Seba127

Ciągnik 150 - 180 km nowy

Polecane posty

Seba127    0

Witam, zastanawiam się nad najbliższą modernizacją i myślę nad nowym traktorem (bo stary w starym strasznie elektronika się sypie ).

Co byście polecili z nowych traktorów w przedziale 150 - 180 km.

Jakie skrzynie biegów polecacie ? z góry dzięki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    619

Takiej sytuacji gospodarczej, takich perspektywach i takich cenach nowych maszyn myślisz nad nowym ciągnikiem? To co Ty tam uprawiasz, maryche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do koloru do wyboru zależy ile chcesz wydać. Kolejny temat z czapy. Jaką skrzynię byście polecali? A kto wie jaką kasę chcesz wydać? Czy ma to być wersja budżetowa aby tylko była mniej więcej moc i gabaryty czy ma to być wersja na full wypasie to pewnie teraz na jednym modelu ze 100 tys różnicy. Kup taki który ci się najbardziej spodoba dealer i serwis będzie blisko no i będzie miał dobrą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220
2 godziny temu, Dastan napisał:

Takiej sytuacji gospodarczej, takich perspektywach i takich cenach nowych maszyn myślisz nad nowym ciągnikiem? To co Ty tam uprawiasz, maryche?

Jak go stać to niech kupuje 😉 
Jeszcze dwa lata temu u mnie przepłacali za dzierżawe i przy kupnie, w tym roku nikt się nie wyrywa do brania dzierżaw, a juz o kupnie ani słowa. Widze tylko jakie plantacje mają Ci, którzy sie wyrywali i przepłacali 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

ja odpowiem bo też szukam. w tym przedziale. kwestia tego jaki przydział mocy dostaniesz. moj budżet to 500 netto maks zależało mi na ciągniku cięższym i trochę mocniejszejszy wybrałem skrzynie zrobotyzowane z przygotowaniem pod GPS skrzynie typu vario nie przekonują mnie chyba że to fendt ale na niego mnie nie stać moje propozycje deutz fahr 6160 (głównie uwagi na posiadane deutze ) skrzynia RC shift - cena 430-470 w zależności od wyposażenia valtra t 175 active - 500 netto , valtra t145 active -430 netto valtra w tej cenie jest dość dobrze wyposażona, deutz w podstawie jesy ubogi większą jest dużo bardziej przyszłościową, z uwagi na niewysilony silnik i spora masę. arion 630 hexashift - 430 case puma 160 - ponad 500 po zasadniczo wstępnie U mnie wygrywa valtra t175 Deutz-Fahr 6160 z uwagi na to że mam deutze i znam je dokładnie ale silnik ma najmniejszą pojemność jest prawie dwie tony lezejszy od t175 i tone od t145 następnie ario z uwagi na fajna skrzynie która ma 6 polbiegow na każdym biegu ceny netto że wstępnych ofert dilerów I moja radę bo nie pierwszy raz kupuje nowy ciagnik. bliskość dealera nie ma znaczenia bo oni często się zamykają albo zmieniają profil, ja miałem tak dwa razy i tak musisz sobie radzić na własną rękę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do dealerów to ich rynek tez się uciera i zmienia. Ale zostają na nim sami grubi gracze. Nie jest to już przeważnie firma żyjąca z jednego punktu a co najmniej z kilku. Na Podlasiu jeśli ktoś kupił jd od contractusa nadal może liczyć na te serwisy oczywiście poza gwarancją i zakupem nowego bo od jd oni odeszli. ALe nadal oferują części i mechaników mających doświadczenie z marką. 

Teraz dealerem został fricke który tez ma kilka punktów na północnym wschodzie i raczej patrząc na to ile w to inwestują łatwo i szybko profilu a nawet marki ciągników raczej nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1286

bierz Fendta, są sprawdzone, z  elektroniką masz doświadczenie,  mają ładny lakier i prestisz

  • Like 1
  • Haha 2

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 22.05.2023 o 15:46, hubertuss napisał:

Co do dealerów to ich rynek tez się uciera i zmienia. Ale zostają na nim sami grubi gracze. Nie jest to już przeważnie firma żyjąca z jednego punktu a co najmniej z kilku. Na Podlasiu jeśli ktoś kupił jd od contractusa nadal może liczyć na te serwisy oczywiście poza gwarancją i zakupem nowego bo od jd oni odeszli. ALe nadal oferują części i mechaników mających doświadczenie z marką. 

Teraz dealerem został fricke który tez ma kilka punktów na północnym wschodzie i raczej patrząc na to ile w to inwestują łatwo i szybko profilu a nawet marki ciągników raczej nie zmienią.

Gdzie te inwestycje Fricke widzisz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj