dmnk217

Przyśpieszacz w starszych JD

Polecane posty

dmnk217    0

Niedawno zakupiłem JD 2650 z 90r. i na przeciwko gazu ręcznego po drugiej stronie kkierownicy jet taki sam drążek który jest do przyśpieszania jazdy i zwalniania. Mam takie pytanko jak tego używać bob wiecie zacznę się bawić i zj**ie. Ogólnie to mi chodzi czy można to włączać w czasie jazdy czy tylko na sprzęgle. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

???

chodzi ci o to co jest obok manetki gazu ręcznego??

a i gdzie masz drążki zmiany biegów - oba po prawej stronie czy tez w podlodze.

 

ja jezdzilem przez ponad rok takim co mial drązki zmiany biegów po prawej stronie i obok (w lewą stronę) miał wlasnie manetkę gazu ręcznego i ciut do tylu była dzwigienka zółwia/zająca - katowalismy ile wlezie.

oczywiscie bez wyciskania sprzęgła


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

ja tez jezdzilem jd z takim przyspieszaczem i mozna go przeloczac bez sprzegla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja mam 3140 w kabinie sg2.dwie wajchy kolo siebie po prawej strony.i jak mowił moj przedmowca katuje te polbiegi od 6 lat i nic.jak ma za ciezko to polowka sie nie właczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmnk217    0

Aha czyli jak dajesz z agregatem i pod gore nie daje rady to dajesz na żółwika i jedzie wolniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luks    0

Ja mam taki model JD 2650 z kabina MC i jest taka dzwignia żółwika/ zajca. na drugiej grupie biegowej wciskam sprzegło bo cykam żę ,,coś" walnie, a tak to fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Nic się nie powinno stać jak bedziesz zmieniał go bez sprzęgła ale jak wszystko kiedyś się wyjedzie i bedzie trzeba naprawić.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmnk217    0

Ej Luks zmienialeś może uszczelki z szyb w tej kabinie bo mam taką samą i w jednej szybie sie rozsypały trzeba znaleść jakieś odpowiedniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luks    0

Nie uszczelki w bocznych szybach sa ok. tylko z przodu jakiś gebels posmarował silikonem i miejscami jest powykręcana. Gdy poszukasz jakieś odpowiedniki to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

dmnk217 byłes u mnie mówiłem ci ze to na bank jest bez sprzegła to jest cos takiego jak w polskim ursusie reduktor albo wzmacniacz mometu a po drugie po groma by to było jesli trzeba by bylo wciskac sprzegło tak samo jak bys wcisną sprzegło mógłbys bieg do dołu i na to samo by ci wyszło

 

 

a Ty ciągle bez żadnych popraw popełniasz podstawowe ortografy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmnk217    0

ty wczoraj żeby to sprawdzić jak to działa to sobie nim wyjechałem z garażu i jak sie przyjrzałem sie to jest to na żółwiu a jak przełączałem na zająca na pierwszym biegu szosowym to nie widziałem różnicy w jeździe. A tak w ogóle to powinno był na zającu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

powinno byc tak (w dwoch tak mielismy) ze jak masz go na "zającu" i wylączasz silnik - gasisz go to sam powinien przelączyć się na zółwia. jesli tak nie jest to cos moze byc zwalone/rozlączone (w trzecim wlasnie tak bylo).

 

fajną roznice widać na 3-4 szosowej - raz zjezdzalem na farmę i widzę za sobą nissana navre 2,5d - jechal tak z 200-300 metrow za mną (ja na 3 szosowej i zółwiu). jak dalem na czworeczkę i na zająca i po gazie (bylem bez przyczepy) to gosc z nissana bardzo klął ze tak się wydurniamy gdy mnie zatrzymał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

wes go na wyzszych biegach sprubuj na niskich to mozesz tylko zauwazyc jak bedziesz miał cięzko z czyms jechac albo w polu. to tak jak w bizonie wciskasz sprzegło i przyspieszacz przestawia sie sam na najwolniejsze. a u mnie w ursusie mam zrobione ze tez przestawia sie na zułwia ale trzeba pamietac zeby zaraz na zająca bo na wzmacniaczy cały czas nie mozna pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmnk217    0

Ej Nikita_Bennet czyli można jeździć jak i na żółwiu tak i na zającu to nie będzie nic sie działo (chodzi mi o zużycie tych przekładni co są w skrzyni) Bo wiesz np. jak będzie normalnie cały czas na żółwiu i będę jeździł to żeby się nic nie zrypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jezdzilismy tak z kumplem przez poltora roku a od tamtego czasu kumpel jezdzi sam rok a maszynki byly uzywane przed nami przez gorszych kierowców.

raczej nic nie uszkodzisz tylko uzywaj tego z glową (moje wyglupy opisane wyzej).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W moim JD3350 półbiegi zmienia się tą samą dźwignią co biegi 1,2,3,4,5,6,7,8. Jadąc którymś biegiem bez sprzęgła delikatnie przebijam tą dźwignię w prawo i jest zając, a przebijając z powrotem w lewo jest żółw. Oczywiście po odpaleniu ciągnika automatycznie zawsze jest żółw. I nawet kontrolka od półbiegów mi dziala. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja urzywam połbiegow jako normalnego biegu w parcach polowych i przez 9 lat nic sie nie popsulo. Nie nalezy probowac przelanczac polbiegu w gore pod duzym obciazeniem bo nie wejdzie i na sile bez sensu pchac ta dzwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

Panowie niedawno kupiłem jd 3140 chciałbym sie dowiedziec w jaki sposob w tym modelu włącza sie połbiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymox    1

Cześć umnie w john deere 2850 jak przełącze tą dźwignie to wyskakuje błąd na kontrolkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj