Lechu5245

Zetor 5245 opada podnośnik

Polecane posty

Lechu5245    0

Witam wszystkich. Otóż mam taki problem: Ciągnik nie trzyma na podnośniku. Jak dźwignę np. pług do góry to za chwilę trochę opadnie ale traktor od razu go podniesie(w tym samym czasie przekręca się wałek). Jak zgaszę silnik to pług zaczyna opadać i po 1 min jest na ziemi. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Jak wyzej, uszczelnienia na tloczysku i/lub przepuszczajacy rozdzielacz.

Najpierw zrob tloczysko i zobacz czy i o ile sie poprawi. Jesli bedzie ok to rozdzielacz jest ok, a jesli nadal bedzie spadac to musisz go dac do regeneracji/wymienic.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Wymieniłem uszczelnienia na tłoku i już nie opuszcza ale pojawił się inny problem. Otóż mam do niego pług 3 skibowy obrotowy i na początku pracy ponosi idealnie, szybko obraca ale po jakimś czasie zaczyna być problem z podnoszeniem tzw. zaczyna powoli podnosić i obracać( nie zawsze do końca obróci). Myślę że to wina pompy ale proszę o wasze opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Może być, że to pompa która przy rzadszym (ciepłym)oleju już nie utrzymuje ciśnienia. Jeśli masz manometr na ciśnienie rzędu 150-170 atm, to go podłącz i zobaczysz ile masz ciśnienia na zimnym i na ciepłym oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Nie mam takiego sprzętu. Jeśli pompa nie utrzymuje ciśnienia przy ciepłym oleju to znaczy że muszę ją wymienić? (jaka jest cena oryginalnej?)

 

I jeszcze jedno pytanie: gdzie podłączyć dwa węże hydraulicznie od pługa? Zetor ma 3 wejścia (ułożone jak leżąca litera L)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Jak ci nie podnosi na ciepłym oleju to na bank pompa do wymiany.

Co do podłączenia węży to podłączasz o ile się nie mylę do 2 górnych, powinny być oznaczone na dźwigni w kabinie jako 1 i 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Ja mam podłączone jeden na dole i 0 u góry po prawej. Pług się obraca ale czy to jest dobre ustawienie, tego nie wiem. Jak chcę obrócić pług to muszę pchnąć dźwignię ku tyłowi ciągnika. Kolega mówił mi że powinno być raz do przodu a raz do tyłu ale nie jestem pewny czy tak akurat ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Co do obrotu pługa to zależy od jego typu, ja np. w lemkenie każdorazowo obracam dźwignią tylko w jedną stronę, kolega w rabewerku raz do przodu raz do tyłu. w obu przypadkach siłownik na 2 węże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Załatw sobie gdzieś zegar do mierzenia ciśnienia w układzie hydraulicznym taki który można podłączyć do jednego z wyjść hydraulicznych z tyłu ciągnika.

Jesli nie uda Ci sie załatwić takiego ustrojstwa to może zacznij od wymiany uszczelniaczy na tłoczysku.(u mnie okazało sie że został już tylko ten metalowy pierścień a po plastikach śladu nie było a mimo to dawał radę z pługiem obrotowym ale pompa jęczała bardzo.)Z tymi pierścieniami wyjdzie Cię najtaniej.Jeśli nie pomoże to pompa (ok 450PLN) I raczej nie baw sie w regeneerację tylko nowa i w miarę orginalna:)No a na koniec zostaje rozdzielacz który raczej na pewno też masz padnięty(w jakimś stopniu,bo na pewno działa tylko trochę mniej precyzyjnie).Koszt regeneracji bodajże ok 500PLN a nowy ok 1500PLN!!! -więc wybór należy do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Ostatnio znajomy powiedział mi że do swojego ursusa c-360 założył inną mocniejszą nie standardową pompę hydrauliczną i mówił mi że mam do swojego zetora założyć pompę np od 7711 ale okazuje się że traktory pokroju 5211-7245 mają identyczną pompę. I moje pytanie jest takie czy do mojego zetora można dostać mocniejszą pompę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale skąd, zetory maja bdb pompy 33l wydajności. A w C-360 były pompy 20l dlatego zmiana przyniosła dobre korzyści. Kup oryginalna jak ta się nie nadaje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Jak już pisałem wcześniej wymieniłem uszczelniacze ma tłoku i do tej pory było ok z opadaniem ale w piątek woziłem zetorem baloty na igłach zawieszanych z tyłu i w poniedziałek zauważyłem że już trochę opadło. Dziś patrzę że już jest na samym dole. To znowu uszczelniacze czy może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a jak podnośnik już nie wariuje ;) a tym że opada na razie tak wolno :) to się nie martw będzie z czasem szybciej :) (3 dni) w koncu rozdzielacz tez przepuszcza a i pierścienie się wyrobią rada to jest taka by go nie przeciążać tzn że jak stoi nieużywany to to co na podnośniku to ma być na opuszczone a nie wisieć i obciążać

 

PS, Ojciec też mówi jak zetor był nowy to pług i tydzień wisiał i nic nie opadł a teraz to po zgaszeniu za godzinę na ziemi sam <_< :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po wymianie uszczelniaczy powinno się hydraulikę nowym olejem zalać. Stary spuścić a nowego wlać. U mnie po wymianie uszczelniaczy i oleju to można kosiarkę zostawić zaczepiona i nie opuści <_<


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Nawiązując do tematu podnośnika. Jest może jakaś możliwość zwiększenia udźwigu na podnośniku w moim 5245? Czasami ma problem z podniesieniem pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Podkręcenie zaworu bezpieczeństwa na pompie. Ale że zetory maja te ciśnienie na pompie dość wysokie to raczej bym powiedział że pompę masz padnięta.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj