rolnicze.pl jest spory wybór (okolice Krakowa), oni tam ciągniki z tego co widze doprowadzają do stanu pełnej sprawności, jak coś jest nie teges na zewnątrz to ląduje nowa część (mają tetż duży sklep), silników nie tykają..

Jest temat co lepsze, wladimirec czy c330, poczytaj ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wagraf    0
Nie wiem skąd jesteś ale na www.rolnicze.pl jest spory wybór (okolice Krakowa), oni tam ciągniki z tego co widze doprowadzają do stanu pełnej sprawności, jak coś jest nie teges na zewnątrz to ląduje nowa część(mają tetż duży sklep), silników nie tykają..

Jeste temat co lepsze, wladimirec czy c330, poczytaj ; ]

z wrocławia.

 

zaraz sobie pocztam o tym władimircu bo widze ze cenowo to jest jeszcze tanszy niz 330 ale jak jest z czesciami do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tkryszt    0

władymirec t25 jest znacznie tanszy od trzydziestki i mysle ze z czesciami do niego tez nie bedzie problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

ja tez jestem w podobnej sytuacji,tez mam 2ha i mam zamiar coś kupić na przyszły rok,będzie to U 2812 albo c330,gdyby wujek mi sprzedał ciapka to biorę go bez wahania(jest to emka z przebiegiem 130mth),na 2812 trochę wiecej kasy by trzeba no ale sie zobaczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
jestem w podobnej sytuacji tylko że zdecydowałem się na MF 235. oglądałem wiele 30-stek. uważaj jeśli ciągnik jest świeżo po malowaniu bo sąsiad kupił takiego i po jakimś czasie wyszło sporo przecieków i pęknięty blok. jeśli silnik jest niemalowany to widzisz co jest.sprawdź też pompę podnośnika bo wiele z tych co oglądałem nie mogło mnie podnieść na małych obrotach.

 

dokładnie!! luzy na osi przedniej oraz luzy na zwolnicach-pokołysz koła tylne czy nie wywalone łożyska,dodatkowo jadąc z górki dodaj gazu i zwolnij gaz -jadąc na biegu jesli nie słyszysz zgrzytów to most jest oki-tz atakujacy z zębatką satelit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Właśnie, czy w 30 mają prawo wyć.. ee.. przekładnie? czy cośpodobnego? Mi wyje w jednyym przypadku, jak jest ostry podjazd, pedał w podłoge i obroty ok 2krpm, ani nie wchodzą wyżej(podkręcona pompa) ani niżej, poprostu max silnika, wtedy słychać lekko jakieś wycie, jak w 360 ale cichsze..

Mam taki podjazd gdzie wracając pusto z transportu z przyczepą co wazy 1,5t wbijam 5 i w deche gaz, no i wtedy to słychać.. oczywiście na górze temperatura wzrasta gwałtownie, śmierdzi tłumnik itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konstruktor    0

Gdy będziesz go oglądał zwróć uwagę na wygląd czy nie leje mu się olej i czy nie jest wychełtany.

zapal go i posłuchaj gdy będzie miał żywy odgłos to będzie porządny bo ja będzie miał mulasty to będzie słaby I na wielki obrotach zobacz czy nie dyni na początku troszkę zadymi na czarno a potem w cale to będzie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawa350rs    9

przed kupnem zwróć uwagę na luzy na zwolnicach i na plombę w pompie paliwa


Kirowiec - moc i niezawodność pod ręką.
Kto ma kirowca nie poczebuje fachowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

U nas nie wiem po ile chodzą C-330...zerknij sobie na allegro jak chcesz się dowiedzieć... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

zwykla c330 to do 16 tys a m-ka to do 22 nawet dochodzi ( bywaja tez przypadki za 25 tys)

Ale co do porownania c330 i t25 to c330 jest lepsza pod kazdym wzgledem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

przy kupnie sprawdz tez zużycie kulek(przegłubów) w wieszakach od podnośnika....

zorientujesz sie na ile ciągnik jest wyeksploatowany. Ja w swojej 330 jak dam obroty max na 6 biegu to nie wyje , tylko strasznych wibracji dostaje cała karoseria :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Te ceny 330 to jest gruba przesada.

 

Wiesz...kto sprzedaje zarobi, a kto kupuje to już nie za bardzo... :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas to już sie znajdzie za 10-14tyś ładną C-330


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

jeśli ten ciągnik jest z lat 70 to może okazać sie że blok jest skorodowany (sam sie tak nadziałem) po prostu zgnił wokól tulei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj