Skocz do zawartości
Sebastian

krowa nie chce jesc trawy na pastwisku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowa

Sebastian    0

jak myślicie co może być przyczyną tego że krowa nie chce jeść trawy na pastwisku? czegoś jej brakuje? jest to krowa która będzie się cielić 16 lipca żywi sie tylko tym co jest na pastwisku

andrzej2110    529

brakuje chęci do jedzenia :) Może ta trawa jej nie smakuje?? nie jest to za duża (stara) trawa?? Możesz posolić trochę trawę i wtedy będzie jadła (znajomy tak robi - trawa zjedzona jak by kosiarko do trawników ściął :( )

Wiadomość z agroFakt.pl

witek    2

raz to te ze stara trawa, kiedy sypałes nawozy ?? moze brakowac witamin...czy ta krowa to hf??

versus    16

Nawozy nie dawno lub nawet gnojowica/gnojówka kawałek czasu temu i też może nie jeść. A czy ma problemy(nawet minimalne)ze wstawaniem lub chodzeniem????U mnie tak było i miała za mało wapna, przez 2 tyg dawaliśmy wapno i krowa zżerała najwięcej. Z solą też warto spróbować, tylko jeśli po soli będzie żarła to będzie też znacznie więcej piła :(

Mi jak się zdarzy jakieś słabsze sianko to daje cielakom(krowom szkoda)i jak nie chcą jeść to sole ile wejdzie, nie nadążam dorzucać tak wcinają :)

Sebastian    0

ta krowa to HF posypałem po południu sola trawę i tak gdzie soli już nie było to tylko czubki zjadła a tam gdzie była sól to można powiedzieć że wylizała :( nawóz był siany około 2,5tyg temu trawa raczej nie jest stara bo ma właśnie te 2,5-3tyg wiec. (inne krowy "golą" do ziemi) nie ma problemów ze wstawaniem i chodzeniem też nie a może jeszcze te witaminy ? :)

MarcinPykuS    62

No to dobrym sposobem jest (już odpowiedź padła) posolić trochę trawę....mi też kiedyś krowa nie chciała jeść trawę na pastwisku to dziadek posypał trochę solą i było wygryzione do samej ziemi... :(:)

Sebastian    0

krowa ocielila sie juz 9 a miala 16 :( po ocieleniu nabrala checi do jedzenia juz bez zadnych soli itp :)

zajac1    26
Nawozy nie dawno lub nawet gnojowica/gnojówka kawałek czasu temu i też może nie jeść. A czy ma problemy(nawet minimalne)ze wstawaniem lub chodzeniem????U mnie tak było i miała za mało wapna, przez 2 tyg dawaliśmy wapno i krowa zżerała najwięcej. Z solą też warto spróbować, tylko jeśli po soli będzie żarła to będzie też znacznie więcej piła :o

Mi jak się zdarzy jakieś słabsze sianko to daje cielakom(krowom szkoda)i jak nie chcą jeść to sole ile wejdzie, nie nadążam dorzucać tak wcinają :P

Jak bedzie wiecej pila to mleka bedzie wiecej :P

tomi217    1

zts@ lizawka jest dobra w oborze ale krowa na pastwisku nie czuje już smaku soli i widocznie jest jej brak soli w trawie skoro je posoloną :D a ty nie solisz do smaku??????? :D

milanreal1    290

Ale się wyrwałeś. Patrz na datę poprzedniego posta. Ale z jednej strony fajnie że taki temat odkopałaś bo nie słyszałem o soleniu trawy.

Wacek21    35

U nas jak ojciec kiedyś posolił trawę krowie co nie chciała jeść to wygoliła pastwisko do "zera" Ale potem dostała sr@ki :D wiec od tej pory już im nie soli tylko na pastwisku zostawi lizawkę trochę poliżą i tez jedzą :D

Bizonek1    1

Witam!!! Mam bardzo poważny problem z moją krową. Nie chce nic jeść już od ponad tygodnia, jej odchody są "rzadkie" i nie wypróżnia się zbyt często, a do tego nie przeżuwa. Często ma gorączkę. Dostała antybiotyk i dwie kroplówki z glukozą, lecz nic to nie pomogło. Za nie cały miesiąc ma się ocielić. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Weterynarz powiedział, że jej żołądek pracuje w miarę normalnie i był już u niej 4 razy. Sam jest bezradny. Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam gorąco. .

Gość leghorn   
Gość leghorn

@Bizonek1 pewnie ma BVD czyli wirusową biegunkę bydła. 2 czy 3 lata temu u mnie całe stado to miało. Antybiotyk powinien dać radę tyle tylko, że trzeba się liczyć z tym, ze może urodzić martwe cielę

Deutz610    16

Witam!

W grudniu kupiłem krowę od hodowcy,u którego krowy nie wychodzą na pastwisko, jednak nie spodziewałem się,że będzie z nią taki problem,a mianowicie nie chce jeść trawy.

Pomijając fakt,że sprzedający twierdził,że ma termin ocielenia na 30 marca ,a ocieliła się 1 maja .

W oborze zjada wszystkie pasze bez problemu (siano,sianokiszonkę,wysłodki, śrutę itp.)

lolek200    3

jak bedzie chodzic z innymi sztukami to powinna sie nauczyc bez problemu, tak jak małe cielaki :)

Deutz610    16
Napisano (edytowany)

Ukosiłem jej trawy-nie chciała jeść więc posypałem solą i zjadła trochę niechętnie drugiego dnia również z solą i zjadła od razu trzeciego dnia ukosiłem i dałem już bez soli i również zjadła bez problemu czwartego dnia wyszła na pastwisko z pozostałymi krowami i niechętnie zaczeła skubać,a teraz wyżera do gołej ziemi

Edytowano przez Deutz610

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez MF_5410
      Witam, od jakiego czasu mam problem z wysokim tłuszczem w mleku - w próbach wychodzi powyżej 6 a ostatnio nawet 9.8%. Przyjeżdżają do mnie żywieniowcy i też  nie wiedzą od  czego taki wzrost tłuszczu.Czy może ktoś też może miał z czymś takim do czynienia? Czy to może być ketoza..?
    • Przez zbigi123
      Moja krowa dostala silnego zapalenie przez co przestala jesc i nic jej nie pomaga stosowalem synulox, tetradelte masci i nic, a co gorsza calkiem stracila mleko we wszystkich cwiartkach a zapalenie ma w jednej. Prosze o szbkie odpowiedzi.
    • Przez bolo22
      Witam
      Czy ktoś chce skorzystać z profesjonalnej korekcji racic? Zapraszam cały kraj najlepiej większa ilość. Firma usługowa Paweł Tomaszyk tel 697811275 naprawdę warto szybko tanio fachowo
    • Przez matijas67
      Witam
      Dzis rano zauważyłem ze u mojego byka leci krew z nosa z jednej zatoki.
      Byki ostatnie 2 tygodnie dostawały mokrą sianokiszonke bez zadnego siana.
      Czy to może być kwasica ?
      Czy jest ryzyko padniecia byka??
      Proszę o szybką odpowiedź