Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
UlizanyZetor7745

Zetor 7745 układ kierowniczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

Mam pytanie mam w planach założyć tura do mego zetora mam w nim układ kierowniczy na serwo i czy będę musiał przerabiać na orbitrol

A Odpowiedz Wielkie THX;)

KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

emtecc    14

bo np kupi takiego tura w którym rama nie pozwoli na działanie serwomechanizmu...

Wiadomość z agroFakt.pl

farmer7745    18

Jak serwo masz OK. to faktycznie "po co", ale jak coś masz nie tak to zdecydowanie.

Wiem po sobie.Ja przerobiłem na hydrostatyczny układ bo kolumna miała spory luz i teraz choć mam z przodu TUZ-a z WOM i powieszone na nim np. obciążniki to przy odpowiednich obrotach silnika kręcę "paluszkiem".

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

jacus    107

jak kolumna miala luz to wystarczylo dokrecic nakretki lub zrobic nowa tulejke dystansowa-koszt chwila roboty i 20 zl ,orbitrol kosztuje "troszke wiecej".ja tez krece serwo paluszkiem B)

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Ja też na wyższych obrotach mogę kręcić paluszkiem. B) JesZcze jedno pytanie. jechałem z belami wczoraj i skręciłem w lewo i bujało przednimi kołami sprawdziłem i całe serwo "ledwo Wisi" ma duzy luz i co z tym zrobić B)

KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

maks    82

Co znaczy 'ledwo wisi'?

Jak masz luzy w ukladzie to musisz je zlikwidowac - wymiana wszyskich kulek (koncowek drazkow) do tego sprawdz luz na sworzniu.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kamil43
      Witam, Zimą ściągnęliśmy Zetora 6245 z Norwegii. Odremontowaliśmy i cały czas mamy problem ze wspomaganiem. Nie można jeździć.
      Jak to w remontach wymieniliśmy uszczelniacze w tłoczysku wraz z pierścieniami. Zakupiliśmy nowy drążek drgań, bo stary był pęknięty.
      Złożyliśmy zetora wyregulowaliśmy tłoczysko i Ciągnik ciągnął w prawą stronę. Rozebraliśmy tłoczysko włożyliśmy 2 zestaw naprawczy problem nie znikł.

Kolejnym krokiem było nowe tłoczysko, serwomechanizm z Kalisza za 1250zł... niestety problem dalej nie zniknął, zmieniliśmy pompę, na oryginalną Czeską też coś ok 1000zł i nic, próbowaliśmy tego wszystkiego na rożnych olejach.

Można wyregulować siłownik tak aby nie ściągał, ale nie można wtedy kręcić w prawą stronę.
      Jeśli uniesiemy przód do góry można lekko i swobodnie kręcić kierownicą. Niestety nie wiem już w czym problem siedzi.

Nie dzień dzisiejszy nowy serwomechanizm poleciał na gwarancje  bo zaczął ciec i jest wsadzony stary, z którym najwidoczniej jest wszystko OK.
    • Przez Gregu
      Witam,
      Potrzebuje pomocy- mam Zetora 5211, rok prod. 89r. Chce założyć do niego wspomnaganie bo po 1. cięzko juz ukręcić tą kierownicą 2 są duże luzy w układzie kierowniczym i poradzono mi ze jak założe wspomaganie to te luzy nie bedą odczuwalne.
      Wiem, że jest jakies serwo wspomaganie produkcji Tureckiej które można kupić za ok. 1400 zł (kompletne do założenia) tylko nie dają na nie gwarancji. Mozna tez kupic orginalne Czeskie ale tu juz sam siłownik kosztuje ok 1100 zł a gdzie pompa i reszta... wyjdzie pewnie razem koło 3 tysi. Czy może ktoś wie gdzie można kupic ten Turecki komplet ??
      Czy ktoś wie czy można założyć do tego Zetora wspomaganie na orbitrolu? ile by to kosztowało i czy jest lepsze niz serwo?
      z góry dzieki za wasze podpowiedzi
    • Przez Mateusz_320
      Witam. Panowie potrzebuje pomocy ostatnio zauważylem ze mam rozlecianą kolumne, spróbowałem dokręcić i nalać oleju i olej sie wylał z lewej strony tam gdzie jest cały mechanizm co skręca i teraz czy da sie jakos uszczelnić? Trzeba kabine podnosić. Bardzo prosze o pomoc i z góry dziekuje.
    • Przez aldanio
      Witam. Mam pytanie odnosnie wspomagania w moim zetorze niedawno go kupilem i nie wiem jak powino byc. Jak jade to wspomaganie dziala elegancko a jak sie zatrzymam to na miejcu nie moge skrecic mi sie wydaje ze tak nie powinno byc. co jest tego przyczna?? z góry dzieki.
    • Przez MUMINEK2000
      Koledzy postanowiłem przerobić wspomaganie przy zetorze z mocowaniem orbitrola nie ma problemu ale nie wiem jaki ma być orbitrol, jaki jest orginalnie bo musi być zgrane z pompą.Najwarzniejsze jak umocować siłownik, wiem że niektóre miały orginalnie ale jak żeby to wszystko wytrzymało. Może ktoś takiego ma to prześle mi zdjęcie będę wdzięczny, niechce odwalić lipy.