Skocz do zawartości
Skrzypek

Kosa Stihl FS 120

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
kosa
Skrzypek    2

Witam i prosze o pomoc,bo już siwe włosy na głowie mi sie pokazują.Uruchomienie zimnego silnika w kosie nie stanowi problemu,po nagrzaniu nie ma wolnych obrotów,a uruchomic nagrzaną to trzeba byc cierpliwym.I "wchodzenie"na obroty z nozem tnacym jest jakby przymulone,dopiero na pełnym gazie kosa ma moc.Gażnik moczony i myty w rozpuszczalniku,membrany wymienione,filtr paliwa-wymieniony i świeca też.Stan tłoka i cylindra w porządku.Regulacja gażnika według instrukcji i zero efektów.Szczelność między cylindrem,a gażnikiem sprawdzona,filtr powietrza ok.Prosze o porady,bo naprawde nie wiem.Gażnik jakiejś chińskiej firmy Zama,ale ta kosa to oryginał Stihl z 2003r,około 10 godzin pracy rocznie.Cewke wymienić?Uszczelniacze na wale?Czy ten chiński ale montowany fabrycznie gażnik wymienić?

Taurus83    88

w takich sytuacjach to najlepiej oddać kosę do serwisu. zaoszczędzisz czas, nerwy i pieniądze...a tak to będziesz wymieniał wszystko po kolei i tak nie dojdziesz co jest pięć

seweryn20    582

Sprawdz jeszcze uszczelniacze i łożyska na wale czy nie przepuszczają czasem w powietrze ciśnienia spod tłoka.

hubertuss    492

Jeśli uszczelniacze były by wyrobione to i zimna by nie paliła. Oddaj to do serwisu gaxników rozpuszczalnikiem sie nie myje co najwyżej benzyną. W serwisie za regulacje zapłacisz grosze a jeśli poważniejsza awarja to i tak pewnie przyjdzie się kupic nową. Polecam husqvarne mam najtańszy model od tez gdzieś 7 lat i zero problemów kosze więcej niż 10 godzin rocznie.

deer    176

U mnie FS 120 miała identyczne objawy i okazało się że pierścienie do wymiany :).

yacenty    565

u mnie bardzo podobnie zachowywała się FS 36 - wyregulowali gaźnik i działa jak trzeba, koszt serwisu 30zł

Skrzypek    2

Jest już po problemie,ale i tak każdemu dziekuje za podpowiedż.Przyczyna był sparciały przewód paliwowy w miejscu połączenia z gażnikiem.Ja to widziałem,ale myślałem że gażnik jest innym przewodem zasilany.Myślałem że zasilenie gażnika odbywa się przewodem ze zbiornika do pompki uruchamianej recznie przed uruchomieniem silnika,a z pompki paliwo dopływa do gażnika,a ten dolny przewód karbowany to jakiś powrót,jednak myślałem błędnie.Właśnie tym karbowanym przewodem zasilany jest gażnik,co się stało oczywiste,bo na jego końcu jest filtr-smoczek.Maszyna mruczy jak nowa.Regulacja wkręta-do oporu w lewo(gwint lewoskrętny) i dwa obroty w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek-tak instrukcja każe i w takim położeniu silnik pracuje najlepiej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt
    • Przez XTRO
      Witam.
      Jaką polecacie pompę do zasysania RSMu z baniek 1000l ? 
      Pompa musi być samozasysająca i jak najtańsza 
    • Przez Belaruss820
      Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?
    • Przez ROLNIK7
      Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem prostownika z możliwością rozruchu, o takiej mocy abym mógł zapalić na nim każdy ciągnik o każdej porze roku! Jeśli ktoś wie jaki byłby najodpowiedniejszy( ile amperowy) i z jakiej firmy oraz z jakimi wiąże się to kosztami, byłbym bardzo wdzięczny! Liczę na wasze porady!
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??