Marcin7811

kożuch na gnojowicy

Polecane posty

Marcin7811    0

Mam gruby kożuch w zbiorniku na gnojowicę i nie mogę go wypompować, i nie wiem w tej sytuacji czy lepiej jest kupić mieszadło czy jakieś środki biologiczne do rozkładania gnojowicy np. (Aktywator do gnojowicy), bo widziałem ostatnio takie w internecie. Jak szukałem mieszadła to napotkałem się na mikser, no i sam nie wiem co by było lepsze. Proszę doradźcie mi coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Tylko czy mikser da rade z kożuchem, który pozostał w zbiorniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Aby było tylko co mieszać, mikser spokojnie da radę.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko i wyłącznie mieszadło... wiesz ile traciła Twoja gnojowica na wartości nie mieszając jej? W skrajnych przypadkach 50% potasu i fosforu zostawało w kożuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas pod wlewaniu różnego rodzaju bakterii i innych ustrojstw do zbiornika kożuch robi się znacznie szybciej. My rozwadniamy gnojowicę poprzez natrysk kożucha wodą o podwyższonym ciśnieniu. Nasza stara beczka miała swego rodzaju "muszlę" z wyciętym na dłuższej ścianie prostokątnym otworem. Przy zasysaniu trzeba było operować końcówką tak, aby pobierała kożuch, natomiast rzadka gnojowica nabierała się samoczynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jeszcze dodam ze po wymieszaniu gnojowicy mieszadłem, jak kto woli ,,mikserem'' kożuch tak czy siak powstanie ponownie- czas po jakim zrobi się znowu to maksymalnie 3 godz, nie będzie jednak tak spory jak po dłuższym leżakowaniu lecz to co lżejsze idzie do góry...

My gdy wywozimy gnojowice mieszadło ciągle działa, wymaga to użycia 2 ciągnika lecz efekty są naprawdę widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

U mnie mieszadło to porządna wiertarka i długi pręt zakończony płaską podłużną blachą i wszystko super spływa do zbiornika i zaraz potem jest wywożone na pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj