Darek5120

Klimatyzacja

Polecane posty

Darek5120    0

Witam , mam problem z klimatyzacją jest nabita a nie czuć dmuchajacego powietrza do kabiny aby letnie ,

Przy nabijaniu maszyna podłączona do ciągnika pokazywała że zbija temperature do 4 stopni co może być nie tak ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Załącza sprężarke? Może być zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie gazu. Jeśli załącza, a klima nie chłodzi, to trzeba zaczać od wymiany osuszacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
2 godziny temu, Darek5120 napisał:

Witam , mam problem z klimatyzacją jest nabita a nie czuć dmuchajacego powietrza do kabiny aby letnie ,

Przy nabijaniu maszyna podłączona do ciągnika pokazywała że zbija temperature do 4 stopni co może być nie tak ?

 

Jeżeli ktoś Ci to robił to reklamuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Czy kompresor klimy załącza się?  Co było robine , była to  standardowa obsługa , czy układ wcześniej był pusty i trzeba było napełnić od zera.  Jeżeli czynnik uleciał to się nie załączy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Może trzeba wymienić filtry kabinowe. Jeśli są zapchane, to klimatyzacja też dobrze działać nie będzie. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Wyedy jako obieg wewnetrzny powinna pracowac i dobrze chłodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Dnia 26.05.2023 o 21:37, bezbarwny napisał:

Może trzeba wymienić filtry kabinowe. Jeśli są zapchane, to klimatyzacja też dobrze działać nie będzie. 

Słusznie właśnie miałem taki problem dobiłem gazu sprężarka waliła na 25 bar a chłodu ni hu hu - z braku krążenia powietrza wymiennik zamarzał wymieniłem filtr i jest ok 

A wcześniej znowu zmniejszyłem ilość gazu .Na początek dotknij przewody niskiego i wysokiego ciśnienia -niskie grube muszą być zimne a cienkie muszą wręcz parzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek5120    0
Dnia 28.05.2023 o 20:31, v11 napisał:

Słusznie właśnie miałem taki problem dobiłem gazu sprężarka waliła na 25 bar a chłodu ni hu hu - z braku krążenia powietrza wymiennik zamarzał wymieniłem filtr i jest ok 

A wcześniej znowu zmniejszyłem ilość gazu .Na początek dotknij przewody niskiego i wysokiego ciśnienia -niskie grube muszą być zimne a cienkie muszą wręcz parzyć 

Filtr kabinowy nowy jest , on ma jeden filtr z tyłu czy gdzieś jeszcze posiada ?

 

Dnia 26.05.2023 o 18:37, andrzej78 napisał:

Czy kompresor klimy załącza się?  Co było robine , była to  standardowa obsługa , czy układ wcześniej był pusty i trzeba było napełnić od zera.  Jeżeli czynnik uleciał to się nie załączy, 

Układ miał 7 setek gazu a dobiłem do 1.5 kg  gazu 

 

Edytowano przez Darek5120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

tak nie można jak 700g musi być około 700g jak za mało wyłączy zawór niskiego ciśnienia a jak za dużo to wysokiego a w układzie jest sprężona ciecz gaz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Tylko, że tam powinno być 1,5 czy nawet 1,8kg. U mnie jak nabije w normie to zaraz wywala bezpiecznik ciśnienia i się wyłącza, muszę upuścić do 0,5-0,7kg i jako tako chodzi wtedy.  Gdzieś zamarza przy większym ciśnienie, ale cieżko określi gdzie. Chłodnica, zawór, osuszacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

żle zrozumiałem te 7 setek .spróbuj może opróżnić  - nie całkiem tak aby się włączała do nawiewu elektroniczny szybki termometr i powoli nabijaj do momentu  wzrostu temperatury po spadku a następnie troszkę spuść . chyba że chcesz grzebać i wymienić osuszacz -a i jeszcze zamknij obwód na termostacie w kabinie może termostat świrować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj