KarolTD90

zawór stałociśnieniowy

Polecane posty

KarolTD90    1314

Chciałem się dowiedzieć do czego taki jest potrzebny i czy warto za niego dopłacać kupując nowy opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

ja myślę że taki zawór działa w taki sposób że nie zależnie jakie duże masz obroty wom to ten ciśnieniomierz spowoduje że ciśnienie będzie stałe, niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę. Jest to wygodne, ale zależy za jaką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Nie chodzi tu o obroty ale o to że na przykład masz ciśnienie 3 atmosfery pryskając na wszystkie sekcje a musisz zamknąć np. 2 sekcje to ciśnienie nie wzrasta tylko utrzymuje Ci się dalej na 3 atmosferach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie zupełnie tak.Chodzi o to że jak zamkniesz 1,2 lub 3 sekcję to masz zawsze np.3 bary.Warto dopłacić do niego.Ja kupiłem z dwa lata temu od Stokarka za 500 zł z sześcioma sekcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Wie ktoś może przypadkiem co daje usunięcie filtra tłocznego z zaworu stałociśnieniowego?? Kupiłem opryskiwacz firmy Bury z zaworem Arag i poprzedni właściciel wymontował z zaworu filtr tłoczny, zastanawiam sie w jakim celu to zrobił i czy warto zakładac ten filtr spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Przedzwoń do servisu Burego i będzie wszystko jasne,sam mam taki zawór ale jeszcze nic tam nie grzebałem!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

ja myślę że taki zawór działa w taki sposób że nie zależnie jakie duże masz obroty wom to ten ciśnieniomierz spowoduje że ciśnienie będzie stałe, niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę. Jest to wygodne, ale zależy za jaką cenę.

I dobrze myślałeś z tym ciśnieniem,aby to działało rozdzielacz musi mieć zawór proporcjonalny,to on pilnuje stałego wydatku np.obroty silnika to 1500/min na zegarze ustawiłeś 3bary,gdy obroty silnika spadną lub wzrosną nie więcej niż 15% to dalej na zegarze masz 3bary.I oczywiście możliwość ustawienia ciśnienia na pojedyńczych sekcjach.

 

Usunięcie tego filtra nic nie daje tylko pogarsza (brak filtrowania na sekcje)A może został usunięty bo mróz go rozwalił.

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1680

Nie wiem co to jest "zawór proporcjonalny" ale "zawór stałociśnieniowy" ma za zadanie utrzymanie takiego samego ciśnienia w przypadku gdy zamkniesz sekcje.Np.masz belkę podzieloną na 5 sekcji, ustawiasz ciśnienie na 3atm.,zamykasz 1,2,3 lub 4 sekcje to na pozostałych masz cały czas 3atm.Oczywiście przy tych samych obrotach.Zmiana obrotów to zmiana ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek66    0

Wie ktoś może przypadkiem co daje usunięcie filtra tłocznego z zaworu stałociśnieniowego?? Kupiłem opryskiwacz firmy Bury z zaworem Arag i poprzedni właściciel wymontował z zaworu filtr tłoczny, zastanawiam sie w jakim celu to zrobił i czy warto zakładac ten filtr spowrotem.

Na 100% twój poprzednik nie osuszył opryskiwacza na zimę i mróz zrobił swoje. Znam "magika" który na zime zalewa swoje dwa opryskiwacze rozcieńczonym alkoholem izopropylowym (25zł za 5l), ale sądzę że ze względu na uszczelnienia z gumy to nie najlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zawór stało-ciśnieniowy - proporcjonalny niezależnie od obrotów wydatek na ha ten sam pod warunkiem że pompa ma charakterystykę liniową.

Wzrastają obroty - wzrasta ciśnienie- wzrasta prędkość wydatek na ha ten sam odpowiedzialny jest za to zawór proporcjonalny.

 

http://www.mescomp.com/tecomec01.html

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarczyk    1

Umnie aby był stały wydatek 300 litrow na hekter w całej belce ustawiam na 3bar, 2/3 belki na 2 bar, 1/3 belki 1bar, i tu jest problem bo w 1bar pylenie jest znacznie gorsze ale jak dotychczas niemam lepszego pomysłu,dodam jeszcze że to pilmet LM412. A moze ktoś coś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dla mnie jest to jakoś dziwne zamykasz sekcje to ciśnienie wzrasta i aby był taki sam wydatek to ciśnienie musi być takie same dla 2/3 czy 1/3. Jeżeli się mylę to proszę o poprawienie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarczyk    1

Po zamknięciu 1 lub 2 sekcji ciśnienie jest take same tzn. nie wzrasta, ale wydatek cieczy nadal jest taki sam jak by szło całą belką.Sam tego nierozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak może być wydatek większy jeżeli ciśnienie nie wzrosło pomimo zamknięcia sekcji, to działa jakby był zawór stało-ciśnieniowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarczyk    1

Jak już pisałem sam tego nierozumie. Zauważyłem to na wąskim polu o szerokości 16metrów, przejechałem raz całą belką poszło 150 litrów,w drugim rzędzie wyłączyłem dwie sekcje wiec szło na 4 metry belki i też poszło 150 litrów.Tak wiec w kolejnych opryskach zmniejszałem cisnienie i wtedy wszystko pasuje, tylko denerwuje mnie to że przy 1 bar dla 4 metrów belki słabo pyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dziwne ale wynika że prawdziwe.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam. Mam w swoim opryskiwaczu rozdzielacz stałociśnieniowy. Co prawda jest to najtańszy, rzmieślniczy za ok 400 zł za 6 sekcji ale działa. Aby taki rozdzielacz działał prawidłowo trzeba go najpierw SKALIBROWAĆ. Długo nie wiedziałem na czym polega ta stałość ciśnienia aż go częściowo rozebrałem i zobaczyłem a metoda kalibracji nasunęła się sama. Taki rozdzielacz powinien się raczej nazywać Stałoprzepływowym. W zwykłym rozdzielaczu po zamknięciu sekcji ciecz która dotąd wypływała na sekcji przez dysze przestaje płynąc i kierowana jest na zawór regulacyjny. Wzrost przepływu cieczy przez ten zawór powoduje wsrost cśnienia w układzie. W zaworze stałociśnieniowym ciecz po zamknięciu sekcji jest kierowana nie na zawór regulacyjny tylko na regulowany zawór przelewowy. ciecz przez ten przelew wraca do zbiornika. Cały pic polega na tym, żeby przepływ cieczy przez ten zawór przelewowy był taki sam jak przepływ cieczy przez rozpylacze danej sekcji. Do regulacji tego służą właśnie śruby na każdej sekcji. Ta śruba to rodzaj zaworu którym reguluje się przepływ cieczy od całkowitego zamknięcia do pełnego przepływu. Jak wyregulować rozdzielacz stałociśnieniowy? Prosto! Napełniam beczkę wodą, rozkładam lance, obroty ciągnika ustawiam na robocze do pryskania i przy wszystkich sekcjach pracujących ustalam ciśnienie robocze, dla przykładu 2 bary. Po ustawieniu zamykam pierwszą sekcję i srubą od zaworu przelewowego tej sekcji dotąd reguluję aż ponownie uzyskam te 2 bary. Pierwsza sekcja wyregulowana!! Następnie zamykam kolejną i znów reguluję na te 2 bary i rak dalej aż do ostatniej. I gotowe!! ile sekcji się nie zamknie ciśnienie pozostaje stałe i wydatek pozostałych pracujących sekcji stały. Oczywiście jak wczesniej pisali koledzy przy stałej prędkości jazdy i obrotach pompy!!

  • Like 2

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Witam.Chciałbym dowiedzieć się coś o zaworach hardi z opryskiwaczy zawieszanych np.lx 1000. Jak się je reguluje, do czego są dwa czerwone pokrętła (dlaczego dwa)?

Przykład:

post-39444-0-77570500-1354265527_thumb.jpg

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macin2    0

A czy możecie mi pomóc.posiadam opryskiwacz biardzki 2000 l i mam pewien  problem.Otóż  podaje przykładowo ustawiam obroty na np 1700obr./min ,ciśnienie na 4 i gdy zwiekszam gaz do np 1800 ciśnienie spada mi do 3-3.5 bar.przerabial ktoś z was ten temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
    • Przez kuba123456
      Witam mam pytanie podczas wplukania opryskiwacza  zapomniałem  wypłukać  rozwadniacz sita było pryskane ostatni raz na jesieni randapem i wsypałem  mocznik do sita i chciałem  rozwodnić  mocznik i poszło z mocznikiem oprysk ten randap czy coś może stać się po opryskanie zboza było  wody w opryskiwaczu 200 litrów a poleciało z sita oprysku  z 300 ml proszę o pilną  odpowiedź jak coś to co robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj